Útesy Seven Sisters: Jedinečné kouzlo divoké přírody

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11345x

Pobřeží Anglie je nádherné, a to především díky kouzelným křídovým útesům, mezi které se řadí i Seven Sisters.

41 zájezdů na téma: Příroda Zobraz zájezdy

Víte, že…

Útesy Seven Sister se několikrát objevily i ve filmu? Tím nejslavnějším je nepochybně příběh o Robinu Hoodovi: Princi zlodějů, kde si ústřední roli zahrál Kevin Costner.

Když se řekne Anglie, málokomu se vybaví fantastická příroda. Lidé si s touto zemí nejčastěji spojují hlavní město Londýn, deštivé počasí, královnu nebo fotbalové kluby. K velkému překvapení mnohých však Anglie může být považována za zemi s úchvatnými přírodními scenériemi a skalnatými pobřežími. Zveme vás k Seven Sisters!

Útesy v Doveru

Někteří zkušenější cestovatelé znají křídové útesy v Doveru, k nimž přijíždí trajekty z Francie přepravující osoby a motorová vozidla přes kanál La Manche. Útesy v Doveru jsou jakousi vstupní branou na anglickou půdu a je to přivítání vskutku pompézní. 

Seven Sisters

Doverské křídové útesy ale nejsou jediné svého druhu. Celé jižní pobřeží Anglie je lemováno vysokými skalami bílé barvy. Mezi ně se řadí i útesy Seven Sisters, česky Sedm sester.

Seven Sisters leží v národním parku Seven Sisters Country Park, který se rozkládá na jižním pobřeží hrabství Východní Sussex. Útesy mají svoje vrcholy, kterých není sedm, jak by se dalo čekat, ale osm. Název je prý odvozen od příběhu o sedmi sestrách, z nichž každá měla dům postavený mezi vrcholy útesů. 

Útesy jsou častým a oblíbeným námětem filmařů, kteří jimi nahrazují slavnější Doverské útesy. V každé roční době je tato přírodní památka úchvatná a fotografové přírodních krás si obzvlášť užívají její dokumentaci. 

V místní krajině si můžete vychutnat nejen romantické procházky, ale také jízdu na kole, pozorování ptactva, nebo dokonce plavbu v kánoi.

Výhodou této oblasti je poměrně malá vzdálenost od města Brighton, které by žádný cestovatel po anglických končinách neměl minout. Není nic lepšího než si po náročném chození po přírodních stezkách nebo jízdě na kole rozbalit deku na pláži nejkrásnějšího anglického přímořského letoviska.

Zájezdy za přírodou

Pro milovníky přírody

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů na téma: Příroda

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 118 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 6. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/utesy-seven-sisters/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!