Madeira

Ochutnejte exotiku uprostřed ostrovního ráje Madeira, který je přezdíván ostrovem věčného jara. Příjemné teploty, jemný vánek po celý rok a úchvatná příroda... ideální pro aktivní dovolenou. Vyrazte s námi na Madeiru a uvidíte, že i v létě se dá sáňkovat!


Nehledáte nic náročného, ale rádi byste stmelili tým v novém prostředí? Nebo jste naopak milovníky sportu a adrenalinu? Inspirujte se ukázkovými zájezdy.
1

Madeira pro aktivní

Raději něco jiného?

Napište nám a připravíme vám originální program na míru. Vyberte si z pořádné dávky zážitků.

Získat nabídku zdarma

 

Inspirujte se těmito zážitky

...
...
...
...

Pico Ruivo

Vydejte se na nejvyšší horu Madeiry - Pico Ruivo (Červený kopec), která dosahuje výšky 1862 m.n.m. Její vrchol je přístupný pouze po turistických stezkách, takže vás nečekají žádné komplikované překážky ani neschůdný terén. Výstup až nahoru vám zabere celý den, ale je to zážitek, který si budete pamatovat do konce života.

Mám zájem

...
...
...
...

Santana - domečky s doškovými střechami

Santana je malé městečko ležící u severovýchodního pobřeží Madeiry. Typické chaloupky mají tvar písmene A a většinou doškovou střechu. Jsou spoře zabydlené a najdete v nich řemeslnice pracující na výrobcích ze slámy, s kolovrátkem, nebo na krajkách a výšivkách.

Mám zájem

...
...
...
...

Tropická zahrada

Okouzlující zahrada patří k největším lákadlům ostrova. Je doslova protkána sítí potůčků, jezírek, fontán, mostů, kaskád a letohrádků. Vedle typické madeirské flóry oko návštěvníka přitáhnou pestrobarevné květy, keře a stromy z Japonska, Číny či Jižní Afriky. Zahradou se line vůně exotických květin, kdy nechybí ani himálajské azalky, kamélie nebo královny květin - orchideje.

Mám zájem

...
...
...
...

Degustace rumu

Ochutnejte pravý madeirský rum a svět hned bude růžovější. Během degustace si můžete v klidu vychutnávat přátelskou atmosféru, poslech dobré hudby a typické pokrmy, jimž vévodí banán na všechny možné způsoby.

Mám zájem

...
...
...
...

Camara de Lobos znamená domov tuleňů


Předtím, než na ostrov dorazili portugalští kolonizátoři, patřila zátoka tuleňům atlantickým. Dnes je malebné rybářské městečko na jižním pobřeží ostrova známé tím, že si tu malou zastávku dal i bývalý britský ministerský předseda Winston Churchilll, aby tu namaloval jeden ze svých obrazů. Přivítá vás uličkami posetými barevnými domy a nad nimi, mezi balkóny, budou viset desítky deštníků.

Mám zájem

...
...
...
...

Vavřínový prales 


Laurisilva neboli Madeirský prales, jak se vavřínovému pralesu přezdívá, je původní a zároveň nejtypičtější porost ostrova Madeiry. Přístupný je jen pěším turistům, protože je chráněn pod záštitou světového přírodního dědictví UNESCO. Během procházky tady narazíte na vavříny, zelené koberce mechu, zkroucené větve vřesovců a lišejníky… krajinu jako vystřiženou z mýtů a pohádek. 

Mám zájem

...
...
...
...

Romantika na treku kolem levád


Madeira je hornatý sopečný ostrov. Po dlouhá staletí se proto místní snažili budovat systém zavlažování, který by do nížin přivedl vodu z hor. Po celém ostrově byla vyhloubena síť umělých kanálů, tzv. levadas, které přivádějí potřebnou vodu k zahradám, vinicím a banánovým plantážím. Dnes je síť levád dlouhá přes 2000 kilometrů a cesty kolem nich se staly oblíbenými turistickými trasami. 

Mám zájem

...
...
...
...

Lávová jezírka -  přírodní bazény v Porto Moniz


Mořské lázně v městečku Porto Moniz jsou dalším triumfem Madeiry. Několik přírodních lávových jezírek zabudovaných přímo v černě zbarvených pobřežích láká k relaxu za zvuků příboje. Bazénky jsou naplněny křišťálově čistou mořskou vodou a vždy jsou o stupínek teplejší než okolní oceán.

Mám zájem

...
...
...
...

Rychlá jízda v proutěných saních


Do městečka Monte na svazích skal se svezete lanovkou a dolů se můžete projet po tzv. Montském tobogánu. Rychlou a vzrušující jízdu po svažující se silnici dlouhé dva kilometry zažijete usazení na měkkých polštářích v tradičních proutěných saních, které zezadu ovládají řidiči se slamáky na hlavě regulující rychlost speciálními botami s gumovými podrážkami.

Mám zájem

...
...
...
...

Jízda džípy do opuštěných částí ostrova


Zažijte den plný překvapení, během kterého nahlédnete do života Madeiřanů! Podíváte se na opuštěná místa západní části ostrova, kde se starají o svá malá políčka a drží se tradic. Jinak než džípy se do těchto odlehlých koutů ostrava dostat nedá, ale věřte, že si tenhle způsob dopravy zamilujete. 

Mám zájem

...
...
...
...

Pozorování velryb a delfínů


Ostrov Madeira se doslova zvedá z hlubin Atlantského oceánu, díky tomu je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete pozorovat delfíny a velryby v jejich přirozeném prostředí. Vydáte-li se na objevnou plavbu, s největší pravděpodobností kolem vás nějaký ten delfín proskáče nebo dokonce propluje rodinka kytovců.

Mám zájem

...
...
...
...

Údolí jeptišek


Nezapomenutelným zážitkem je výlet do vesnice Curral das Freiras, která ještě donedávna byla téměř izolovaná od zbytku ostrova. Nachází se totiž na dně skalního kotle vzniklého dlouhodobým působením říční eroze. Někdy se tomuto místu přezdívá údolí jeptišek. Kdysi se sem totiž uchýlily jeptišky z kostela Sv. Kláry ve Funchalu, aby se tu ukryly před francouzskými piráty.

Mám zájem

  • motivovaný a stmelený tým
  • odpočatí zaměstnanci plní nových nápadů
  • vytržení ze stereotypu

Program šitý na míru

Nezáleží na tom, jakou destinaci zvolíte. Díky zkušeným průvodcům a kolegům vám vyrobíme program na míru a vyhovíme i náročným požadavkům. Ať už budete chtít se svými zaměstnanci jen relaxovat, lépe se poznat, nebo část pobytu strávíte aktivně meetingy či navazováním nových obchodních vztahů v destinaci, přizpůsobíme se. Vše musí 100% klapat.

Jsme také schopni zajistit pouze přepravu po celé Evropě našimi luxusními vozy. Zjistěte více o pronájmu autobusů s řidičem.

Chci vědět víc
Kam vyrazíte vy?

Napište mi a naplánujeme vaši cestu společně

Jmenuji se Markéta Přenosilová a jsem vaší manažerkou pro firemní zájezdy.
Kontaktujte mě na tel. +420 775 417 546 nebo na emailu prenosilova@radynacestu.cz.
Ráda vám poradím.

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024