Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 775 303 633
Po–Pá: 8–17

Blog ze zákulisí

FOTOREPORTÁŽ: Jak jsme v New Yorku zamáčkli slzu, okoukli Manhattan a ochutnali nejlepší hot dog!20. 3. 2020

FOTOREPORTÁŽ: Jak jsme v New Yorku zamáčkli slzu, okoukli Manhattan a ochutnali nejlepší hot dog!

New York, New York! Jak sladce to zní... Vedle těšení se je tam ale vždycky špetka obav. Musíte letět přes oceán, všude bude hodně lidí, v mapě metra a ulic aby se vyznal sám Einstein. O poznání líp to jde s průvodcem. A taky s tím, koho máte rádi. Naše specialistka Ivana Procházková vyrazila v lednu do New Yorku s manželem, tak trochu na svatební cestu... A s malým Procházkou v břiše! Jak se jim tam líbilo a co všechno stihli poznat? Podívejte se na jejich fotoreportáž. Termíny zájezdů do New Yorku máme vypsané až do února 2021!

Přečteno 234x
FOTOREPORTÁŽ: O Rusku jsem neměl pěknou představu... Nemohl jsem se víc splést!9. 3. 2020

FOTOREPORTÁŽ: O Rusku jsem neměl pěknou představu... Nemohl jsem se víc splést!

Jsem vášnivým fotografem a cestovatelem, a když jsem dostal možnost zúčastnit se zájezdu To nejlepší z Petrohradu + JANTAROVÁ KOMNATA se svou přítelkyní Verčou, která na zájezd jela jako průvodkyně, neváhal jsem ani minutu. O Rusku jsem nikdy neměl úplně jasnou představu. Čekal jsem spíš nehezkou a špinavou zemi, plnou prázdných lahví od vodky. Nemohl jsem se ale víc splést – realita byla totiž úplně jiná. Dovolte mi, abych Vám ukázal Petrohrad svýma očima.

Přečteno 538x
PTÁTE SE: Nejčastější otázky a odpovědi k zájezdům v souvislosti s koronavirem6. 3. 2020

PTÁTE SE: Nejčastější otázky a odpovědi k zájezdům v souvislosti s koronavirem

Téma nového koronaviru, který doputoval do Evropy z čínského Wu-Chanu, hýbe světem a samozřejmě má vliv i na cestovní ruch. Co to ale znamená pro vás jako pro zákazníky naší cestovky? Jaká je aktuální situace? Máte se čeho bát? A co když máte zájezd již koupený, ale ze strachu z nákazy se ho nechcete účastnit? Přinášíme vám přehledné odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Přečteno 1616x
ROZHOVOR: Foodblogerka Jana Vašáková alias Slepičárna Blog o lásce k Londýnu i Harry Potterovi28. 2. 2020

ROZHOVOR: Foodblogerka Jana Vašáková alias Slepičárna Blog o lásce k Londýnu i Harry Potterovi

To nejlepší z Londýna + Harry Potter je jeden z vašich nejoblíbenějších zájezdů. A my se nedivíme! Londýn je při správném podání obrovská láska a studia Harryho Pottera úžasný vizuální zážitek pro malé i velké. Občas se mezi vámi najde někdo, kdo se o svou radost z cest rád dělí na Blogu a na Instagramu. A protože víme, že foodblogerka Jana Vašáková se svou rodinou mezi správně nadšené cestovatele patří, byla ruka v rukávě... Proč se vlastně vydala do Londýna s cestovkou a čím je překvapila průvodkyně Magda? 

Přečteno 527x
ROZHOVOR s epidemiologem Rastislavem Maďarem: Cestovat bych se kvůli koronaviru neobával26. 2. 2020

ROZHOVOR s epidemiologem Rastislavem Maďarem: Cestovat bych se kvůli koronaviru neobával

Oslovili jsme uznávaného epidemiologa a vakcinologa, vedoucího Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty OU v Ostravě a v neposlední řadě cestovatele, který již projel víc jak 90 zemí světa, doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, aby nám odpověděl na nejzásadnější otázky týkající se nového typu koronaviru a aby potvrdil či vyvrátil obavy, které nyní v souvislosti s cestami do zahraničí panují.

