+420 608 261 719Napište nám

Stratford nad Avonou: Shakespearovo rodné město

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 4. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Shakespearův dům Shakespearův dům
0 1 2 3
Anglie / Velká Británie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 133 zájezdů do Anglie

Víte, že…

William Shakespeare není jedinou významnou osobností? Narodilo se zde také herec Simon Pegg nebo David Bradley, kterého můžete znát především z jeho „mrzutých“ rolí školníka Arguse z Harryho Pottera a zrádného Waldera Freye z Hry o trůny.

Malé městečko, které ale znají snad všichni návštěvníci Anglie – Stratford nad Avonou. Rodiště jednoho z nejslavnějších dramatiků všech dob Williama Shakespeara.

Po stopách nejslavnějšího dramatika

Shakespearův rodný dům bohužel shořel během požáru v 17. století, ale turisté mohou navštívit jeho věrnou kopii. Shakespeare je společně se svou rodinou pochován v Holy Trinity Church, kostele v zátočině krásné řeky Avony. Na náhrobním kameni jsou napsány verše samotným básníkem a dramatikem, které hrozí prokletím tomu, kdo by jeho ostatky přemístil.

Mezi nejnavštěvovanější budovy patří samozřejmě ty, které William sám obýval. Atrakcí se ale staly i stavby, které obývaly jeho děti s rodinami. Kouzelnou atmosféru města podtrhuje Royal Shakespeare Theatre (působí v něm slavná Royal Shakespeare Company), divadlo, na jehož pódiu se hrají nejen shakespearovské hry, ale také tvorba soudobých dramatiků.

Divadlo Globe: Shakespearova chlouba - číst více

Po stopách slavného dramatika se můžete vydat o víkendu kolem 23. dubna, kdy se Shakespeare narodil a na jeho počest se ve Stratfordu pořádají úžasné Shakespearovské slavnosti. Pokud máte dostatek času, za návštěvu stojí i hrady Kenilworth a Warwick v nedalekém okolí.

Nejkrásnější město světa

O půvabech tohoto městečka svědčí i jeho celosvětové vítězství z roku 2009 u čtenářů největšího cestovatelského internetového portálu TripAdvisor, kde získalo první místo v kategorii  „nejhezčí město“. Tento portál navštěvuje přibližně 32 tisíc cestovatelů měsíčně. Na druhé pozici se v anketě umístilo San Pedro de Atacama v Chile a třetí příčku tehdy obsadilo novozélandské město Nelson.

Stratford bylo vůbec jediné anglické město, které se prosadilo na přední pozici žebříčku. Proto, vydáte-li se do Anglie, krásný Stratford, jedinečnou kombinaci historie a divadla, rozhodně nevynechejte.

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 133 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/stratford-nad-avonou/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám