+420 608 261 719Napište nám
Nejvyšší houpačka v Evropě

Umíte pořádně zakřičet a zanadávat si? Ověřte si to v Amsterdamu na nejvyšší houpačce v Evropě

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 2. 9. 2016 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Nová atrakce – OverTheEdge – vám naservíruje Amsterodam jako na dlani Nová atrakce – OverTheEdge – vám naservíruje Amsterodam jako na dlani
0 1
Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 11 zájezdů do Amsterdamu

Děláte si těžkou hlavu z toho, že občas použijete peprnější výraz nebo si pěkně od plic zakřičíte? Pak určitě nevíte, že podle vědců právě sprostá slova pomáhají účinně uvolňovat napětí a stres! A navíc 100 metrů nad Amsterdamem vám může být úplně jedno, co na váš hlasitý projev řekne okolí. Na nejvyšší houpačce v Evropě je totiž křik povolen. 

Houpačka nazvaná OverTheEdge (česky Přes okraj) je jen dalším lákadlem, jež z rukávu vysypala první veřejně přístupná vyhlídková plošina nazvaná A'DAM Lookout. Tato vnitřní a venkovní plošina, která je navíc dvoupodlažní, se veřejnosti poprvé otevřela v sobotu 14. května 2016.

Téměř 100 metrů nad zemí se dnes mohou návštěvníci kochat 360º panoramatickým výhledem na celý Amsterdam.

Vyhlídka má víc než atraktivní umístění. Nachází se v posledních dvou patrech 21podlažní věže na břehu řeky Ij, přímo naproti hlavnímu nádraží. Odsud budete mít historické centrum Amsterdamu jako na dlani. Spatříte ale i rušný přístav na západě města, největší nizozemské jezero Ijsselmeer na východě a unikátní nizozemskou krajinu protkanou farmami a vesnicemi na severu.

Na bezpečně zajištěné houpačce se můžete pohybovat dopředu a dozadu přes okraj věže a pod nohama tak mít celý Amsterdam. Zatímco se budete houpat a v žilách vám bude kolovat adrenalin, užijete si senzační výhled.   

Abyste se sem dostali, musíte si koupit běžný lístek pro vstup na vyhlídkovou plošinu a k němu dokoupit samostatný lístek na houpačku. Běžný návštěvník hradí vstupné na plošinu ve výši 12,50 eur (cca 338 korun; r. 2016) a na houpačku dalších 5 eur (cca 135 korun; r. 2016).  

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Amsterdamu

Zobrazit aktuální zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/umite-poradne-zakricet-a-zanadavat-si-overte-si-to-v-amsterdamu-na-nejvyssi-houpacce-v-evrope/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Amsterdamu na téma: Zájezdy na květinová korza

To nejlepší z Holandska + KVĚTINOVÉ KORZO (autobusem z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 7 490 Kč
  • volná místa
  • Frýdek-Místek, Olomouc, Brno nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 8 490 Kč

Přidejte se k nám