Počasí v Dubaji: Vyjeďte na jaře nebo na podzim

Martin Šimek Martin Šimek, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12590x

Počasí v Dubaji je celoročně krásné, v létě se ovšem teploty vyšplhají klidně ke čtyřicítce.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do DubajeZobraz zájezdy

Tip pro vás

Pokud vám nevadí úmorná horka, vydejte se do Dubaje v letních měsících, vedle nízkých cen jistě oceníte i liduprázdné pláže. Hotely jsou zpravidla obsazeny pouze ze 30 %, tudíž vám bude personál plně k dispozici a bude si vás předcházet.

V Dubaji je celoročně velmi krásné počasí, denní teploty se v létě vyšplhají až přes 40 ºC, teplota vody se v létě drží kolem 28–29 ºC. Pokud se tedy rozhodnete Dubaj navštívit, vybírejte některý z podzimních nebo jarních termínů. Ideálními měsíci pro vycestování je říjen až prosinec nebo březen až konec května.

Jaro

Na jaře se denní teploty pohybují kolem 30 ºC, teplota vody je v březnu a dubnu kolem 24 ºC, v květnu a červnu již dosahuje úctyhodných 27 ºC.

Léto

Nejméně lidí jezdí do Dubaje v létě. Ceny za ubytování a doplňkové služby jsou v těchto měsících nejnižší, jelikož horké počasí je až nesnesitelné a v případě normálních cen by Dubaj v tomto období zela prázdnotou.

Návštěva této země se nedoporučuje osobám, které trpí srdečními problémy, astmatem nebo kardiologickými problémy. Kromě zimních měsíců je v celé oblasti Perského zálivu vysoká vlhkost vzduchu (v létě až téměř 100 %), což jsou pro nemocné osoby dosti rizikové podmínky.

Podzim

V podzimních měsících dosahuje teplota vzduchu až 27ºC, teplota vody se pohybuje okolo 24ºC.

Zima

Během roku v celých Spojených arabských emirátech prší velmi výjimečně, s dešti se můžete setkat v zimě a převážně jen na severu země, kde jsou hory.

Nejvíce prší v prosinci a lednu, déšť bývá krátký, ale velmi prudký.

V zimních měsících se také můžete setkat se severozápadním větrem, kterému se říká shamel. Vítr s sebou přináší zvířený prach a písek, což je velmi nepříjemné především při pobřežních částech nebo ve městě.

Kdy Dubaj navštívit?

Jaro a podzim jsou tedy ideálním obdobím nejen pro strávení odpočinkové dovolené na pláži, nýbrž i pro aktivní turistiku a pořádání nejrůznějších výletů.

Martin Šimek

Martin ŠimekPrůvodceExpert

Na každou zemi se rád dívám očima jejích obyvatel a snažím se ji poznat a zažívat jako místní.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. dubna

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-dubaji/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z Emirátů

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!