Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Cestovatelské akce a besedy

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výpravy po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výpravy s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Na kafe s průvodcem

Soukromé setkání nad danou destinací v pražské kanceláři.

Chuťovky z cest

Ochutnávka a povídání nad gurmánskými specialitami z celého světa.

Cestovatelský kvíz

Oblíbená týmová soutěž o ceny v příjemném prostředí vinárny.

Právě pro vás chystáme


24. 9. v 18:00Brno
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Petrohradě s průvodcem

Na cestování ji vždy lákalo poznání historie dané země, nasávání místní atmosféry a pozorování každodenního ruchu v ulicích. Seznámí vás s bouřlivými ruskými dějinami, pomůže pochopit ruskou povahu a naladí vás na bohatou kuchyni… Jste připraveni objevit s ní krásy Ruska nebo se podělit o vaše zkušenosti? Přijďte mezi nás. Průvodkyně Martina Kolníková vám prozradí vše o Petrohradu a navrch přidá zajímavosti ze zákulisí zájezdů i užitečné rady na cestu.

Martina Kolníková
Chci jít
25. 9. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Lotyšsku s průvodcem

Začalo to obyčejným školním projektem a postupně se z toho stala posedlost. To říká o svých počátcích vztahu s Lotyšskem průvodce Vít Malkus, který vás na besedě v příjemném prostředí pražské kanceláře CK Radynacestu pozve na cestu do Pobaltí. Cílem bude především Riga a národní parky Gauja či Kemeri, k nimž nabídne pestrou paletu fotografií ze svého putování. Povídat si budete i o kouzlu míšení kulturních vlivů – německá Hanza, severský nádech i stopy východu, které dělají z Lotyšska nezapomenutelné místo. Řeč bude samozřejmě i o místní hudbě, tancích, jídle, pivě, a hlavně o lidech. Přidáte se?

Vít Malkus
Chci jít
25. 9. v 18:00Ostrava
ZdarmaObsazeno
Kvíz

Cestovatelský kvíz

Kde je Oceánie? Jaké zvíře potkáte jen na Galapágách a kdo jsou Čukčuové? Pokud znáte odpovědi na tyto záludné otázky, pak si troufnete i na Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte se pobavit s přáteli a provětrat mozkové buňky. Padesát otázek na téma světadíly, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka a skvělé ceny!

Jana Grussmannová
Obsazeno
2. 10.Praha
ZdarmaVolná místa
Chuťovky z cest

Chuťovky z Ruska – vodka

Ruská vodka je pojem. Sehrála svou roli v průběhu celých ruských dějin a její vliv zdaleka neskončil. Průvodkyně Martina Kolníková, která má Rusko v malíčku, vám osvětlí původ vodky, proces výroby i spotřeby. Povíme si něco o pijácké etiketě, ale i o tom, jaké pochutiny se k vodce nejlépe hodí. Představíme si hlavní ruské svátky, s nimiž je konzumace vodky úzce spojena, a v neposlední řadě budeme ochutnávat. Co? Především pět druhů pravé ruské vodky, která se s tou naší nedá srovnávat. Ale aby to nebylo celé jen o alkoholu, řekneme si něco i o tom, co Rusové pijí, když zrovna abstinují. Ochutnejte s námi svět!

Martina Kolníková
Chci jít
8. – 9. 10.14:00 – 18:00pobočka Praha
ZdarmaVolná místa
Setkání

Na kafe s průvodcem – Florida

Rádi byste s námi na Floridu, ale chcete se setkat soukromně přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Zjistit, proč si nezapomenout repelent a jak si v Miami užít netradiční způsob cestování zdarma? Získat tipy, co ochutnat, kde dobře nakoupit a kam zajít na koktejl nebo čerstvou kokosovou šťávu? Nechte si poradit, jak nejlépe objevit nespoutanou floridskou přírodu a odkud si odnést třeba zážitek z pilotování raketoplánu. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe, popovídejte si s Magdou Jurczygovou o floridských zajímavostech a inspirujte se Karibikem…

