Naše zájezdy už ohodnotilo 7 582 cestovatelů
Nejlepší byl výlet na křídové útesy – bylo větrno, velmi větrno, úžasný výhled, nádherná příroda i veselo. Průvodkyně Magda s námi doslova létala po tamní zeleni. Nasmáli jsme se všichni dosyta :)
Hanka byla úžasná, flexibilní, dokázala zařídit všechno, co jsem si na ni vymyslela. Covid test na letišti v Praze zařídila spolu s průvodcem Pavlem navíc i s písemným potvrzením – paráda, hned jsme byli klidnější. V Římě vstupenky do čehokoliv, např. do Villy Borghese, ve Florencii "umluvila" zaměstnance galerie Ufizzi tak, že jsem předběhla celou dlouhou frontu a zaplatila jsem pouze běžné vstupné. Ukázala nám to nejdůležitější a nejhezčí a nejzajímavější z obou měst, její výklad byl vždy poutavý a fundovaný. Určitě dělala víc, než jen běžné průvodcování. Děkuji, Hanko!
Chtěli bychom s manželkou poděkovat vaší kanceláři za skvělý poznávací pobyt v Lisabonu spojený s výlety do Evory a Sintry. Pro každý poznávací zájezd je důležitý plán programu, ale nakonec vše závisí na průvodci, který může program „odfláknout“, a nebo naopak rozšířit a posunout k poznání daného místa tak, jak žádný sebelépe připravený program nezajistí. To je případ tohoto zájezdu a našeho průvodce p. Antonia, kterému bychom tímto chtěli ještě jednou poděkovat za úžasný zážitek z Lisabonu, Evory a Sintry, ke kterému rozhodujícím podílem přispěl svými znalostmi těchto míst, znalostí života místních komunit a především naprosto nadstandartním přístupem, ochotou a maximální snahou uspokojit přání a požadavky všech účastníků zájezdu.
Roztomilou čestinu, lidskost, znalost místních poměrů a snahu každému vyhovět
Pan Šmehlík potvrdil své kvality a přehled.
Oceňuji jeho znalosti historie, poutavé vyprávění, umí zaujmout hlasem, kultivovaným projevem. Program mi vyhovoval, vše bylo v klidu, snídaně, odjezdy, příjezdy, žádný shon, brzké vstávání atd.
Výborný a odborný výklad k oběma lokalitám.
Mel výborné komunikační dovednosti, obrovské znalosti a dar výřečnosti.
Co napsat o panu Vladimírovi Š., co ještě není známo? No že je to ganz super průvodce a vždycky je to s ním v pohodě, s úsměvem a humorem :-).
Náš průvodce pan António byl velice ochotný a snažil se nám vyplnit každé přání. O architektuře i historii mluvil s velkým přehledem a přitom pro nás srozumitelně. Každý den byl bez stresu a v úplné pohodičce, přitom jsme toho tolik viděli. Na jakoukoli otázku nebo požadavek se opravdu snažil vyhovět. Měli jsme pocit, že je o nás dobře postaráno a můžeme naplno užívat dovolenou. Díky!
1. Všechno vyprávěl přirozeně vlastními slovy s velmi dobrou dikcí a širokou slovní zásobou, nic nečetl z bedekrů ani připravených podkladů. To se bohužel dost často stává, že průvodce čte z publikace, kterou mají účastníci sebou, nebo dokonce čte z telefonu z Wikipedie 2. Vtipně a trefně dovedl glosovat presentovaná historická fakta 3. Organizačně s lehkostí vše zvládal
Oceňuji, že Vladimír vždy dodá něco, co se v průvodci nedočteme. Osobní zkušenost, dodá, něco co člověka nenapadne hledat. Nebo to dá do souvislosti s naší českou historíí.
Paní Svitáková je člověk na svém místě. Je všechno, co od průvodce čekáte.
Pan Šmehlík, klidný, v pohodě, staral se o nás výborně. Úžasné znalosti o všem kolem. Velmi ochotný.
Veliký přehled a organizační schopnosti.
Znalost a způsob komunikace.
Pan Toman byl moc příjemný a vstřícný. Ochotný, pokud jsme měli nějaký dotaz. Díky němu jsme se dozvěděli spoustu zajímavého.
Vstřícnost a znalosti.
Její nasazení a to, že klient byl na prvním místě.
Veselá, optimistická, stále energická, pohodová paní průvodkyně se smyslem pro humor. Dokonalá znalost Madeiry. Schopnost přizpůsobit program počasí a silám účastníků. Jeden z našich nejlepších zájezdů.
Oblíbené cíle Anglie Belgie Francie Irsko Itálie Portugalsko Rusko
a 54 dalších koutů světa