+420 608 261 719Napište nám

Santa Lucia: Romantický přístav z písní

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 23. 5. 2014 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Santa Lucia a jeho okolí je úžasným místem, kde můžete v klidu povečeřet v příjemné hospůdce Santa Lucia a jeho okolí je úžasným místem, kde můžete v klidu povečeřet v příjemné hospůdce
0 1 2 3
Itálie (Neapol)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Neapole

Víte, že…

Nejznámějšími interprety písně Santa Lucia byli dokonce i Enrico Caruso, Elvis Presley nebo v Čechách Waldemar Matuška?

Hledáte-li v Neapoli místo vhodné k romantickým procházkám nebo posezením v malebných restauracích, zavítejte do přístavu Borgo Santa Lucia, který přímo sousedí s Castelem dell'Ovo. Přístav Santa Lucia vznikl kolem stejnojmenné ulice a jeho počátky se datují již do antických dob, kdy toto místo patřilo Řekům a později Římanům.

Legenda říká, že v 7. století zde na cestě do Svaté země se svou lodí ztroskotala sv. Patricie z Konstantinopole, rozhodla se zde usídlit a založila svatyni, čímž byla odstartována historie Neapole. V období středověku byl přístav důležitým a strategickým bodem s pevností ochraňující záliv.

Od středověku se z přístavu a jeho okolí postupně stávala vyhledávaná lokalita, kam se začali hojně stěhovat lidé a vzkvétal turismus. V současnosti patří přístav k nejnavštěvovanějším oblastem Neapole. Ve 20. století kolem přístavu vyrostla celá řada hotelů a prestižních jachtařských klubů. V roce 1960, kdy se konaly Letní olympijské hry v Římě, v přístavu kotvily dokonce soutěžní plachetnice.

Santa Lucia a jeho okolí je úžasným místem, kde můžete v klidu povečeřet v příjemné hospůdce, vychutnat si speciality skvělé neapolské kuchyně a při prohlídce nádherných jachet nasávat středomořský vzduch.

O krásách přístavu Santa Lucia zpívá i slavná stejnojmenná píseň. Původně neapolská lidová písnička byla roku 1776 přetextována a stala se notoricky známou po celé Itálii. Častokrát se její autorství připisuje italskému skladateli Cottrauovi, který ji prvně uveřejnil pod názvem Barcarola. Píseň o Santa Lucii je populární dokonce ve Švédsku.

Itálie (Neapol)

Vidět Neapol a… Pompeje

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Neapole

Zobrazit aktuální zájezdy do Neapole

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pristav-santa-lucia/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Neapole na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 12 990 Kč
To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Římě
  • snídaně
  • 13 490 Kč

Přidejte se k nám