Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Cestovatelské akce a besedy

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výlety po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výlety s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Právě pro vás chystáme


4. 4. v 17:00Ostrava
100 KčVolná místa
Beseda

Kypr – Afroditin ráj

Ponořte se pod hladinu, vyrazte džípem napříč krajinou či na palubě lodi po okolních zátokách. Kypr, ostrov lásky, nikdy neomrzí. Kypr snoubí různé vlivy. Budete mít pocit, jako byste navštívili hned několik zemí najednou. A to jak co se památek týče, tak i gastronomie.

Své o tom ví Jana Dyršmídová, naše průvodkyně Kyprem, která vám tento ostrov představí na besedě pro cestovatele. Přijďte se naladit na cesty!

11. 4. v 17:00Brno
100 KčObsazeno
Beseda

Korsika – středomořský ostrovní svět

Korsika – rodiště Napoleona a jedna z francouzských provincií či osobitá země s hrdým národem, bouřlivou historií a krásnou divokou přírodou? Vystačíme si na Korsice s francouzštinou? Jací jsou Korsičané vůči turistům? Jak moc je tamní kuchyně odlišná od francouzské ? Odpovědi na tyto a další otázky zazní při povídání s Janou Amadou.

Přijďte na besedu s průvodkyní Janou Amadou, kterou láska k napoleonským tématům a k mušketýrovi z romantické La Rochelle, který uhájil Brno před Švédy, přivedla právě do Francie. 

18. 4. v 17:00Ostrava
100 KčVolná místa
Beseda

Albánie – balkánský poklad

Albánie byla jako turistická destinace dlouho ignorována – po léta byla příkladem nejpřísnějšího komunistického totalitního režimu v dějinách. Od země se ale odráží s neuvěřitelnou silou a oprávněně se prosazuje jako žádaná turistická novinka. Dejte i vy šanci zemi, kterou stojí za to poznat!

Že byste Albánii měli zařadit na svůj bucket list se přijďte na besedu s Janou Dyršmídovou, naší průvodkyní Albánií, divokou balkánskou zemí, nabízející poklidný odpočinek v přírodě i u moře, výbornou kuchyni i fascinující kulturní bohatství.

25. 4. v 17:00Praha
100 KčVolná místa
Beseda

Jordánsko – pouštní perla

Jordánsko – malinká pouštní země na Blízkém východě bývá cestovateli opomíjena, přestože nabízí tisíce krás k poznávání – od severních močálů a vřesovišť, přes středozemní kamenitá úbočí s olivovníky, až po krásné skalní útvary pískovcových hor protkané údolími a soutěskami. Návštěvu Jordánska lze také pojmout sportovně – nabízí se tady dlouhé i kratší treky v horách, lezení po skalních stěnách či paragliding.

Váháte, zda se do Jordánska vydat nebo se jen chcete dozvědět víc? Přijďte na besedu s průvodkyní Katarínou Maruškinovou!

Připravujeme
26. 4. v 15:00Praha
300 KčPřipravujeme
Výlet pro děti

Tajuplný Vyšehrad

Průvodkyně Jana Dyršmídová je rodilá Pražačka, a tak zná každý kout i historku jako své boty. Během procházky vám bude vyprávět o Libušině slavné lázni, kde je ukryt nevyčíslitelný vyšehradský poklad, a o sázce s čertem. Dozvíte se také, proč Martin na bílém koni ve skutečnosti nikdy nejezdil a nakonec vám odvypráví pověst o duchovi, který dvakrát týdně vyjíždí z Vyšehradského hřbitova, aby... Na to už si počkejte a přijďte s námi strávit příjemné odpoledne na Vyšehrad. Ideální pro rodiny!

10. 5. v 18:00Praha
100 KčVolná místa
Beseda

Indie – barevná, voňavá i šokující

Indie – krajina vonící kořením a čajovými lístky láká svou neuvěřitelnou rozmanitostí. Vyžití nabízí milovníkům hor, kulturním nadšencům a cestovatelům všeho druhu. Je Indie bezpečná? Co vidět, když máte na návštěvu Indie jen krátký čas? Kdo jsou sikhové? Funguje v Indii stále kastovní systém? Co v Indii ochutnat?

Pokud si tyto otázky kladete i vy, přijďte na besedu o zemi hinduistických chrámů a velehor Himaláje s průvodkyní Janou Křížovou. Obohatíte se o nové znalosti o Indii, poslechnete si historky z cest a díky Janiným zkušenostem také rady a tipy na cestu. 

