+420 608 261 719Napište nám

Florencie: Kolébka renesance

   

Vydáno: 29. 4. 2014 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Florencie, Toskánsko Florencie, Toskánsko
0 1 2 3 4 5
Itálie (Florencie)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 15 zájezdů do Florencie

Hlavní město Toskánska bývá označováno také jako „město renesance“, „kolébka renesance“ nebo „hlavní město umění v Evropě“. Leží na úpatí Apenin a jeho středem protéká řeka Arno.

Zajímavosti

Nejznámějšími památkami jsou dóm, zvonice a baptisterium, které stojí na náměstí Piazza del Duomo. Opodál, na Piazza della Signoria, můžete obdivovat zvonici na Palazzo Vecchio. Zároveň stojíte čelem proti kopii slavné Michelangelovy sochy Davida a dalším známým sochám od Donatella a Bandinelliho.

Ve Florencii, městě umění, můžete navštívit slavné galerie Uffizi, Bargello nebo Museo dell´Opera del Duomo. Pokud budete chtít vidět originál sochy Davida, vydejte se do galerie Galleria dell´Accademia.

Mezi významné kostely patří Santa Croce nebo Chiesa di Santa Maria Novella. Nejznámějším mostem na řece Arno, který spojuje oba břehy Florencie, je Ponte Vecchio, přezdívaný také jako „Most zlatníků“.

Na druhé straně řeky v části města zvané Oltrarno je možné navštívit galerii Pallazzo Pitti. Po náročné procházce si můžete odpočinout v některé z krásných zahrad, nejznámější jsou Giardini di Boboli, které jsou nedaleko již zmiňované galerie Pitti. Budete-li chtít vidět Florencii shora, zajeďte si autobusem č. 13 na návrší Piazzale Michelangelo, odkud budete mít celou Florencii jako na dlani.

Doprava

Do Florencie se dá dostat několika způsoby. Tím nejpohodlnějším je přijet autem po dálnici A1, pokud pojedete ze severu. Z Čech sem jezdí také přímé autobusové linky. Hned vedle je hlavní vlakové nádraží Stazione centrale di Santa Maria Novella, kam můžete bez problémů dojet vlakem. Z Čech však nejede přímé spojení.

Přímo ve Florencii je i letiště (A. Vespucci, známé také jako Peretola). Bohužel přímé linky z Prahy sem také nelétají. Po Florencii se můžete pohybovat buď pěšky, protože památky jsou skoro všechny v centru, nebo místní autobusovou dopravou. Ve městě také přibývá cyklistů a ani pro turisty není problém si tu kolo zapůjčit.

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Florencie

Zobrazit aktuální zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/florencie/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Florencie na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 990 Kč

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem) 29. 3. – 2. 4. 2017 (5 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc, Brno nebo Praha
  • hotel v Římě
  • snídaně
  • 5 490 Kč

Přidejte se k nám