Magdaléna Jurczygová
Chci jít
13. 10.Praha
ZdarmaObsazeno
Výprava

Pražské historické parky a zahrady

Prohlédněte si známé i neznámé plíce hlavního města s průvodkyní, která tráví velkou část roku mimo domov, ale kdykoli může, chodí se nadechnout tajuplné historie právě sem. Vladimíra Svitáková vás pozve do Valdštejnské zahrady, převypráví vám příběh Fürstenberské zahrady, která je součástí Pražského hradu, a zavede vás i na místo s úchvatným výhledem na malebnou Malou Stranu. Tou poslední zahradou je Vrbtovská zahrada a hned po ní společně zamíříte na Letnou, kde zakončíte výpravu diskuzí u vychlazeného piva či nealka s výhledem na čarokrásnou Prahu.

Vladimíra Svitáková
Obsazeno
19. 10.Brno
ZdarmaVolná místa
Výprava

Brnem po stopách židovských osobností

Vydejte se s průvodkyní Věrkou Starou na procházku po malebném Brně a zastavte se na místech, která úzce souvisí s židovskými dějinami. A kde jinde bychom měli začít než u Židovské brány, ze které dnes zůstal bohužel už jen fragment. Odtud se vydáme k domu prvorepublikového herce Hugo Haase. Poté budeme pokračovat k vilám, které nechali postavit židovští podnikatelé za první republiky – vile Löw-Beer a slavné vile Tugendhat, která se stala předlohou knihy, muzikálu ale i filmu Skleněný pokoj, jenž měl premiéru v letošním roce na jaře. Na cestě městem nevynecháme ani Stolpersteine – Kameny zmizelých – a dozvíte se i to, proč nenavštívíme židovský hřbitov... Objevte Brno jako nikdy předtím!

Věra Stará
Chci jít
Připravujeme
20. 10. v 16:00Plzeň
ZdarmaPřipravujeme
Beseda

Beseda o Paříži s průvodcem

Sladká Francie... Opravdu je taková? Průvodkyně Hanka Volenová na zemi galského kohouta miluje vše – od její historie přes gastronomii až po místní obyvatele. Na své první plzeňské besedě vám řekne, proč byste do Paříže měli letět právě s ní a z jakých důvodů si město romantiků zamilujete stejně jako ona. Dozvíte se, co všechno tady můžete zažít, kam se vypravit a kde se najíst jako Francouz – v klidu a s přáteli, a to nejen ve velkoměstě, jakým Paříž je, ale i v malebném Versailles, kam každý správný cestovatel musí zamířit. Praktické rady dostanete i k cestování po městě. Hanka vám ale mileráda zodpoví každý dotaz. Vydejte se s námi na cestu po Paříži!

Hana Volenová
v přípavě
23. 10. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Turecku s průvodcem

Průvodce Vladimír Soukup vás 23. 10. přivítá v pražské kanceláři Radynacestu, aby vám povyprávěl své zkušenosti, zážitky a tipy z cest do Turecka, kterých v rámci zájezdů i mimo ně podnikl už desítky. Poví vám, proč je dobré objevovat zemi na pomezí Evropy a Asie s průvodcem, co rozhodně stojí za vidění a proč je třeba Istanbul poznávat i přes tureckou kuchyni. Dozvíte se, jaké speciální zážitky si můžete z Turecka odvézt a jaké nákupy se vyplatí. Podniknete zkrátka sondu do života místních a budete cestovat mazaně, jako skuteční cestovatelé!

Vladimír Soukup
Chci jít
31. 10. v 18:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Edinburghu s průvodcem

Skotsko je její srdeční záležitostí. Proč ale ráda jezdí zrovna do země, kterou po většinu roku halí mlha a i ti nejmladší stále věří legendám? Nejen o tom se průvodkyně CK Radynacestu.cz Lenka Vojtková rozpovídá na besedě v ostravském Knihcentru. Projedete s ní nutné základy pro každého cestovatele, který se do metropole chystá. Připomenete si nejvyhlášenější atrakce města, ale i místa, která na první pohled nejsou ničím vzácná. Objevíte kouzlo galerií i tradiční gastronomie a povíte si něco o pravé skotské whisky... Uděláte zkrátka první správný krok na cestě za poznáním Edinburghu.

