Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Podmínky pro přepravu kabinových zavazadel

Podmínky pro přepravu kabinových zavazadel

Kabinové zavazadlo máte u sebe na palubě letadla. Je nutné dodržovat přesně stanovené rozměry zavazadla (rozměr je včetně koleček a držáků). Tyto zavazadla jsou před odbavením kontrolována a pokud nesplňují požadované rozměry, budete si muset zavazadlo odbavit, což je leteckými společnostmi zpoplatněno.

Stejné podmínky platí i pro váhu zavazadla. Každé zavazadlo je při odbavení váženo a pokud zavazadlo překročí požadovanou hmotnost, budete taktéž muset zavazadlo nechat za poplatek odbavit.

Každý cestující může mít pouze jedno kabinové zavazadlo, pokud není v přepravních podmínkách uvedeno jinak. Ti, kteří budou přepravovat více než jeden kus kabinového zavazadla, nebudou připuštěni k bezpečnostní prohlídce.

Předměty, jejichž přeprava je v kabinových zavazadlech zakázána:

Na palubu letadla je zakázáno brát předměty, které by mohly ohrožovat cestující na palubě. V kabinovém zavazadle tedy nesmí být nože, nožíky, nůžky, pilníky a jiné ostré předměty.

Tekutiny v kabinových zavazadlech

Tekutinami se rozumí i gely, šampóny, pasty atd. Tekutiny mohou mít maximální objem 100 ml.

Všechny tyto obaly s tekutinami se musí vejít do průhledného, uzavíratelného sáčku o maximálním objemu 1 litr. Tento plastový sáček je třeba předložit při bezpečnostní prohlídce odděleně.

Pokud tekutiny nesplňují uvedené předpisy, budete vyzváni k odevzdání těchto tekutin.

Nápoje na palubu letadla si můžete vzít pouze ty, které budou zakoupeny po odbavení v duty free zóně.

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024