+420 608 261 719Napište nám

Isle of Wight: Největší anglický ostrov

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 4. 2014 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Východ slunce na Isle of Wight Východ slunce na Isle of Wight
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 134 zájezdů do Anglie

Víte, že…

Svou ideální polohou a relativně malou populací tvoří ostrov vhodné místo pro věznice? Najdete zde hned tři (Albany, Camp Hill a Parkhurst). Především třetí jmenovaná se řadí mezi nejtvrdší zařízení tohoto typu v Anglii.

Nechte se okouzlit přírodními krásami, které ostrov Isle of Wight nabízí. Největší anglický ostrov vůbec leží při jižním pobřeží Anglie.

Tento překrásný ostrov čítá zhruba 140 000 obyvatel a najdete jej jen několik kilometrů od pobřeží Hampshire. Navštěvují ho hojně jachtaři, turisté, cyklisté a rodiny s dětmi.

Okouzlující příroda

Krajina je zde velmi různorodá, často proto bývá Isle of Wight označován jako „Anglie v miniatuře“. Západní část ostrova je typicky venkovská. Na ostrově se nachází nádherné pobřeží se slavným křídovým hřbetem. Isle of Wight je proslaven nalezišti dinosauřích fosilií. Eroze útesů stále odhaluje nové a nové části, není tedy divu, že se na ostrově nachází i muzeum, které se specializuje na tyto jedinečné objevy.

Města na ostrově

Newport leží uprostřed ostrova a turisté zde mohou navštívit hlavní nákupní centrum. Za prohlídku stojí Carisbrook Castle.

Ryde je obýván přibližně 30 tisíci obyvateli a je jedním z největších měst na ostrově. Nachází se na severovýchodě a je navštěvován zejména kvůli svým písečným plážím.

Cowes je velmi důležitý přístav. K prohlídce je určen Osborne House, což bylo velmi oblíbené místo královny Viktorie. Architekt se nechal inspirovat italskými renesančními paláci.

Sandown a Shanklin jsou prázdninová letoviska, v nichž můžete navštívit Isle of Wight ZOO, kde žije největší počet tygrů v Británii.

Akce

Pro pěší turisty se zde dva květnové týdny pořádá Walking Festival. Pro ty, kteří dávají přednost kolu, se v září na ostrově koná každoroční Cyklistický festival.

Milovníci vodních sportů si také přijdou na své. Koncem července, popřípadě začátkem srpna se zde každoročně odehrává Cows Week, soutěž plachetnic. Vychutnejte si čisté a neporušené pláže na Isle of Wight.

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 134 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/isle-of-wight/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám