+420 608 261 719Napište nám

Lipica: Město bílých koní – Lipicánů

Markéta Jargusová
   

Autor: Markéta Jargusová, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 9. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Vesnice Lipica Vesnice Lipica
0 1 2 3
Slovinsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Slovinska

Víte, že…

Tito bělouši se rodí hnědí nebo šedí? Tato barva jim zůstává až téměř do 6 let věku a teprve pak zbělají.

Jedno z nejznámějších míst ve Slovinsku a doslova „paní“ mezi slovinskými turistickými atrakcemi. Leží v atraktivní oblasti, vedle Bledského jezera a Postojné a zároveň i kousek od Italských hranic. Lipica se světově proslavila chovem bílých koní – Lipicánů.

Chov Lipicánu byl založen už v roce 1580 arcivévodu Karlem. Dodnes se koníkům daří, jen v Lipici se jich chová asi 300 kusů, ale chovy jsou po celé Evropě i v Americe. Nejenže jsou to krasavci, ale jsou to i šikulky. Excelují v drezuře, chováni jsou jako soutěžní, jezdečtí i přehlídkoví koně.

Krásní koně, drezura i představení

Pokud se octnete někde v okolí, určitě neodjíždějte, aniž byste navštívili farmu v Lipici. Můžete si prohlédnout celou chovnou farmu, navštivte stáje a jezdecké prostory, jasně – tohle můžete skoro všude. Ale tady je přidaná hodnota – praví nefalšovaní Lipicáni a možnost se na nich svézt. Plus je tady možnost vyzkoušet si například i drezuru, pro méně zkušené je k dispozici také instruktor. Vyjížďky na koních jsou samozřejmostí.

Poštěstí-li se vám navštívit farmu během dubna až října v úterý, pátek nebo neděli, dostane se vám podívaná ve formě perfektních uniforem jezdců a precizně provedených obratů koníků. V tyto dny jsou ke zhlédnutí totiž ukázky klasické jezdecké školy.

Moderní muzeum Lipikum

Zavítejte i do muzea Lipikum. Nachází se v historickém jádru hřebčína. Má 11 oddílů rozdělených do tří skupin. Důležité jsou barvy, stejně jako ve vývoji koní. Moderní muzeum je plně interaktivní a multimediální, takže nečekejte žádné zaprášené sbírky ani nudný a zdlouhavý výklad.

Lipica je pro všechny

Výletem do Lipice potěšíte nejen děti a nadšence koní, ale i osoby, které mají z těchto zvířat respekt. Kdo z nějakého důvodu nechce jezdit na koni, může se povozit v bryčce. A díky této variantě si užít koně i z bezpečné vzdálenosti.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Slovinska

Zobrazit aktuální zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/lipica/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Lublaně na téma: Nové zájezdy

To nejlepší ze Slovinska (autobusem) 20. 6. – 25. 6. 2017 (6 dní)

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • snídaně
  • 7 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc nebo Brno
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč

Přidejte se k nám