Japonsko

Země tak jiná, jak si jen dokážete představit. Klidná i rušná, přívětivá i překvapivá. Místo pro vaši relaxaci a erupci myšlenek. Seznamte se s Japonskem a objevte kouzlo země vycházejícího slunce.


Nehledáte nic náročného, ale rádi byste stmelili tým v novém prostředí? Nebo jste naopak milovníky sportu a adrenalinu? Inspirujte se ukázkovými zájezdy.
1

Relaxační zájezd do Japonska

Raději něco jiného?

Napište nám a připravíme vám originální program na míru. Vyberte si z pořádné dávky zážitků.

Získat nabídku zdarma

Inspirujte se těmito zážitky

...
...
...
...

Nezapomenutelná jízda šinkanzenem

Zapomeňte na České dráhy, šinkanzeny vyrážejí ze stanic na vteřinu přesně a krajinou si to sviští rychlostí až 320 km/h. V Japonsku se vlakem dokonce můžete  projet pod mořem, konkrétně v tunelu Seikan mezi ostrovy Honšú a Hokkaidó. 

Mám zájem

...
...
...
...

Relaxace v onsenu

Japonsko je plné termálních pramenů a Japonci koupání v nich povýšili téměř na náboženství. Můžete se ponořit do venkovního jezírka plného horké vody nebo využít služeb lázeňských domů. A pokud chcete relaxovat naplno, vyrazte do některého lázeňského městečka, například na pobřeží Japonského moře. 

Mám zájem

...
...
...
...

Přenocování v tradičním ryokanu

Ryokan je klasický japonský hotel. Papírové stěny, pokoje bez vybavení, spaní na rozkládacích futonech… Může to znít nepohodlně, ale opak je pravdou. Jakmile si oblečete jukatu (lehké bavlněné kimono) a nazujete sandály geta, budete se cítit jako Japonec. A co teprve když se ponoříte do hotelového onsenu (lázní) a ochutnáte večeři? Nebudete chtít místo opustit. 

Mám zájem

...
...
...
...

Největší japonský svátek – Hanami


Nejkrásnějším obdobím, kdy můžete navštívit Japonsko, je sezóna kvetoucích sakur. Japonci tyto stromy přímo uctívají a v období jejich květu pořádají tzv. Hanami neboli obdivování třešňových květů. Parky jsou plné lidí, kteří pořádají pikniky a grilovací párty a užívají si se svými přáteli překrásné japonské jaro. Atmosféra těchto slavností je okouzlující.

Mám zájem

...
...
...
...

Tradiční čajový obřad

Kam se hrabe čaj o páté. V Japonsku je podávání a pití čaje mystickým rituálem, který může trvat několik hodin, ale i celý den. Místa, kde se konají, jsou nejčastěji v přírodě, aby mysl dokázala snadněji splynout s okolím. Hostitel, oblečený v kimonu, má naučené veškeré pohyby, žádný z nich není náhodný.

Mám zájem

...
...
...
...

Japonská gastronomie není jen sushi

Polévky ramen a udon, knedlíčky gyoza, placky okonomiyaki, špízy jakitori, ryby na všechny možné způsoby, sladkosti plněné pastou ze sladkých fazolí… To je jen krátký výčet japonských specialit, které musíte ochutnat. V Tokiu můžete celý měsíc ochutnávat každý večer japonské speciality, aniž byste cokoliv ochutnali dvakrát. Gurmánská cesta Japonskem bude pamětihodná.

Mám zájem

...
...
...
...

Bambusový háj a překrásné zahrady v Kjótu

Viděli jste film Tygr a drak? Pak si možná dokážete představit, co vás v háji Arašijama čeká. Zdánlivě nekonečné řady bambusových kmenů vytvářejí magickou atmosféru. A nic na ní nemění ani přítomnost turistů. Jedna z nespočtu cest tímto kouzelným lesem vás zavede až k rezidenci Ókoči Sansó, kde na sebe necháte působit jedny z nejhezčích zahrad v Kjótu.

Mám zájem

...
...
...
...

Východ slunce na hoře Fudži 

Pravděpodobně nikdo neodjede z Japonska, aniž by posvátnou Fudži-san zahlédl alespoň z okénka šinkanzenu. Kdo se chce poklonit této bohyni, může vyrazit např. do oblasti Pět jezer Fudži na severním úpatí hory. Horu je ale možné také zdolat a užít si překrásný východ slunce z jejího vrcholu. 