17. 5. v 18:00Praha
100 KčVolná místa
Beseda

Guatemala – země Mayů, čokolády a kávy

Když do Střední Ameriky, tak do Mexika či Kostariky. Ano, Guatemala se častokrát krčí ve stínu těchto hlavních středoamerických tahounů cestovního ruchu. Odborníci na mayskou kulturu, středoamerickou přírodu, sopky a hlavně kávu jsou však proti. A nejen ti, taky Vladimíra Svitáková, naše průvodykně.

Přijďte se s Vlaďkou seznámit na besedu o Guatemale a nechte se zlákat mayskými pyramidami i exotickým kouzlem Střední Ameriky. Poslechněte si zážitky z cest, tipy na cesty a odneste si nezkrotnou touhu cestovat

Záznamy z našich akcí si můžete pustit na kanálu Radynacestu.cz na Youtube.


Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
22. 3. v 18:00Praha
100 Kč
Beseda

Peru – tajemná kolébka incké civilizace

Co se vám vybaví, když se řekne Peru? Velkolepé hory, místa spojená s tajuplnými Inky, Cusco nebo jeden z divů světa, Machu Picchu? O Peru se říká, že je to nejbohatší země na světě. Bohatství v tomto případě neznamená materiální statky, ale zážitky a vzpomínky, které si z návštěvy této země odnesete.

Proč Peru rozhodně stojí za to navštívit vám na besedě poví průvodkyně Vlaďka Svitáková, se kterou se do Peru můžete vydat i vy. Dozvíte se se zajímavosti z místního žvota, zkušenosti z cest občas divokou Latinsko Amerikou. Těšíme se na vás. 

Proběhlo
22. 3. v 18:00Praha
Zdarma
Beseda

Peru – tajemná kolébka incké civilizace (VIP)

Co se vám vybaví, když se řekne Peru? Velkolepé hory, místa spojená s tajuplnými Inky, Cusco nebo jeden z divů světa, Machu Picchu? O Peru se říká, že je to nejbohatší země na světě. Bohatství v tomto případě neznamená materiální statky, ale zážitky a vzpomínky, které si z návštěvy této země odnesete.

Proč Peru rozhodně stojí za to navštívit vám na besedě poví průvodkyně Vlaďka Svitáková, se kterou se do Peru můžete vydat i vy. Dozvíte se se zajímavosti z místního žvota, zkušenosti z cest občas divokou Latinsko Amerikou. Těšíme se na vás. 

Proběhlo
14. 3. v 17:00Brno
100 Kč
Beseda

Nový Zéland – země Pána Prstenů a maorské kultury

Poklady kraje Pána prstenů, mohutné gejzíry, horké prameny, sopky, ledovce či hluboké fjordy. Dramatické přírodní scenérie vás dostanou. A nejen to. Dech se vám bude tajit při pozorování lachtanů, albatrosů i tučňáků ve volné přírodě.

Nový Zéland a naše průvodkyně touto zemí, Lenka Rašková. Díky poutím do Santiaga de Compostela zjistila, jak důležité je pro ni dělat v životě to, co ji nejvíce baví. A tak se pohybuje po planetě Zemi pěšky, poznává její zapadlé kouty i sebe, potkává zajímavé lidi nebo si užívá samoty, hodně čte a zpívá a „všechno své si nosí s sebou“.

Proběhlo
13. 3. v 17:00Ostrava
100 Kč
Beseda

Savoir vivre – umění žít po francouzsku

Jana Amadou – láska k napoleonským tématům a k mušketýrovi z romantické La Rochelle, který uhájil Brno před Švédy, ji přivedla do Francie, která ji hned okouzlila. Slunná Provence plná voňavých levandulí a lahodného rosé ji nikdy nepřestane fascinovat. S chutí vrací na místa, která zná jako své boty.

Na besedě Savoir vivre – umění žít po francouzsku vás Jana seznámí nejen s tím, co musíte ve Francii vidět, ale především s tím, co budete chtít prožít. Nahlédnete spolu do mysli běžného Francouze, poznáte perličky ze života místních a nasajete vzdáleně tu neopakovatelnou atmosféru Francie, kterou budete chtít prožít na místě samém. A i tam se s Janou můžete vydat

Napište nám. Ozveme se.

Katalog 2023