Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Cestovatelské akce a besedy

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výpravy po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výpravy s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Na kafe s průvodcem

Soukromé setkání nad danou destinací v pražské kanceláři.

Chuťovky z cest

Ochutnávka a povídání nad gurmánskými specialitami z celého světa.

Cestovatelský kvíz

Oblíbená týmová soutěž o ceny v příjemném prostředí vinárny.

Právě pro vás chystáme


28. 11. v 18:00Ostrava
ZdarmaObsazeno
Chuťovky z cest

Chuťovky z Ruska – vodka

Ruská vodka je pojem. Sehrála svou roli v průběhu celých ruských dějin a její vliv zdaleka neskončil. Průvodkyně Martina Kolníková, která má Rusko v malíčku, vám osvětlí původ vodky, proces výroby i spotřeby. Povíme si něco o pijácké etiketě, ale i o tom, jaké pochutiny se k vodce nejlépe hodí. Představíme si hlavní ruské svátky, s nimiž je konzumace vodky úzce spojena, a v neposlední řadě budeme ochutnávat. Co? Především pět druhů pravé ruské vodky, která se s tou naší nedá srovnávat. Ale aby to nebylo celé jen o alkoholu, řekneme si něco i o tom, co Rusové pijí, když zrovna abstinují. Ochutnejte s námi svět!

3. – 4. 12.14:00 – 18:00pobočka Praha
ZdarmaVolná místa
Setkání

Na kafe s průvodcem – Stockholm

Rádi byste s námi do Stockholmu, ale chcete se setkat soukromě přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Co si zabalit, co nezapomenout a na co se připravit? Nechte si poradit od cestovatelky, která je ve Švédsku jako doma. Magda Jurczygová vám prozradí, proč si rozhodně vzít pláštěnku, i když předpověď hlásí slunečno. Že se vyplatí směnit si před odjezdem české koruny na švédské a kolik. Která muzea si nenechat ujít a jak ušetřit na vstupném. Získejte od ní tipy, co ochutnat ze švédské kuchyně nebo jaký suvenýr si koupit v nejstarším skanzenu světa. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe a popovídejte si s Magdou o zajímavostech „Benátek severu“, o kterých se běžně nepíše…

5. 12. v 18:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Vánocích ve Francii s průvodcem

Veronika Soustružníková se s vámi přijde do ostravského Shopping parku podělit o své zkušenosti a zážitky z Francie, kam léta jezdila jako host, chvíli tam žila jako studentka a teď se na známá místa vrací jako naše průvodkyně. Zasvětí vás do rozdělení regionů, přiblíží tradice a zvyky, poví něco tom, jak Francouzi slaví Vánoce a prostírají slavnostní tabuli. Povídat si chvíli budete i o rozdílech mezi našinci a obyvateli země galského kohouta. A nakonec vás Veronika pozve na sladce vonící adventní trhy ve Francii. Přidá rady a tipy, kam se s námi vypravit, a pár výhod cestování s průvodcem. Au revoir!

8. 12. v 15:00Olomouc
ZdarmaVolná místa
Výprava

Historická procházka předvánoční Olomoucí

Olomouc patřila už od dob středověkých k nejvýznamnějším městům českých zemí. Byla sídlem biskupa, zasedal tu Moravský zemský sněm a vznikla nejstarší univerzita na Moravě. Procházku předvánočním městem s průvodkyní Martinou Kolníkovou začneme na Václavském náměstí u Olomouckého dómu, kde došlo k vraždě posledního přemyslovského krále. Po návštěvě katedrály budeme pokračovat okolo arcibiskupského paláce ke kostelu sv. Michala a dojdeme až na Horní náměstí, kde si prohlédneme miniaturu města a orloj. Pokračovat budeme na Dolní náměstí s Mariánským sloupem a naši prohlídku historického centra zakončíme adventními trhy, kde si nad dobrým punčem povíme o historii slavení Vánoc u nás. Na viděnou!

18. 12. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda s průvodcem - Advent v Itálii

Jak se slaví Vánoce v Itálii? A s kým? Průvodkyně Barbora Šupíková vás zasvětí do nejmenších detailů italského adventu a prozradí, co se tady peče, hojně jí a jak si to můžete snadno připravit i doma. Krom sladkých symbolů Vánoc se dozvíte, jestli se dává přednost betlému nebo vánočnímu stromku a co na něj Ital pověsí. No a na závěr samozřejmě dostaneme i recept na to, jak advent v italských velkomestech užít co nejlépe, tedy na vánočních trzích, koncertech, výstavách a v neutuchající sváteční náladě... Zajímavé zvyky, tradice, písně, a hlavně příjemné popovídání s Barborou vás čeká živě v Praze!

