Dráha formule 1: Okruh Yas Marina

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 1273x

Dráha Formule 1 se nachází v Abu Dhabí na ostrově Yas Island.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do Abú DhabíZobraz zájezdy

Víte, že…

Na trati dlouhé přes 5 kilometrů se jezdí průměrně rychlostí 200 km/h?

Dráha Formule 1 se nachází v Abu Dhabí na ostrově Yas Island, který zabírá plochu 2500 hektarů a je pod patronátem Aldar Properties. Mimo jiné zahrnuje nejlepší hotely, Ferrari park, golfové hřiště, přístav i residenční čtvrti.

Projekt dráhy Formule 1 spolkl neuvěřitelných 1,5 mld. USD. Nabízí 50 000 míst na tribunách.

Zázemí dráhy

Zázemí poskytuje neuvěřitelný luxus s hotelem v bezprostřední blízkosti dráhy. Dříve se tímto mohlo pochlubit pouze Monte Carlo. V hotelu ubytovaní návštěvníci mohou sledovat závod přímo z okna pokoje. Futuritstický hotelový komplex nabízí 500 pokojů a skládá se ze dvou oválných budov, umístěných na umělé zátoce hned u přístavu pro jachty. Dosud se okruhy stavěly pouze pro závodníky.

Dráha pro diváky

Yas Marina je první, který byl vytvořen v první řadě pro diváky. Proto jsou tribuny přizpůsobeny požadavkům diváků. Ze všech míst je vidět zhruba 30 % tratě. Kompletní pokrytí veškerého dění na dráze obstarává několik desítek obrazovek. Architektonické řešení tribun odkazuje na znaky arabské kultury. Převratnou novinkou jsou domovy pro jednotlivé týmy.

Mají k dispozici domky uzpůsobené k ubytování i marketingovým akcím. Členové týmu tak nemusí absolvovat cesty do vzdálených hotelů, volná postel je rovnou na okruhu. Na staveništi okruhu si postavili i továrnu na výrobu cementu, tu ale před dokončením zbourali. Správný asfalt je totiž základním stavebním prvkem všech autodromů na světě.

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Abú Dhabí

Zobrazit aktuální zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. dubna

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/draha-formule-jedna-okruh-yas-marina/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z Emirátů

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!