Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Cestovatelské akce a besedy

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výpravy po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výpravy s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Na kafe s průvodcem

Soukromé setkání nad danou destinací v pražské kanceláři.

Chuťovky z cest

Ochutnávka a povídání nad gurmánskými specialitami z celého světa.

Cestovatelský kvíz

Oblíbená týmová soutěž o ceny v příjemném prostředí vinárny.

Právě pro vás chystáme


23. 1. v 18:00Ostrava
ZdarmaObsazeno
Chuťovky z cest

Chuťovky z Polska

Přijďte zjistit, jak chutná Polsko! Z průvodce Vladimíra Šmehlíka se pro tento večer stane kuchař, který pro vás uvaří dvě lahůdky polské kuchyně. Ochutnat budete moci tradiční „kyselkavou“ polévku z žitného kvásku, s klobáskami a vejci, takzvaný žurek a za druhý chod Vláďa zvolil tradiční bigos ze tří druhů mas, hub, a dvou druhů zelí. Upozorňujeme vás však, že polská gastronomie je silně návyková a obzvlášť v chladných dnech úžasně zahřeje a polechtá vaše žaludky. Zveme vás na poutavé povídání o polské kuchyni, a především vás zveme ke stolu. Smacznego!!!

23. 1.15:00 – 18:00pobočka Praha
ZdarmaVolná místa
Setkání

Na kafe s průvodcem – Řím

Rádi byste s námi do Říma, ale chcete se setkat soukromě a mezi čtyřma očima přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Jak se na cestu připravit a s čím počítat, abyste si návštěvu opravdu užili? Nechte si poradit od cestovatelky, se kterou objevíte krásu zdejších budov i zapadlých míst a rozšíříte si obzory. Barbora Šupíková vám prozradí, kam zajít na nejlepší zmrzlinu či pizzu. Proč by si dámy měly zejména v létě přibalit šátek nebo jak ušetřit za balenou vodu a dopřát si osvěžení zdarma. Získejte od ní tipy, jak si vychutnat památky bez front, který typ dopravy je v Římě nejrychlejší a kde si dát jídlo jako místní – v typickém podniku. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe, popovídejte si s Barčou o zajímavostech, o kterých se jen tak nedočtete a nechte se vtáhnout do tajů věčného města…

1. 2. v 19:00Ostrava
590 KčVolná místa
Ples

Cestovatelský ples Radynacestu – ve stylu britské elegance

Přijměte naše pozvání na historicky první Cestovatelský ples CK Radynacestu a potkejme se na tanečním parketu nebo u skleničky dobrého vína. Tématem události bude, jak se na cestovku, která zájezdy do Británie začínala, sluší, „Britská elegance“. Kdy a kde? V sobotu 1. 2. 2020 v Congress Hotelu Clarion v Ostravě. Začínáme v 19 hodin a těšit se můžete na břitký humor moderátora Jirky Sedláčka, hudební smršť mladé talentované kapely Marcus Antonius nebo drinky barmanského mága. Sál potemní při dechberoucí světelné show, odnést si můžete stylovou fotku z fotokoutku a speciální vystoupení jen pro tento ples si připravilo Národní divadlo moravskoslezské s držiteli ceny Thálie Hanou Fialovou a Tomášem Savkou. Součástí večera bude i překvapivé taneční vystoupení a nabitá tombola. Vyhrát můžete poukaz na zájezd v hodnotě 40 000 korun! V ceně vstupenky je zahrnuta večeře + welcome drink.

Připravujeme
10. 2. v 18:00Ostrava
ZdarmaPřipravujeme
Beseda

Beseda o Thajsku s průvodcem

 

Co potřebuje cestovatel vědět před cestou do Thajska a jak se na ni připravit? To vám prozradí průvodkyně Dáša Sedláčková na své besedě v Knihcentru v Ostravě. Thajsko je zemí, kterou miluje pro její krásné pláže a tisíce ostrovů, jež stále ještě nabízejí turisty neobjevená místa. Na druhou stranu vám ukáže i lidmi nejnavštěvovanější místa v Bangkoku a naláká vás na pestrou asijskou kuchyni. Ve fotografiích zamíříme i do thajských národních parků a deštných lesů, o kterých se v průvodcích tolik nemluví... Přijďte s námi besedovat na téma Thajsko. 

