+420 608 261 719Napište nám

Tropical Islands: Exotický ráj kousek od Berlína – nechybí modrá laguna, prales ani oceán

Magdaléna Jurczygová
   

Autor: Magdaléna Jurczygová, Radynacestu.cz

Vydáno: 4. 1. 2015 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Tropický ráj 60 kilometrů od Berlína Tropický ráj 60 kilometrů od Berlína
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Německo
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Německa

Víte,že...

Hangár byl původně postaven jako stanoviště pro vzducholoď? Stál neuvěřitelných 78 miliónů eur, ale vzducholoď CL 160 nebyla nikdy vyrobena. 

Taky se mlsně koukáte v televizi na exotiku? Sníte o tom, jak se procházíte v nejjemnějším písku z Bali? Nemusíte letět tisíce kilometrů daleko a utratit desetitisíce korun, stačí, když navštívíte Tropical Islands u Berlína!

Zhruba 60 kilometrů jižně od Berlína se nachází obrovská hala, která je 360 metrů dlouhá, 210 metrů široká a 107 metrů vysoká. Hangár byl dlouho prázdný a Aerium, jak byla hala pojmenována, zůstala nevyužita. Prvenství jako největší samostatně stojící hale bez vnitřních podpůrných pilířů na světě, jí ale nikdo nemohl odepřít.

Poté, co byla s okolními pozemky odkoupena jednou malajsijskou společností, byla přestavěna na uměle vybudovaný tropický ráj. Dostal jméno Tropical Islands (Tropické ostrovy) a byl otevřen v roce 2004. Průměrná teplota vzduchu se tady pohybuje okolo 26 ºC. Exotický svět je otevřen po celý rok nonstop s výjimkou Štědrého dne 24. prosince, saunový svět je otevřen denně od 9:00 do 1:00 hodiny.

Hodinky jako vodotěsná peněženka

I restaurace jsou exotickém styluI restaurace jsou exotickém styluFoto: Copyright © Tropical-islands.de

Po zaplacení vstupného (vstupné se cenově liší podle dětských, dospělých, jednoduchých a kombinovaných se saunami) obdržíte náramkové hodiny, na kterých je číslo vaší skříňky. Tyto náramkové hodiny fungují po celém areálu jako platidlo, nemusíte s sebou tedy tahat peníze, stačí, když cokoliv, co budete chtít, zaplatíte hodinkami. Až budete odjíždět domů a opustíte areál, zaplatíte vše, co jste si koupili, u východu na pokladně.

Utrácet můžete za různé suvenýry, jídlo, občerstvení, atrakce, tobogány a kulturu. Proto si dávejte bedlivý pozor, abyste hodinky nikde nenechali ležet a neztratili je. Někdo by pak mohl vesele utrácet na váš účet.

Saunový svět – trable a plavky zakázány

Saunový svět nabízí široké spektrum saunSaunový svět nabízí široké spektrum saunFoto: Copyright © Tropical-islands.de

Saunový svět se nachází po pravé straně při vstupu do areálu (vedle kabinek). Vybírat můžete z různých druhů saun, jako je bylinková či stromová sauna. V tomhle voňavém světě, kde zapomenete na každodenní trable, najdete také různé vířivky, fitness a welness procedury.

K odpočinku vám poslouží tzv. saunové domy, kde můžete relaxovat a rozjímat. Vyzkoušeli jste už někdy tradiční havajskou masáž? Či bahenní zábal? Pokud budete chtít využívat saunový svět, doporučujeme koupit si právě kombinovaný vstup se saunami. Můžete pak ze saun libovolně vycházet či vcházet. Ale pozor – do saun a vířivek je vstup v plavkách zakázán. Doporučujeme proto vzít si s sebou velkou osušku a župan.

Pláž, terária s reálnými zvířaty nebo let balónem? 

Tropický pralesTropický pralesFoto: Barbora Klementová

Srdcem tropického světa je písečná pláž s pozadím, které znázorňuje oceán. Díky slunečním paprskům je potřeba mít u sebe opalovací krém, jinak opravdu hrozí, že se spálíte!

Doporučujeme taktéž procházku tropickým pralesem, kde můžete zhlédnout v teráriích obrovské pavouky či hady. Ručník si můžete odložit buď na písečnou pláž či na některém z množství lehátek.

