Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17
Pobočka v Praze je 11.–18. 8. zavřena

Blog ze zákulisí

FOTOREPORTÁŽ z Tuniska: Od luxusního hotelového resortu až po berberská obydlí v Matmatě5. 8. 2022

FOTOREPORTÁŽ z Tuniska: Od luxusního hotelového resortu až po berberská obydlí v Matmatě

S cestovateli CK Radynacestu jsme ochutnali dobrodružnou jízdu saharskou pouští, autentické vyprávění o Tunisku průvodkyně Emy Khachroum a osvěžující chuť citronády za parného dne v Sidi Bou Said. Pouhý týden, neuvěřitelné množství zážitků, projetý velký kus země, hromada navštívených míst, nadšení cestovatelé a šťastná já! 

Přečteno 506x
NOVINKA: Gruzie, země dávného křesťanství, hor, pohostinných lidí a skvělé gastronomie! Objevte ji pro sebe...5. 8. 2022

NOVINKA: Gruzie, země dávného křesťanství, hor, pohostinných lidí a skvělé gastronomie! Objevte ji pro sebe...

Překrásné hory, mystické kostely a skalní města, úžasné trhy, výbornou gruzínskou kuchyni a vynikající víno a koňak ochutnáte na zájezdu To nejlepší z Gruzie + TAJEMNÉ HORSKÉ KLÁŠTERY + VÝROBA KOŇAKU A VÍNA, který jsme pro vás připravili s průvodcem Vítkem Malkusem hned ve dvou termínech – na podzim a na jaro, kdy se místní příroda rozehraje všemi barvami. Pojďte si s námi připít z číše zážitků... A na zájezdu pak až do dna!

Přečteno 128x
AKTUÁLNĚ: Problémy s leteckou dopravou – Odletím, či ne? A co pak?! 7 rad na cestu + zkušenosti z evropských letišť21. 7. 2022

AKTUÁLNĚ: Problémy s leteckou dopravou – Odletím, či ne? A co pak?! 7 rad na cestu + zkušenosti z evropských letišť

Zájem o cestování stoupá rychleji než soukromý tryskáč kapely Coldplay, která na rozdíl od jiných hvězd díky tomu neruší své koncertní turné. Obyčejný člověk teď na letišti tráví více času, než by chtěl. A nakonec se může stát, že zbytečně. Letecké společnosti ruší lety, zaměstnanci stávkují. Co za tím stojí a jak si poradit, když se do podobných problémů dostanete? Letíte-li s námi, vyřešíme i tyhle trable za vás. Letíte-li na vlastní pěst, už to tak jednoduché nebude…

Přečteno 2597x
Co si nesmím dovézt ze zahraničí? aneb Zakázané suvenýry, které vám (kontrolou) rozhodně neprojdou14. 7. 2022

Co si nesmím dovézt ze zahraničí? aneb Zakázané suvenýry, které vám (kontrolou) rozhodně neprojdou

Známe to všichni – chceme si z dovolené přivézt něco originálního, něco místního… Jenže krásný suvenýr se může rázem stát důvodem pro klepeta na rukou. Kupujete-li věc živého původu, ať už živočišného, či rostlinného, nastavte si v hlavě velký vykřičník. V mnohých případech se totiž na vás vztahují regulace pro dovoz do EU, ale i vývoz z dané země. Na co si tedy dát velký pozor, pokud nemáte potřebné povolení?

Přečteno 5184x
FOTOREPORTÁŽ z Říma a Neapole: Příležitost, kterou musíte chytit aneb Jak je Itálie zas a znova dolce!30. 6. 2022

FOTOREPORTÁŽ z Říma a Neapole: Příležitost, kterou musíte chytit aneb Jak je Itálie zas a znova dolce!

Itálie je moje nejmilovanější země a nikdy nevynechám možnost si ji užít. Tentokrát jsem se spolu s kolegyní Barčou mohla kochat krásami Říma, Neapole i antických Pompejí. A minimálně jedno poprvé tady bylo: poprvé pod vedením průvodkyně Jany. 

