+420 608 261 719Napište nám

Siena: Místo, kde se zastavil čas

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 27. 5. 2014 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Z věže je nádherný výhled na široké okolí Z věže je nádherný výhled na široké okolí
0 1 2 3 4
Itálie (Siena)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Sieny

Navštívíte-li někdy Toskánsko, kromě slavné Florencie byste neměli minout ani mimořádně krásné město Sienu. Nachází se v půvabné krajině a výjimečná je především díky svému středověkému rázu a množství historicky cenných památek, které se zachovaly až do dnešních dnů. Siena je na Seznamu památek světového dědictví UNESCO.

Přestože je Siena velkoměstem, řadí se spíš mezi ta menší a klidnější.

Z historie

Město údajně založil Senus, syn Rema, jednoho ze zakladatelů Říma. Ve skutečnosti bývala Siena etruskou osadou, která byla později ovládána Římem. Legendě, populárnější než historie, vděčí město za celou řadu soch vlčice Lupy, zvířete, které odkojilo Romula a Rema.

Vzkvétající obchod zapříčinil, že ve středověku se ze Sieny stalo jedno z nejvýznamnějších evropských měst, ve kterém se hojně stavěly paláce i církevní budovy. Naneštěstí bylo město ve 14. století zasaženo morem, jenž si vyžádal více než 70 tisíc životů.

V 16. století význam Sieny poklesl, protože do popředí se dostala Florencie. Zachování středověkého rázu města, který dodnes jezdí obdivovat tisíce turistů, mělo dvě zásadní příčiny. Město se zaprvé vyhnulo bombardování II. světové války a za druhé, díky úpadku města se tu od 16. století příliš nestavělo a nemodernizovalo.

Za patronku města je považována sv. Kateřina, jíž je věnovaná spousta památek. Mučednice se proslavila především tím, že se jí objevila po těle stigmata, která si lidé vykládali jako spojení s Ježíšem.

Doporučujeme neminout

Budete-li cestovat do Sieny, kromě jejího malebného okolí a přilehlých vesniček, si nenechte ujít centrum města, které vyniká opravdu krásnými stavbami. Prohlédněte si hlavní náměstí Piazza del Campo s palácem Palazzo Pubblico, věž Torre del Mangia a kašnu Fonte Gaia.

O kus dál na náměstí Piazza Duomo rozhodně nepřehlédnete monumentální katedrálu Duomo di Siena, ve svých útrobách skrývá i nádhernou křtitelnici Sv. Jana (Battistero di San Giovanni).

Mezi další lákadla určitě patří i bývalá nemocnice Ospedale di Santa Maria della Scala, jež je nyní nejvýznamnější sienskou galerií, Museo Archeologico se sbírkou etruských artefaktů, galerie v paláci Buonsognori a spousta dalších paláců, kostelů a domků.

Abyste si město dokonale prohlédli, nezapomeňte si vyhradit dostatek času. Atmosféra, historie i okolí vás úplně pohltí.

Itálie (Siena)

Středověký klenot Itálie

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Sieny

Zobrazit aktuální zájezdy do Sieny

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/siena/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Sieny na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 990 Kč
To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 490 Kč

Přidejte se k nám