Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Cestovatelské akce a besedy

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výpravy po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výpravy s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Na kafe s průvodcem

Soukromé setkání nad danou destinací v pražské kanceláři.

Chuťovky z cest

Ochutnávka a povídání nad gurmánskými specialitami z celého světa.

Cestovatelský kvíz

Oblíbená týmová soutěž o ceny v příjemném prostředí vinárny.

Právě pro vás chystáme


25. 2. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Londýně s průvodcem

Průvodkyně Radka ŠímováLondýn v malíčku. Během své pražské besedy vás zasvětí do britských tradic, ukáže kolorit města, prozradí perličky o královské rodině. Vezme vás na místa, kam se se zájezdy v Londýně skutečně vydáváme a nasáváme atmosféru velkoměstského cvrkotu. Chcete-li vědět víc o Londýně, Londýňanech ale i o tom, jak to na našich zájezdech běžně probíhá, potkáme se 25. 2. v Praze!

26. 2. v 18:00Ostrava
ZdarmaObsazeno
Kvíz

Cestovatelský kvíz

Dokázali byste vyjmenovat tři kapely, které mají zvíře v názvu? Vybavíte si alespoň jednu slavnou sochu zvířete v evropských velkoměstech? A jak se jmenuje člověk, který se bojí pavouků? Pokud znáte odpovědi na tyto záludné otázky, kterým byla inspirací světová fauna, pak si troufnete i na cestovatelský Kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte se pobavit s přáteli a provětrat mozkové buňky. Padesát otázek, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka - to je Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz. A hrát budeme i tentokrát o skvělé ceny! Na viděnou v Ostrawině.

11. 3. v 17:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Holandsku s průvodcem

Nechte se vtáhnout do vyprávění průvodkyně Martiny Kolníkové, která vás pozve na cestu Holandskem. Beseda bude věnována nejkrásnějším městům Nizozemska a místům, která stojí za návštěvu. Naťukneme sýrovou dražbu v Alkmaaru a vyhlídkovou věž v Rotterdamu, amsterdamské coffee shopy i místo, kde je pohřben J. A. Komenský, Naarden. Probereme, jaké gastro dobroty dala nizozemská kuchyně světu a připomeneme si nejzajímavější data v kalendáři i akce, které vás čekají. Přijďte besedovat o Holandsku a najděte svou inspiraci na cesty!

11. 3. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Polsku s průvodcem

I když je Polsko naším severním sousedem, řada lidí zná hlavně příhraniční oblasti, případně Krakov a Wroclaw, ale zbytek země teprve začíná objevovat. Během besedy s průvodcem Jirkou Tomanem si přiblížíme i vzdálenější oblasti a představíme si polskou kulturu a zvyky. Dozvíte se, kde se momentálně dokončuje nejvyšší mrakodrap v Evropské unii, kteří Češi jsou v Polsku oblíbení a jak vypadá typická polská svatba. Zjistíte ale i to, kde ochutnat perníkové pivo a kde najdete největší cihlovou stavbu na světě (navíc s českou stopou). Na viděnou v pražské kanceláři CK Radynacestu.cz.

15. 3. v 15:00Olomouc
ZdarmaVolná místa
Výprava

Historická procházka Olomoucí

Olomouc patřila už od dob středověkých k nejvýznamnějším městům českých zemí. Byla sídlem biskupa, zasedal tu Moravský zemský sněm a vznikla zde nejstarší univerzita na Moravě. Procházku městem s průvodkyní Martinou Kolníkovou začneme na Václavském náměstí u Olomouckého dómu, kde došlo k vraždě posledního přemyslovského krále. Po návštěvě katedrály budeme pokračovat okolo arcibiskupského paláce ke kostelu sv. Michala a dojdeme až na Horní náměstí, kde si prohlédneme miniaturu města a orloj. Pokračovat budeme na Dolní náměstí s Mariánským sloupem, kde poslední zimní prohlídku města zakončíme. Na viděnou!