Přečteno 302x
Táto, ty pískáš! Pásek dolů, gatě nahoru... aneb 17 rad letištního securiťáka k bezpečnostní kontrole21. 6. 2022

Táto, ty pískáš! Pásek dolů, gatě nahoru... aneb 17 rad letištního securiťáka k bezpečnostní kontrole

Všichni, kdo cestujeme letadlem, se musíme chtě nechtě podrobit bezpečnostní kontrole. Možná i vám už „securiťáci“ zabavili nožík nebo vás kontrolovali, i když „To přece píská moje umělá kyčel!“. Ale napadlo vás někdy, jak nám asi pracovníci bezpečnostní kontroly říkají a co je umí pořádně nakrknout? Máme pro vás exkluzivní RADY NA CESTU RÁMEM připravené ve spolupráci s naším „tajným agentem“ z letiště.

Přečteno 5753x
PTÁTE SE: Jak a co si zabalit na dovolenou? Tipy cestovatele Martina Šimka15. 6. 2022

PTÁTE SE: Jak a co si zabalit na dovolenou? Tipy cestovatele Martina Šimka

Pamatuji si ze svých průvodcovských začátků, když u parlamentu v Londýně vyskákal autobusový zájezd Čechů v goretexovém oblečení, jako by zabloudili z výstupu na Mont Blanc. Připadal jsem si nepatřičně a oni také. Tak takhle ne. Dovolenou si máte vychutnat bez stresu. Vyzkoušel jsem proto několik kousků z kolekce od české firmy BUSHMAN, které se budou hodit jak do přírody, tak do města. Co tedy hodit na sebe, co do kufru a do čeho se sbalit? Tady jsou moje tipy.

Přečteno 1879x
PTÁTE SE: Jak vybrat správný opalovací krém (NEJEN) na dovolenou? Udělejte něco pro zdraví i pro planetu.6. 6. 2022

PTÁTE SE: Jak vybrat správný opalovací krém (NEJEN) na dovolenou? Udělejte něco pro zdraví i pro planetu.

Představte si Ostravu v březnu. Island v květnu. Hamburk v červenci. Řím v srpnu. Prahu v září. Londýn v prosinci. Kam si s sebou vezmete opalovací krém? Pokud vaše odpověď nezní „všude“, dávejte pozor.

Přečteno 238x
FOTOREPORTÁŽ: Město na čtrnácti ostrovech mě absolutně nadchlo... Fanoušci lodí ve Stockholmu zajásají!30. 5. 2022

FOTOREPORTÁŽ: Město na čtrnácti ostrovech mě absolutně nadchlo... Fanoušci lodí ve Stockholmu zajásají!

Neobyčejné, výjimečné město rozkládající se na 14 ostrovech, z něhož 30 % zaujímají vodní cesty a dalších 30 % parky a vodní plochy, to je hlavní město Švédska –⁠ Stockholm. A proč hned na úvod tolik čísel? Veronika Linhartová je naše účetní. Razíme cestu, že každý, kdo u nás pracuje, musí vědět, jak to na zájezdech chodí. Proto si i Verča občas vyrazí za novými zážitky s Radynacestu.cz. Tentokrát jsme ji vyslali do Stockholmu. A díky autentické fotoreportáži ze zájezdu To nejlepší ze Stockholmu tam můžete právě teď vyrazit s ní!

Přečteno 243x
ROZHOVOR se zpěvákem Danielem Hůlkou: Moje holky mě změnily od základu. Cestovat s nimi je pro mě zážitek.20. 5. 2022

ROZHOVOR se zpěvákem Danielem Hůlkou: Moje holky mě změnily od základu. Cestovat s nimi je pro mě zážitek.

Barbora Klement Hůlková v CK Radynacestu.cz provázela zájezdy ještě dříve, než si do příjmení přidala Hůlková. Jaký má vztah k cestování, dobře víte, pokud jste s Bárou byli v Paříži, Amsterdamu nebo v USA, ale co na její ne úplně tradiční profesi říká manžel a tatínek dcery Rozárky, zpěvák Daniel Hůlka? A jak se těší na zájezd Paříž pro rodiče a děti + DISNEYLAND, který už za pár týdnů pod vedením partnerky prožijí?

Přečteno 4632x
12...39

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022