Mám zájem

...
...
...
...

Oslňující tanec gejš

Gejša je společnice, která ovládá zpěv, hru na hudební nástroj, ale hlavně tanec. A vystoupení gejš je nezapomenutelným zážitkem, který si můžete vychutnat především v Kjótu. Nenechte se napálit převlečenými turistkami v ulicích a prožijte večer v kultivované společnici těchto oslňujících dam.

Mám zájem

...
...
...
...

Zápas sumó

Sport, který není podobný žádnému jinému. Tanec dvou kolosů, rituál rozhazování soli, nesrozumitelné pokyny rozhodčích, kruhový ring… Vítejte na zápasu sumó! Staňte se divákem atraktivní sportovní show a poznejte další skládanku japonské kultury.

Mám zájem

...
...
...
...

Lyžování a festival ledových soch v Sapporu


Kdo by byl řekl, že Japonsko je ideální destinací i pro milovníky zimních sportů? Lyžovat se dá v Japonských Alpách i na ostrově Hokkaidó. A co může být lepšího, než se po dni stráveném na sjezdovce ponořit do jezírka plného horké termální vody a vychutnat si sklenku vychlazeného saké? Skvělým zážitkem je i sněhový festival Juki Macuri v Sapporu, kde můžete obdivovat ledové sochy.

Mám zájem

...
...
...
...

Posvátní jeleni v Naře


Jelínci šika jsou pro obyvatele Nary posvátní. Podle pověstí jsou to poslové bohů a nosí štěstí. Nebojte se, určitě je neminete, ba naopak – nelze se jim vyhnout. Jsou totiž natolik ochočení, že lidskou přítomnost (a pochoutky) přímo vyhledávají. Říká se, že místní zdraví stejně jako všichni Japonci, tedy úklonou. Zkuste se některému poklonit, schválně, jestli vám odpoví.

Mám zájem

...
...
...
...

Svatyně na ostrově Mijadžima

Nejslavnější panorama v Japonsku po hoře Fudži? Jednoznačně brána Tori na ostrově Mijadžima poblíž Hirošimy! Brána jakoby plula na vodách zálivu. Při odlivu se dá ale suchou nohou dojít až k ní. Na Nový rok tu můžete pozorovat velký ohňostroj, jeden z nejimpozantnějších v celém Japonsku. A díky bráně i jeden z nejfotogeničtějších na světě.

Mám zájem

...
...
...
...

Shibuya nikdy nespí


Čtvrť Shibuya je jednou z největších křižovatek Tokia. Když vyslovíte název této městské části, každému se vybaví ikonický přechod, po kterém na jednu zelenou přejde až tisíc chodců. Každý, kdo navštíví Tokio, po této křižovatce prostě musí projít. A ideálně ji také pár minut sledovat shora...

Mám zájem

...
...
...
...

Opice u teplých pramenů


Nejen Japonci milují koupele v horkých termálních pramenech. Makakové červenolící, aneb sněžné opice, to mají velmi podobně. Tito primáti žijí pouze na území Japonska a velmi rádi se koupou. Abyste je mohli pozorovat, musíte se vydat do vysokohorské oblasti poblíž Nagana. Tak jedeme? 

Mám zájem

  • motivovaný a stmelený tým
  • odpočatí zaměstnanci plní nových nápadů
  • vytržení ze stereotypu

Program šitý na míru

Nezáleží na tom, jakou destinaci zvolíte. Díky zkušeným průvodcům a kolegům vám vyrobíme program na míru a vyhovíme i náročným požadavkům. Ať už budete chtít se svými zaměstnanci jen relaxovat, lépe se poznat, nebo část pobytu strávíte aktivně meetingy či navazováním nových obchodních vztahů v destinaci, přizpůsobíme se. Vše musí 100% klapat.

Jsme také schopni zajistit pouze přepravu po celé Evropě našimi luxusními vozy. Zjistěte více o pronájmu autobusů s řidičem.

Chci vědět víc
Kam vyrazíte vy?

Napište mi a naplánujeme vaši cestu společně

Jmenuji se Markéta Přenosilová a jsem vaší manažerkou pro firemní zájezdy.
Kontaktujte mě na tel. +420 775 417 546 nebo na emailu prenosilova@radynacestu.cz.
Ráda vám poradím.

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024