3. 1. v 13:00Praha
ZdarmaVolná místa
Výprava pro děti

Za betlémy a příběhem pražského Jezulátka

Štědrým večerem vánoční svátky nekončí a Tři králové jsou za dveřmi… Během procházky si společně s průvodkyní Barborou Klement Hůlkovou připomeneme, kdo všechno přišel za Ježíškem do Betléma a prohlédneme si unikátní betlém s impozantními figurami v kapucínském klášteře. V Nerudově ulici pak budeme moci ochutnat vynikající perníčky nebo se zahřát čajem či horkou čokoládou a naši procházku zakončíme v kostele Panny Marie Vítězné, kde si prohlédneme výstavu betlémů z celého světa a dozvíme se příběh legendárního Pražského Jezulátka. Vydejte se na výpravu sváteční Prahou s dětmi!

1. 2. v 19:00Ostrava
590 KčVolná místa
Ples

Cestovatelský ples Radynacestu – ve stylu britské elegance

Přijměte naše pozvání na historicky první Cestovatelský ples CK Radynacestu a potkejme se na tanečním parketu nebo u skleničky dobrého vína. Tématem události bude, jak se na cestovku, která zájezdy do Británie začínala, sluší, „Britská elegance“. Kdy a kde? V sobotu 1. 2. 2020 v Congress Hotelu Clarion v Ostravě. Začínáme v 19 hodin a těšit se můžete na břitký humor moderátora Jirky Sedláčka, hudební smršť mladé talentované kapely Marcus Antonius nebo drinky barmanského mága. Sál potemní při dechberoucí světelné show, odnést si můžete stylovou fotku z fotokoutku a speciální vystoupení jen pro tento ples si připravilo Národní divadlo moravskoslezské s držiteli ceny Thálie Hanou Fialovou a Tomášem Savkou. Součástí večera bude i překvapivé taneční vystoupení a nabitá tombola. Vyhrát můžete poukaz na zájezd v hodnotě 40 000 korun! V ceně vstupenky je zahrnuta večeře + welcome drink.

Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
20. 11. v 18:00Ostrava
Zdarma
Kvíz

Cestovatelský kvíz – adventní speciál

Proč v Itálii nosí dárky ježibaba místo Ježíška, kde věší na strom místo ozdob pavouky a kam se jet podívat na největší adventní trh na světě? Pokud znáte odpovědi na tyto svátečně laděné otázky a nikdy neodmítnete dobrou společnost, pak si troufnete i na Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte si zasoutěžit s přáteli a provětrat před Vánoci mozkové buňky. Téma je víc než jasné – Advent ve světě! Padesát otázek, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka a skvělé ceny! Na viděnou v Ostrawině.

Proběhlo
18. 11. v 18:00Ostrava
Zdarma
Beseda

Beseda s průvodcem – Advent u sousedů

Těšíte se na vánoční trhy a nevíte, které z těch slavných, v našem okolí, si vybrat? Stavte se na besedu průvodce Vladimíra Šmehlíka v Ostravě a rádi vám poradíme. Například ve Vídni je vánočních trhů více než dvacet, kromě těch nejslavnějších u vídeňské radnice vám představíme i ty, kam chodí především místní. Po proudu Dunaje navštívíme i malebné trhy s vůní kyselice, lokšů a husích specialit v centru Bratislavy. Třetici dunajských Vánoc uzavírá pompézní Budapešť s trhy u katedrály svatého Štěpána. Nejblíž z Ostravy to máme k sousedům do Polska. Téměř za rohem leží starodávný Krakow a jeho trhy na zdejším Rynku. Vánoce ve městě na řece Visle jsou provoněné polévkami a grilovanými sýry z Beskyd. Naši cestu zakončíme v hlavním městě Slezska Wroclawi. Co nabízí? Největší, nejzajímavější, nejchutnější, prostě jedny z nejkrásnějších trhů v celé Evropě. Více už ale na besedě. Na viděnou!

Proběhlo
14. 11. v 18:00Praha
Zdarma
Beseda

Beseda o New Yorku s průvodcem

Průvodkyně Barbora Teplanová je v New Yorku jako doma. S každou další cestou „velkému jablku“ propadá víc a víc a tou vášní nakazí i vás. Jaké je město, které možná dosud znáte jen z filmů? Co dělá New York New Yorkem? A co se tady dá poznat za pouhý týden? To všechno má Bára v rukávu a vysype to na vás už 14. listopadu na besedě o New Yorku v pražské kanceláři Radynacestu. Navrch přidá praktické rady, jak se připravit na dlouhý zaoceánský let, projít bez zpocených rukou a třesu imigrační kontrolou a jaký dojem ve vás New York pravděpodobně na první dobrou zanechá.

Proběhlo
5. – 6. 11.14:00 – 18:00pobočka Praha
Zdarma
Setkání

Na kafe s průvodcem – Lisabon

Rádi byste s námi do Lisabonu, ale chcete se setkat soukromě přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Světlana Brandão prožila polovinu svého života v Portugalsku. Získejte od ní tipy, co ochutnat z portugalské kuchyně, ve které se opravdu vyzná. Nechte si poradit, které suvenýry jsou originál a kde je nakoupit. Jak se nejlépe dopravit do živé čtvrti Bairro Alto nebo proč si nenechat ujít večer s poslechem fado. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe a popovídejte si se Světlanou o lisabonských zajímavostech, o kterých se běžně nepíše.

Napište nám. Ozveme se.

Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!