23. 4. v 18:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Chuťovky z cest

Chuťovky z Dubaje

Průvodkyně Jana Dyršmídová je jako proutek, nenechte se ale zmást – je velkou milovnicí jídla. A svou vášeň pro dubajské speciality vám ráda předá v dubnu v Ostravě. Víte, jak se zpracovává velbloudí maso? Proč je tohle zvíře pro arabský svět nepostradatelné a co rozhodně musíte ochutnat krom dokonalých datlí v čokoládě z velbloudího mléka? Jana vám prozradí nejen to, ale zabrousí i do otázky pěstování a úrodnosti ve vyprahlé krajině nebo chovu dobytka. Nakousneme také novinky, které se v Dubaji chystají s událostí jménem EXPO 2020. Ochutnejte s námi svět!

Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
10. 2. v 18:00Ostrava
Zdarma
Beseda

Beseda o Thajsku s průvodcem

 

Co potřebuje cestovatel vědět před cestou do Thajska a jak se na ni připravit? To vám prozradí průvodkyně Dáša Sedláčková na své besedě v Knihcentru v Ostravě. Thajsko je zemí, kterou miluje pro její krásné pláže a tisíce ostrovů, jež stále ještě nabízejí turisty neobjevená místa. Na druhou stranu vám ukáže i lidmi nejnavštěvovanější místa v Bangkoku a naláká vás na pestrou asijskou kuchyni. Ve fotografiích zamíříme i do thajských národních parků a deštných lesů, o kterých se v průvodcích tolik nemluví... Přijďte s námi besedovat na téma Thajsko. 

Proběhlo
1. 2. v 19:00Ostrava
590 Kč
Ples

Cestovatelský ples Radynacestu – ve stylu britské elegance

Přijměte naše pozvání na historicky první Cestovatelský ples CK Radynacestu a potkejme se na tanečním parketu nebo u skleničky dobrého vína. Tématem události bude, jak se na cestovku, která zájezdy do Británie začínala, sluší, „Britská elegance“. Kdy a kde? V sobotu 1. 2. 2020 v Congress Hotelu Clarion v Ostravě. Začínáme v 19 hodin a těšit se můžete na břitký humor moderátora Jirky Sedláčka, hudební smršť mladé talentované kapely Marcus Antonius nebo drinky barmanského mága. Sál potemní při dechberoucí světelné show, odnést si můžete stylovou fotku z fotokoutku a speciální vystoupení jen pro tento ples si připravilo Národní divadlo moravskoslezské s držiteli ceny Thálie Hanou Fialovou a Tomášem Savkou. Součástí večera bude i překvapivé taneční vystoupení a nabitá tombola. Vyhrát můžete poukaz na zájezd v hodnotě 40 000 korun! V ceně vstupenky je zahrnuta večeře + welcome drink.

Proběhlo
23. 1. v 18:00Ostrava
Zdarma
Chuťovky z cest

Chuťovky z Polska

Přijďte zjistit, jak chutná Polsko! Z průvodce Vladimíra Šmehlíka se pro tento večer stane kuchař, který pro vás uvaří dvě lahůdky polské kuchyně. Ochutnat budete moci tradiční „kyselkavou“ polévku z žitného kvásku, s klobáskami a vejci, takzvaný žurek a za druhý chod Vláďa zvolil tradiční bigos ze tří druhů mas, hub, a dvou druhů zelí. Upozorňujeme vás však, že polská gastronomie je silně návyková a obzvlášť v chladných dnech úžasně zahřeje a polechtá vaše žaludky. Zveme vás na poutavé povídání o polské kuchyni, a především vás zveme ke stolu. Smacznego!!!

Proběhlo
23. 1.15:00 – 18:00pobočka Praha
Zdarma
Setkání

Na kafe s průvodcem – Řím

Rádi byste s námi do Říma, ale chcete se setkat soukromě a mezi čtyřma očima přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Jak se na cestu připravit a s čím počítat, abyste si návštěvu opravdu užili? Nechte si poradit od cestovatelky, se kterou objevíte krásu zdejších budov i zapadlých míst a rozšíříte si obzory. Barbora Šupíková vám prozradí, kam zajít na nejlepší zmrzlinu či pizzu. Proč by si dámy měly zejména v létě přibalit šátek nebo jak ušetřit za balenou vodu a dopřát si osvěžení zdarma. Získejte od ní tipy, jak si vychutnat památky bez front, který typ dopravy je v Římě nejrychlejší a kde si dát jídlo jako místní – v typickém podniku. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe, popovídejte si s Barčou o zajímavostech, o kterých se jen tak nedočtete a nechte se vtáhnout do tajů věčného města…

Napište nám. Ozveme se.

Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!