Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

POMOC UKRAJINĚ: Kde pomáhají peníze, které jsme i díky vám vybrali pro Diakonii? Podívejte se na fotoreportáž.

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 20. 5. 2022 | Přečteno: 153x
Téma: Ptáte se

Po celý březen 2022 jsme za každou potvrzenou rezervaci zájezdu poslali 500 korun Diakonii, která pečuje o lidi zasažené válkou na Ukrajině. Celkem jsme tak přispěli více jak 50 tisíci korunami, za což patří velký dík i vám. A proč Diakonie? Každoročně společně pomáháme dětem v projektu Krabice od bot a víme tak, že jejich práce má smysl a cíl. Stejné je to i s pomocí na Ukrajině. Přinést vám proto můžeme podrobný report přímo z míst, kde jsme ještě před pár měsíci provázeli cestovatele... 

Organizace Otcův dům poskytuje náhradní péči osiřelým dětemOrganizace Otcův dům poskytuje náhradní péči osiřelým dětem

Stejně jako vás, zajímalo i nás, kam přesně vybrané prostředky směřují a jak je s nimi nakládáno. „Peníze z veřejné sbírky v současné době posíláme na pomoc lidem na Ukrajině prostřednictvím našich lokálních partnerů. Spolupracujeme s dvěma organizacemi v Kyjevě a s organizací v Užhorodu, která poskytuje dočasné přístřeší, jídlo a péči lidem na útěku,“ říká Danuše Kulhánková z Diakonie

Děti z Otcova domu již byly evakuovány do NěmeckaDěti z Otcova domu již byly evakuovány do Německa

„Našimi kyjevskými partnery jsou organizace Otcův dům, která poskytuje náhradní péči osiřelým dětem a Dům milosrdenství, který pomáhá starým lidem bez domova,“ vysvětluje nad fotografiemi lidí, kteří už před válkou neměli zrovna jednoduchý život, Zdeňka Sobotková z Diakonie. 

Děti z Otcova domu se podařilo evakuovat do bezpečí do Německa. Zaměstnanci Otcova domu, kteří neodešli s dětmi do Německa, pomáhají v  zásobování lidí v  sousedství jídlem a dalšími potřebnými věcmi.

Kromě péče o své stávající klienty se lidé z Domu milosrdenství zapojili do humanitární pomociKromě péče o své stávající klienty se lidé z Domu milosrdenství zapojili do humanitární pomoci

Lidé pracující v  Domě milosrdenství se také kromě péče o své stávající klienty zapojili do humanitární pomoci lidem, kteří uprchli z válečné fronty do Ivanofrankivské oblasti. Zásobují je potravinami a hygienickými potřebami. 

Dalším místem, kde finance mířící z české Diakonie pomáhají, je komunitní centrum Blago v  Užhorodu. To bytovalo na 130 lidí ve svých prostorách. Dalším 100 ubytovaným ve školách v  okolí poskytuje potravinovou pomoc.

Ubytování pro potřebné v UžhoroduUbytování pro potřebné v Užhorodu

„Přišlo sem velké množství dětí nejrůznějšího věku z celé Ukrajiny. Potřebují nejen střechu nad hlavou a teplé jídlo, ale především smysluplně trávit svůj čas, učit se. Některým poskytujeme také psychologickou pomoc, aby se zotavily z prožitých traumat,“ vysvětlila Sobotková s tím, že z části financí tedy hradí také psychology a učitele pro zdejší děti. 

Na Ukrajině Dikonie našla i dalšího nového partnera – humanitární centrum obce Mizhhirya. 

Humanitární centrum Mizhhirya nakoupilo školní potřeby dětemHumanitární centrum Mizhhirya nakoupilo školní potřeby dětem

Centrum pomáhá lidem, kteří sem přišli z oblastí Ukrajiny, kde se bojuje. Za peníze z naší sbírky vaří jídlo ve školních jídelnách pro potřebné a také nakoupili školní pomůcky pro děti.   

Děkujeme, že nejste lhostejní a pomáháte spolu s námi. Dokážete velké věci. 

Dokážete velké věci – poznávejte svět, poznávejte sebe!

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.


Všechny články     Zobrazit zájezdy


Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022