Přečteno 37303x
NOVINKA: To nejlepší z kraje dávných civilizací Peru + Bolívie + legendární Machu Picchu24. 2. 2020

NOVINKA: To nejlepší z kraje dávných civilizací Peru + Bolívie + legendární Machu Picchu

Každé místo na Zemi je fascinující a unikátní, ale Peru je jednou z nejrozmanitějších a nejkrásnějších zemí světa a jednoznačně vyniká i v tak velké konkurenci. Většina cestovatelů míří do Peru kvůli tajemnému městečku Machu Picchu, ale to je pouze jedním z mnoha míst, které stojí za zhlédnutí. Oplývá totiž neskutečným přírodním, kulturním a historickým bohatstvím. Od zasněžených vrcholků velehor přes džungli, poušť, sopky a moře až ke koloniálním a kosmopolitním městům... Vydejte se objevit jej se zájezdem To nejlepší z Peru + BOLÍVIE + MACHU PICCHU.

Přečteno 356x
FOTOREPORTÁŽ: Izrael očima věrného cestovatele. Jak na něj působil a proč to s námi stojí za to?21. 2. 2020

FOTOREPORTÁŽ: Izrael očima věrného cestovatele. Jak na něj působil a proč to s námi stojí za to?

Pan Kadlec je jedním z našich nejvěrnějších. V prvé řadě je to ale opravdový cestovatel. Když zrovna necestují s manželkou po světě s námi, vyráží na výlety na vlastní pěst. "Byl jsem na Zanzibaru, Srí Lance, Lisabonu, Chile, Alsasku, Norsku, Provence, Římě, Toskánsku, Beneluxu, Londýně a když se ozvete za pár týdnů, přibude na seznam i Madeira," napsal nám, když jsme jej oslovili. Madeiru s průvodkyní Petrou Bujokovou si nakonec velmi pochvaloval, ale pro fotoreportáž jsme vybrali jiné místo. Zemi, která v člověku zanechá dojem - Izrael.

Přečteno 430x
NOVINKA: To nejkrásnější z Mazurských jezer + Hitlerovo Vlčí doupě a čarokrásná Varšava14. 2. 2020

NOVINKA: To nejkrásnější z Mazurských jezer + Hitlerovo Vlčí doupě a čarokrásná Varšava

Míříme k Mazurským jezerům. Přidáte se? Průvodce Vladimír Šmehlík je asi největším fanouškem Polska, jakého známe. Proto, když se začnete po nějaké destinaci ptát, víme spolehlivě, za kým jít. A stejné to bylo s Mazurskými jezery, která si správný cestovatel jednoduše do hledáčku zapsat musí. Vážit ale takový kus cesty a neprohlédnout si zároveň Varšavu by byl hřích. A tak vznikl unikátní zájezd: To nejkrásnější z Mazurských jezer + VLČÍ DOUPĚ + VARŠAVA.

Přečteno 533x
NOVINKA: To nejlepší z Kyjeva a Černobyl na vlastní oči aneb Ukrajinou s průvodcem10. 2. 2020

NOVINKA: To nejlepší z Kyjeva a Černobyl na vlastní oči aneb Ukrajinou s průvodcem

Pamatujete si ještě na 26. duben roku 1986? Lidé na Ukrajině na něj nikdy nezapomenou a neměl by ani zbytek světa. Toho data vybouchl 4. reaktorový blok jaderné elektrárny Černobyl a způsobil tragédii, která má dozvuky dodnes. Ne až tak dávnou historii bývalého Sovětského svazu, ale i nádherné pravoslavné kláštery v Kyjevě nebo tradiční život Ukrajinců na venkově poznáte se zkušeným průvodcem, v malé skupince a veškerým komfortem v rámci nového zájezdu To nejlepší z Kyjeva + ČERNOBYL

Přečteno 324x
OHLASY Z PRVNÍHO CESTOVATELSKÉHO PLESU: Laťka je vysoko, jen tak dál!8. 2. 2020

OHLASY Z PRVNÍHO CESTOVATELSKÉHO PLESU: Laťka je vysoko, jen tak dál!

Víte, jak dlouho trvá „našulat“ 3000 lístků do malých ruliček? Na to by vám mohlo odpovědět všech dvacet zaměstnanců ostravské kanceláře a jejich rodiny, které smotávaly lístky do tomboly několik večerů... Dost ale hádanek. Na tu největší, jak to celé dopadne, už známe odpověď. Dokonce několik odpovědí. Dali jste nám je vy sami, když jste nám napsali ohlasy na první Cestovatelský ples CK Radynacestu. A jaké jsou?

Přečteno 720x
12...28

ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!