Lenka Vojtková
Chci jít
9. 11.Karlovy Vary
ZdarmaVolná místa
Výprava

Po Karlových Varech za léčivými prameny i filmy

Karlovy Vary jsou známé jako lázeňské město i město, kde se koná světoznámý filmový festival. Putování s průvodcem Jirkou Tomanem ale zahájíme před návštěvnickým centrem Becherovky, která bývá označována jako třináctý z karlovarských pramenů. Ulicí T. G. Masaryka dojdeme k řece Teplá a budeme ochutnávat pramen za pramenem... Zastavíme se u vilek a hotelů, povíme si příběh Vřídla – největšího pramene minerální vody v Karlových Varech, který dosahuje teploty až 73 °C, a prohlídku zakončíme u budovy Grandhotelu Pupp, jednoho z místních symbolů. Víte například, ve kterých filmech si už stihl zahrát? To a mnoho dalšího se dozvíte na listopadové výpravě.

Jiří Toman
Chci jít

Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
15. 9. v 16:00Plzeň
Zdarma
Beseda

Beseda o New Yorku s průvodcem

New York je město s úchvatnou energií, tavící kotlík, mrakodrapová metropole i místo, kde se psala americká historie. Pojďte si poslechnout některé z newyorských příběhů, které vypráví socha Svobody, Empire State Building, a hlavně New York sám. Do města, které nikdy nespí, vás zavede cestovatelka a průvodkyně Radynacestu Barbora Klement Hůlková, která k NYC přistupuje jako k mozaice, jejíž jednotlivé střípky se snaží sbírat. Přijďte si pro dobré rady, tipy na cesty i zážitky, které byste si ve „velkém jablku“ neměli nechat ujít.

 

Proběhlo
10. 9. v 18:00Ostrava
Zdarma
Beseda

Beseda o Jordánsku s průvodcem

Dáša Izrael a Jordánsko prošlápla od severu k jihu a od východu na západ. Zamilovala si je, přestože nejde o nejklidnější, ani nejpohostinnější destinace. Možná o to větší kouzlo pro cestovatele mají. Zvítězila i ve vás zvědavost a chcete se dozvědět víc o úchvatném skalním městě Petra, římské památce Jerash, románských mozaikách v Madabě nebo o pouštní dálnici vedoucí do Aquaby? Zastavte se v Knihcentru a Dagmar Sedláčková vás jimi zkušeně provede ve svém povídání o Jordánsku. Perličkou pak bude moře informací o Mrtvém moři a praktické rady na cestu.

Proběhlo
7. 9.Ostrava
Zdarma
Výprava

To nejlepší z Moravské Ostravy s průvodcem

Zažijte Moravskou Ostravu v zrcadle dějin i současnosti… Náš průvodce Vladimír Šmehlík si pro vás připravil úsměvné i tajemné historky o městě, jehož existence je pouhou náhodou, příběhy domů, ulic i náměstí, které proměnili městečko ve velkoměsto, a další nevšední zajímavosti.  Dopřejte si inspirativní procházku v samém jádru Moravské Ostravy s celou řadou „soukromých“ tipů na nejlepší restaurace, nákupy, muzea či divadla od průvodce, který je tady doma.

Proběhlo
14. 8.Praha
Zdarma
Výprava pro děti

Starým a Novým Městem po stopách Karla IV.

Kterému z panovníků se říká „Otec vlasti“? Odpověď na tuto otázku určitě znáte, ale pořád je tady mnoho zajímavostí o Karlu IV., které vám povypráví jen sama matička Praha a příjemně přetlumočí naše průvodkyně Barbora Klement Hůlková. Během procházky z Václavského náměstí ke Karlovu mostu si prohlédneme místa spojená s legendárním panovníkem, jako například kostel Panny Marie Sněžné a přilehlou Františkánskou zahradu, Karolinum, Týnský chrám, Staroměstský orloj a další. Vezměte děti na výpravu po stopách legendy s Radynacestu.cz.

Napište nám. Ozveme se.