+420 608 261 719Napište nám

Polská Wisla: Odpočívejte a relaxujte v sevření krásné přírody

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 12. 1. 2016 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Čeká vás nádherná příroda Čeká vás nádherná příroda
0 1 2
Polsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 7 zájezdů do Polska

Pokud řekneme, že polské město Wisła, jež si ne nadarmo vysloužilo přezdívku Perla Beskyd, je díky svému umístění ideálním výchozím bodem pro pěší výlety a díky své nádherné přírodě a zajímavým památkám jako stvořené pro relaxaci i aktivní odpočinek, ještě jsme zdaleka o tomto městě, ležícím nedaleko hranic s Českem a Slovenskem, neprozradili vše podstatné.

V jižním Polsku v okrese Cieszyn, v malebném údolí královny polských řek Wisły, objevíte stejnojmenné město s asi 11 tisíci obyvateli. Na přilehlých horských svazích se rozprostírají malebné lesy, které zabírají až 75 % rozlohy této nádherné turistické lokality, a které jsou z ekologického hlediska velmi cenné a chráněné. Nejvyšším hřebenem je Beraní hora (1 220 m. n. m.), jež se častokrát objevuje také v místních pohádkách, pověstech a legendách.

Známé osobnosti a sportovní vyžití

Sportovní nadšenci si Wisłu možná vybaví také v souvislosti s významným rodákem – Adamem Małyszem, polským skokanem na lyžích, jenž třikrát za sebou zvítězil ve světovém poháru. Obklopte se přáteli a rodinou a vyrazte na výlet do Wisły, kde si pořádnou dávkou užijete aktivní pohyb i klid, relax a nicnedělání.

Řekne-li se Wisła, každý hned ví, že jde o vyhlášené centrum turistiky a zimních sportů. Celé území je doslova protkáno skokanskými můstky, více než dvěma desítkami kilometrů sjezdovek pro začátečníky i pokročilé, desítkami vleků i sítí lyžařských a snowboardových škol. Wisła je známá i svými dobře udržovanými běžeckými tratěmi, které v Polsku stále platí spíše za raritu.

Je-li vám i tohle málo, půjčte si třeba čtyřkolku nebo sněžný skútr a vyrazte na speciální trasy vytvořené právě k tomuto účelu. Pokud ale v lyžařské obuvi jen stěží udržíte rovnováhu, natož, abyste ještě dokázali lyžovat, vsaďte na sáňky. Po celodenním pobytu venku se pak rozehřejte u krbu v některé z místních restaurací.

Na jaře a v létě si bohatě užijete pohyb na kole i pěšky. Městem i jeho okolím prochází velmi dobře značené turistické stezky. Na pěší výlet se vydejte k přehradě. Obklopí vás místní hory, lesy i Czerniańskie jezero. Prozkoumat můžete také místní památky.

Za pozornost stojí dřevěný kostel Boží ochrany vybudovaný v letech 1905–1907. Uvnitř kostela je mimo jiné umístěna malba zachycující setkání Ježíše s Janem Křtitelem. V okolí Wisły se nachází i další zajímavá místa – Ustroň, Szczyrk či trojvesnice Istebna-Koniakow-Jaworzynk – jako stvořená k výletům. Usedáte-li raději na kolo, vydejte se po cyklostezce usazené na poměrně plochých horských hřebenech.

Zajímavá muzea

Místní obyvatelé si velmi váží svých kulturních a historických kořenů a snaží se je přiblížit také návštěvníkům. Pokud byste se i vy rádi dozvěděli něco zajímavého (nejen) o kultuře horalů, navštivte atraktivní Beskydské muzeum, jež se nachází v bývalé krčmě z roku 1794. Dozvíte se tady zajímavé informace o pastevectví, tkaní, zpracovávání dřeva, zemědělských nástrojích, tradičních lidových krojích aj.

Ve Wisłe můžete zavítat také do muzea lyžování, parašutismu či turistiky. Všudypřítomné dřevěné vily vás vrátí zpátky v čase. Jedna z nich ukrývá tradiční a oblíbenou restauraci jménem Jiná epocha. Ochutnejte lahodnou pečenou kachnu a na zdraví si připijte polskou slivovicí.

Vodní park Tropikana

Ať už plánujete ve Wisłe strávit dovolenou, nebo jen prodloužený víkend, určitě s sebou nezapomeňte vzít děti. Pro ně je totiž Wisła opravdovým dětským rájem. Nejvíc je samozřejmě láká bohatě vybavený vodní park Tropikana v hotelu Gołębiewski s širokou nabídkou atrakcí a teplou vodou.

Nechybí tobogány, 25 metrů dlouhý bazén, umělé vlny, dětské brouzdaliště s malou skluzavkou atp. Dospělí zase ocení místní wellness centrum. Všechen stres se z vás jako mávnutím kouzelného proutku odpaří v parní lázni a aromatizované sauně. Když k tomu ještě připočtete dobrou společnost, už to nemůže být lepší.

Polsko

Za zážitky do sousedství

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Polska

Zobrazit aktuální zájezdy do Polska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 18. prosince


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/wisla/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Krakova na téma: Adventní zájezdy

Adventní Krakov (autobusem z Ostravy) 18. 12. – 18. 12. 2016 (1 den)

  • volná místa
  • Český Těšín, Frýdek-Místek nebo Ostrava
  • bez ubytování
  • bez stravy
  • 620 Kč
  • volná místa
  • Poděbrady, Hradec Králové nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 2 490 Kč

Přidejte se k nám