Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Madeira + Atlantický festival: Cesta do zahrady orchidejí a grandiózní ohňostroj!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 17. 3. 2015

Pozorovat ohňostroj z paluby lodi a s dobrým šampaňským v ruce? Zní to jako pohádka, ale některé pohádky se snadno dají změnit ve skutečnost. Stačí, když s námi v červnu pojedete na kouzelný ostrov Madeira - ostrov věčného jara, levád a delfínů - a vychutnáte si atmosféru jedinečného Atlantického festivalu, který právě v době naší návštěvy vygraduje velkolepým ohňostrojem. 

MadeiraMadeira

Popsat v několika řádcích, co vás na Madeiře čeká, je téměř nemožné, ale začněme třeba množstvím vodopádů, kterým dominuje poeticky nazvaný Nevěstin závoj. Projdeme se lesem Fanal s nejstaršími vavříny na ostrově a vykoupeme se ve skalních lávových jezírkách. Prohlédneme si ostrov také z vyhlídky zvané Boa Vista a navštívíme zahradu orchidejí.

Večerní program je pak tipem pro opravdové romantiky. Každou červnovou sobotu ožívá přístav ve Funchalu monstrózními ohňostroji v rámci Atlantického festivalu. Nás čeká ten poslední! Úžasnou světelnou show můžete pozorovat buď z pobřeží, nebo se s námi vydat na soukromou plachetnici. V ruce šampaňské a po boku milovanou osobu...

Pokud si rádi vychutnáváte život plnými doušky, jistě také rádí ochutnáváte exotické speciality. I na to v rámci našich zájezdů myslíme, proto vás vezmeme do továrny na zpracování cukrové třtiny, kde nás pohostí medovým koláčem a místním rumem. V hospůdce pak ochutnáme třeba tradiční espetadu - špíz z hovězího masa obalený v česneku a bobkovém listu (vavřínu). 

Máte-li chuť poznávat, pojeďte s námi na Madeiru a zažijte atmosféru Atlantického festivalu!


předchozí článek následující článek


68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!