Cinque Terre: Jeden z mála šťastlivců

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5647x

Cinque Terre se nachází v Ligurii. Jedná se o pět terasovitě postavených vesnic, které jsou součástí UNESCO.

Vyberte si z našich 88 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

Cinque Terre (v překladu Pět zemí) je jedno z mála šťastných míst v severozápadní Itálii, které nebylo zdevastováno komerčními stavbami a cestovním ruchem.

Oblast se nachází mezi plážovým letoviskem Levanto a přístavem La Spezia a tvoří ji pět původních malých vesniček posazených na útesech, které byly ještě donedávna po silnici nepřístupné, tudíž pro turisty téměř neznámé.

Pohádková krajina

Okolní krajina, tvořená strmými útesy, prudkými terasovitými svahy, vinicemi a olivovými háji, je úžasná. Kolem vesnic se nacházejí krásné tiché oblázkové pláže a malé zátoky. Ve zdejších romantických rybích restauracích můžete ochutnat kromě rybích specialit (zejména ančoviček) také výborné bílé víno. Samotné vesnice jsou tvořeny malebnými domky pastelových barev.

Nejoblíbenější z těchto vesnic jsou Manarola, Vernazza či Monterosso. Ubytování lze sehnat i v Riomaggiore. Nejmenší z těchto vesnic je Corniglia, která se nachází vysoko nad mořem.

Doprava

Do vesniček se dostanete sice autem, ale po klikaté cestě s prudkým stoupáním a velmi ostrými zatáčkami. Poměrně problematické je zde parkování. Proto turisté častěji volí cestu vlakem, která je navíc pěkně panoramatická. Vlaková doprava se dá využít i k popojíždění mezi vesničkami. Mnohem krásnější zážitek si však odnesete, když se budete mezi vesnicemi pohybovat pěšky nebo lodí.

Navštivte tyto italské vesnice, které byly po několik staletí izolovány od okolního světa a které si doposud udržují své kouzlo!

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 88 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. prosince

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/cinque-terre/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z Itálie

Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!