Pokud byste se rádi podívali na tropický ostrov shora, můžete využít let balónem, který vás vynese až nahoru a budete mít celý ostrov jako na dlani. Zatím se můžete podívat alespoň na mapku areálu.

Tropický ostrov nabízí různé kulturní akce a třeba i tropickou taneční show.

Adrenalinová jízda na tobogánech

Dominantou ostrovů jsou tři tobogányDominantou ostrovů jsou tři tobogányFoto: Barbora Klementová

Pokud máte rádi adrenalin, vyzkoušejte tobogány. Jsou zde k mání tři tobogány a jedna malá skluzavka. Červený tobogán ocení ti, kdo si chtějí sjet dolů na nafukovacích kruzích. Jezdí se volně v řadě za sebou. Žlutý tobogán je středně rychlý a jezdí se tady podle semaforu.

Opravdový adrenalin vám zajistí modrý tobogán umístěný ve výšce 25 metrů. V tobogánu se jezdí rychlostí až 70 km/hod a kvůli bezpečnosti je tady přepážka, která vás nepustí dříve, než člověk před vámi dojede a opustí prostor. Osobně jsem na něm byla, myslela jsem si, že to bude zábava, ale je to taková rychlost, která vás doslova položí na lopatky. Dole dámy většinou zjistí, že horní díl plavek mají na očích. Mužům se z plavek udělají tanga. Je to každopádně skvělý adrenalinový zážitek a tobogán pro opravdové tobogánové nadšence a fajnšmejkry.

Na noc se tobogány zavírají, aby nerušily klid tropického ostrova.

Modrá laguna – terno pro romantiky

Modrá laguna je sice mělká, zato příjemně tepláModrá laguna je sice mělká, zato příjemně tepláFoto: Barbora Klementová

Pokud máte rádi teplou vodu, nadchne vás romantická modrá laguna Bali s vodou o teplotě cca 32 ºC. V laguně se nedá plavat (dospělý člověk dosáhne na dno), je však ideální pro odpočinek. Najdete tady dva menší tobogány, vodopád, protiproud a dvě vířivky. Tuto lagunu si oblíbíte zejména pro její příjemnou teplotu vody a vydržíte v ní opravdu dlouho.

Nocleh v mexickém stylu i zdarma na lehátku

Nocovat můžete přímo v areálu ve stanechNocovat můžete přímo v areálu ve stanechFoto: Copyright © Tropical-islands.de

Na Tropickém ostrově se dá i nocovat. Vybírat můžete ze stanů, stylových chatek či domů inspirovaných z Mexika. Nocleh vás může vyjít od cca 30 euro až do 100 euro za osobu a noc. Chatky a stylové domečky jsou s klimatizací a většinou i vlastní TV, sprchou a toaletou.

Nocování v Tropical Island není započítáno do vstupenky, je potřeba ji uhradit zvlášť nebo můžete přespat na lehátkách. Pokud zvolíte tuto možnost, pak doporučujeme vzít si karimatku plus něco na přikrytí. Při platbě za nocleh můžete vybírat, zda chcete nocleh se snídaní nebo jen samostatný nocleh.

Umělý ráj je z části dílem přírody

Nejen na toboganech si užijete adrenalin, ale stále jako uprostřed pralesaNejen na toboganech si užijete adrenalin, ale stále jako uprostřed pralesaFoto: Barbora Klementová

Tropický ostrov a tropický les je přírodním biotopem, to znamená, že přirozené rovnováhy je dosaženo bez použití chemických prostředků. K hubení škůdců a molů jsou používáni jejich přirození nepřátele, tak se nelekněte nějakého toho broučka.

Pokud tady strávíte noc, není nic lepšího, než si jít ve tři ráno zaplavat no a až se probudíte do nového dne, možná první co uvidíte, bude páv, který na vás bude tázavě civět.

Komplex bazénů, tobogánů a saunKomplex bazénů, tobogánů a saunFoto: Copyright © Tropical-islands.de

Tropický svět vás určitě ohromí.

Německo

Berlín a Drážďany v jednom

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zobrazit aktuální zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 17. prosince


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/tropical-islands-exoticky-raj-kousek-od-berlina/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 450 Kč
Adventní Drážďany + KÖNIGSTEIN (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Ústí nad Labem nebo Praha
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 490 Kč

Přidejte se k nám