+420 608 261 719Napište nám

Náměstí Piazza del Campo: Fórum i městské tržiště

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 26. 5. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Náměstí Piazza del Campo Náměstí Piazza del Campo
0 1 2 3
Itálie (Siena)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Sieny

Víte, že…

Náměstí se může pochlubit zcela nezvyklým tvarem? Z výšky je vidět, že má tvar mušle, který je dokonale symetrický. Není nic neobvyklého, že na sienském náměstí Piazza del Campo lidé posedávají jen tak na zemi, aby si mohli atmosféru místa dokonale vychutnat.

V samém srdci Sieny se nachází náměstí Piazza del Campo. V antických dobách na jeho místě stávalo římské fórum a ve středověku se zde nacházelo hlavní městské tržiště. Náměstí je každoročně dějištěm mnoha kulturních a společenských akcí včetně slavných koňských dostihů Palio di Siena.

Siena

Město je rozděleno do nezávislých čtvrtí, které se setkávají v místě, kde se rozkládá náměstí Campo. Čtvrti se nazývají contrade a v minulosti, kdy se hojněji bojovalo, bylo náměstí neutrální půdou pro obyvatele jednotlivých čtvrtí, kteří mezi sebou měli určitou nevraživost.

Náměstí

Náměstí, jehož vzhled pochází již z konce 13. století, si zachovalo výjimečný středověký ráz, neboť mělo štěstí a nebylo bombardováno během II. světové války. Na náměstí a kolem něho vyrostla během dlouhých let spousta unikátních a důležitých budov. 

Radnice

Dominuje mu bezpochyby Palazzo Pubblico, v současnosti radnice města, jejíž věž Torre del Mangia je dokonce dominantou celého města a spatříte ji téměř odevšad. 

Před věží si můžete povšimnou krásné mramorové lodžie, která se italsky nazývá Capella di Piazza. Tato stavba z roku 1348 má připomínat epidemii moru, která ve stejném roce v Sieně vypukla a usmrtila desítky tisíc lidí.

Kašna

Zvláštností náměstí je obdélníková kašna Fonte Gaia. Fontána s nezvyklým tvarem je replikou originálu z 15. století a byla vybudována ve století devatenáctém. Kašnu zdobí mnoho soch na motivy biblických příběhů, starořímské mytologie, ale i sochy vlků. Ty představují slavnou vlčici, která odkojila Romula a Rema.

Pokud začnete prohlídku města náměstím Piazza del Campo, okamžitě si uděláte obrázek, jak vypadalo typicky italské středověké město.

Itálie (Siena)

Středověký klenot Itálie

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Sieny

Zobrazit aktuální zájezdy do Sieny

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/namesti-piazza-del-campo/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Sieny na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 990 Kč
To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 490 Kč

Přidejte se k nám