Připravujeme
11. 3. v 18:00Ostrava
ZdarmaPřipravujeme
Beseda

Beseda o Holandsku s průvodcem

Se startem nového roku se můžete v Knihcentru těšit na průvodkyni Martinu Kolníkovou, která vás pozve na cestu Holandskem. Beseda bude věnována nejkrásnějším městům Nizozemska a místům, která stojí za návštěvu. Naťukneme sýrovou dražbu v Alkmaaru a vyhlídkovou věž v Rotterdamu, amsterdamské coffee shopy i místo, kde je pohřben J. A. Komenský, Naarden. Probereme, jaké gastro dobroty dala nizozemská kuchyně světu a připomeneme si nejzajímavější data v kalendáři i akce, které vás čekají. Přijďte besedovat o Holandsku a najděte svou inspiraci na cesty!

Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
8. 1. v 18:00Praha
Zdarma
Beseda

Beseda o Pobaltí s průvodcem

Průvodce Vít Malkus nás zavede do největší metropole Pobaltí – Rigy, takzvané malé Paříže, s krásnými stavbami různých stavebních stylů a pozve nás i do středověkého centra přístavního města Tallinn. Podíváme se na jedinečnou Horu křížů, na písečné duny Kurské kosy i do vesničky Nida. Nahlédneme do hlavního města Litvy Vilniusu a srovnáme si jej s hlavními městy ostatních pobaltských států. Seznámíme se s gastronomií, řekneme si, co jsou cepelinai či gira a neopomeneme ani národní slavnosti a tradice, jako je Ligo. Zastavte se pro rozluštění a novou inspiraci...

Proběhlo
3. 1. v 13:00Praha
Zdarma
Výprava pro děti

Za betlémy a příběhem pražského Jezulátka

Štědrým večerem vánoční svátky nekončí a Tři králové jsou za dveřmi… Během procházky si společně s průvodkyní Barborou Klement Hůlkovou připomeneme, kdo všechno přišel za Ježíškem do Betléma a prohlédneme si unikátní betlém s impozantními figurami v kapucínském klášteře. V Nerudově ulici pak budeme moci ochutnat vynikající perníčky nebo se zahřát čajem či horkou čokoládou a naši procházku zakončíme v kostele Panny Marie Vítězné, kde si prohlédneme výstavu betlémů z celého světa a dozvíme se příběh legendárního Pražského Jezulátka. Vydejte se na výpravu sváteční Prahou s dětmi!

Proběhlo
28. 12. v 13:30Praha
Zdarma
Výprava

Strašidla a pověsti Staré Prahy

Slyšeli jste už někdy o strahovském kostlivci, zlomyslných skřítcích Pražského hradu nebo zmrzlé nevěrnici na Malostranském náměstí? A víte, že i Karlův most má svého ducha? Během procházky vánočně oděnou Prahou si povíme známé i neznámé příběhy, které se mezi lidmi tradují a váží se ke zdejším malebným zákoutím, tajemným bytostem i temné historii města. Budeme se bát, budeme se smát, budeme se bavit, zahřívat se svařákem a ochutnávat tradiční trdelník... Vypravte se s námi s průvodkyní Janou Dyršmídovou za strašidly a pověstmi stověžaté Prahy.

 

Proběhlo
26. 12. v 13:30Praha
Zdarma
Výprava

Strašidla a pověsti Staré Prahy

Slyšeli jste už někdy o strahovském kostlivci, zlomyslných skřítcích Pražského hradu nebo zmrzlé nevěrnici na Malostranském náměstí? A víte, že i Karlův most má svého ducha? Během procházky vánočně oděnou Prahou si povíme známé i neznámé příběhy, které se mezi lidmi tradují a váží se ke zdejším malebným zákoutím, tajemným bytostem i temné historii města. Budeme se bát, budeme se smát, budeme se bavit, zahřívat se svařákem a ochutnávat tradiční trdelník... Vypravte se s námi s průvodkyní Janou Dyršmídovou za strašidly a pověstmi stověžaté Prahy.

 

Napište nám. Ozveme se.

NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..