Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Blog ze zákulisí

AKTUÁLNĚ Z ATHÉN: Ceny šly dolů. Letošní dovolené v Řecku budou neopakovatelné, hlásí Češka29. 6. 2020

AKTUÁLNĚ Z ATHÉN: Ceny šly dolů. Letošní dovolené v Řecku budou neopakovatelné, hlásí Češka

Řecko se otevřelo a vypadá to, že spousta Čechů zamíří právě tam. „Pulzující Athény se uklidnily. Najednou byly bez aut, turistů a smogového oparu. Tak konzervativní země jako je Řecko se částečně zdigitalizovala,“ popisuje v rozhovoru pro Radynacestu.cz studentka Kristýna. Turisticky oblíbené místo se během pár dnů proměnilo. Některé změny si, jako výhodu pro cestovatele, ponechalo dodnes – nízké ceny, soukromí i vděčnost za každou objednávku...

Přečteno 305x
OTÁZKA TÝDNE: Můžu se na cesty pojistit proti koronaviru?23. 6. 2020

OTÁZKA TÝDNE: Můžu se na cesty pojistit proti koronaviru?

Můžu se pojistit proti koronaviru? Jak se to vezme. Pokud se vydáte do země, která je označena jako bezpečná, a přesto tam onemocníte, pojišťovna vám léčbu uhradí. Zariskujete-li a pojedete tam, kde svítí červená, riziko berete na sebe. Stejně tak obavy z koronaviru nejsou důvodem pro uplatnění pojištění storna, které je další volitelnou pojistkou pro vaše cesty. Proč byste ji přesto měli uzavřít? 

Přečteno 895x
AKTUÁLNĚ Z ŘÍMA: Je z něj nepřeplněné, zelené a stále stejně atraktivní město!22. 6. 2020

AKTUÁLNĚ Z ŘÍMA: Je z něj nepřeplněné, zelené a stále stejně atraktivní město!

Renata Nikola žije v Římě dlouhá léta. Průvodcuje, překládá, vyučuje italštinu. Pandemie s její prací zamávala, ale s Italy, mezi něž se dnes hrdě řadí, nikoliv. Je to pozitivní národ, který turisty opět vítá s otevřenou náručí. Více on-line, ve větším klidu a bez front. 

Přečteno 560x
KVÍZ: Jak dobře znáte světovou faunu a flóru?19. 6. 2020

KVÍZ: Jak dobře znáte světovou faunu a flóru?

Máte rádi zvířata? A vyznáte se v nich? Jak jste na tom se znalostí exotické flóry? A kam byste se vypravili za rambutanem, huemulem nebo červenými slony? Prověřte své znalosti v bleskovém testu a procestujte s námi svět .

Přečteno 182x
3 TIPY NA ZÁJEZDY PRO DĚTI: Československé prázdniny, jaké jste ještě nezažili17. 6. 2020

3 TIPY NA ZÁJEZDY PRO DĚTI: Československé prázdniny, jaké jste ještě nezažili

Připraveni na Česko? Připraveni na Slovensko? Připraveni na velké dobrodružství s tím, koho máte nejraději? Prožijte léto v Česku, jak ho neznáte. S průvodci, kteří mají nacestováno, znají souvislosti, vypíchnou ty největší zajímavosti, a hlavně vám dají ochutnat pravou atmosféru tradičních Beskyd, Krkonoš či Oravy. V každém ohledu ale tak, aby to bavilo hlavně vaše děti!

Přečteno 204x
AKTUÁLNĚ Z MADEIRY: Ostrovem jara bez turistů? Jedině v tomhle roce!15. 6. 2020

AKTUÁLNĚ Z MADEIRY: Ostrovem jara bez turistů? Jedině v tomhle roce!

Ivana Tulpová žije na portugalském ostrově Madeira už sedm let. Plán byl původně jiný, ale Madeira si ji získala, a tak svou hostitelskou zemi neopustila ani v době „koronavirové“. Jak Češka prožívala měsíce, kdy byla odstřihnuta od zbytku světa a jak to na ostrově vypadá teď? Co to turistickému ráji dalo a vzalo a proč byste podle Ivany měli Madeiru stihnout navštívit ještě letos, čtěte v rozhovoru přímo z místa.

Přečteno 394x
KVÍZ: Znáte nejvýznamnější česká NEJ?12. 6. 2020

KVÍZ: Znáte nejvýznamnější česká NEJ?

Jste cestovateli každým coulem? A jak jste na tom se svou domovinou? Česká republika se pro tyto prázdniny stane pro mnohé destinací číslo jedna. Ale opravdu svou vlast znáte i se všemi jejími NEJ? Prověřte své znalosti v jednoduchém testu s Radynacestu.cz. 

Přečteno 235x
OTÁZKA TÝDNE: Mohu se nakazit ze vzduchu v letadle?9. 6. 2020

OTÁZKA TÝDNE: Mohu se nakazit ze vzduchu v letadle?

Riziko nákazy od nemocné osoby na palubě letadla by mělo být podobné jako v jiných uzavřených prostorech s velkým počtem lidí na jednom místě. Vzpomeňme například autobus, kino, divadlo a jiné. I v nich trávíte obdobně dlouhou dobu, možnost nakažení v letadlech je však prokazatelně nižší. Proč?

Přečteno 545x
AKTUÁLNĚ Z ISLANDU: Máte šanci vidět zemi jinak, než je zvykem, říká Češka žijící na ostrově8. 6. 2020

AKTUÁLNĚ Z ISLANDU: Máte šanci vidět zemi jinak, než je zvykem, říká Češka žijící na ostrově

Jitka s přítelem žijí na Islandu. Jak prožívali období posledních tří měsíců? Proč by cestovatele poslali na ostrov hned, jak to jen bude možné, a jak virus změnil životy místních? Přinášíme rozhovor s mladou dvojicí přímo z Islandu, kam v červenci vyšleme jeden z prvních zájezdů CK Radynacestu.cz od propuknutí pandemie...

Přečteno 453x
AKTUÁLNĚ: Rozjíždíme cestovatelský e-shop „Pod vlivem cest“2. 6. 2020

AKTUÁLNĚ: Rozjíždíme cestovatelský e-shop „Pod vlivem cest“

Od 1. června 2020 jsme spustili e-shop! Jmenuje se „Pod vlivem cest“, najdete v něm vše od oblečení přes batohy až po placatku a taky kus naší cestovatelské duše. Co nás k tomu vedlo? A jak vlastně patří zájezdy a e-shop k sobě?

Přečteno 439x
12...29

ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!