+420 608 261 719Napište nám

Vodopád Peričnik nabízí raritu: Procházku za vodopádem

Markéta Jargusová
   

Autor: Markéta Jargusová, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 4. 2015 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

V zimě vodopád většinou zamrzá a vzniká tak skvělá podívaná na ledovou stěnu V zimě vodopád většinou zamrzá a vzniká tak skvělá podívaná na ledovou stěnu
0 1 2 3
Slovinsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Slovinska

Vodopád Peričnik se, jako většina přírodních skvostů Slovinska, nachází v prostředí krásných Julských Alp. Konkrétněji v údolí Vrata, které se rozkládá na severu Triglavského národního parku.

K vodopádu se nejsnáze dostanete směrem od vesnice Mojstrana. Peričnik je od ní vzdálen zhruba šest kilometrů. Cestou potkáte poměrně dost lidí, neboť tato trasa je velmi oblíbená mezi turisty, kteří míří v hlavní sezóně k severní straně Triglavu, což je nejvyšší hora Slovinska s výškou 2 864 metrů.

Jakmile dojdete až k vodopádu Peričnik, překvapí vás, že jsou to vlastně vodopády dva. Horní vodopád dosahuje výšky 16 metrů a z druhého voda padá dokonce až z 52 metrů. Tím však překvapení nekončí.

Procházka za vodopádem

Vodopád Peričnik nabízí turistům také malou raritu, a to možnost projít i za padající vodou, kde vede úzká římsa. Bez pláštěnky se to však nedoporučuje, neboť musíte počítat s vydatnou sprškou větrem odváté padající vody.

Chcete-li si povýšit malou raritu na velkou raritu, vydejte se k Peričniku v zimním období. Padající voda často zamrzá a ledová stěna, která vzniká, je opravdu půvabná.

Davové šílenství se nekoná

Mnozí také na tomto vodopádu oceňují, že samotná návštěvnost vodopádu Peričnik nedosahuje zdaleka tak vysokých čísel jako například slovinská jednička mezi vodopády Savica. A to platí i přesto, že bývá hlavní trasa během turistické sezony neobyčejně rušná.

Takže pro ty, kteří se raději vyhýbají davům, je slap Peričnik (slap ve slovinštině znamená vodopád) skvělou alternativou v objevování přírodních krás Slovinska.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Slovinska

Zobrazit aktuální zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vodopad-pericnik/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lublaně na téma: Nové zájezdy

To nejlepší ze Slovinska (autobusem) 20. 6. – 25. 6. 2017 (6 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • snídaně
  • 7 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč

Přidejte se k nám