Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

To nejlepší ze Stockholmu: Zažijte mrazivě krásné hlavní město Švédska v létě

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 4. 5. 2015

Láká vás Skandinávie? Odpusťte Švédům, že nám dali vítězný gól při samostatných nájezdech na letošním MS a pojeďte s námi do Stockholmu! Věděli jste, že tohle severské město leží na 14 ostrovech a najdete v něm nejstarší skanzen na světě? My ano a prozradíme vám mnohem víc. To nejlepší ze Stockholmu již v srpnu s Magdou! 

"Benátky severu" - Stockholm"Benátky severu" - Stockholm

Švédové nejsou tak chladní, jak se může na první pohled zdát. Milují hokej a dobré jídlo, stejně jako my. A ne bez důvodu jsou velmi pyšní na svou zemi.

Hlavnímu městu Švédska se někdy přezdívá "Benátky severu". Rozkládá se totiž na 14 ostrovech v zálivu Baltského moře, a už to je jistě světový unikát. Naše vždy pozitivně naladěná průvodkyně Magda Jurczygová vám ale prozradí, že unikátní je tohle město i v mnoha jiných ohledech. 

Projdete se s námi takzvaným starým městem - Gamla Stan a prohlédnete si Královský palác i netypickou radnici z červených cihel. Užijete si plavbu výletním parníkem po jezeře Mälaren a vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei.

Jejich největší chloubou je 387 let starý vrak lodi Vasa, který po staletí ležel na dně moře, a přesto se zachoval v obdivuhodném stavu.  A samozřejmě stihnete i slíbený skanzen, který se těší z přízviska "nejstarší na světě". 

Zažijte se zájezdem CK Radynacestu.cz radost z cestování a poznejte to nejlepší ze Stockholmu!


předchozí článek následující článek


68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK