Srí Lanka

Jedno z nejpozoruhodnějších míst světa. Mírumilovná, dechberoucí země, věčně zalitá sluncem. A vaše příležitost, jak poznat sám sebe skrze jinou kulturou a zároveň si dokonale odpočinout. Objevte kouzelný ostrov plný protikladů.


Nehledáte nic náročného, ale rádi byste stmelili tým v novém prostředí? Nebo jste naopak milovníky sportu a adrenalinu? Inspirujte se ukázkovými zájezdy.
1

Relax na Srí Lance

2

Srí Lanka pro dobrodruhy

Raději něco jiného?

Napište nám a připravíme vám originální program na míru. Vyberte si z pořádné dávky zážitků.

Získat nabídku zdarma

 Inspirujte se těmito zážitky

...
...
...
...

Naučte se surfovat

Surfařské město Weligama se nachází jen pár kilometrů od slavné Mirissy. Nabízí jedny z nejlepších podmínek pro výuku surfování. Zkušení instruktoři vás bezpečně provedou od prvních krůčků až k tomu, že sami sjedete svou první vlnu.

Mám zájem

...
...
...
...

Rafting na divoké řece

Navštivte jedno z nejchladnějších míst na Srí Lance, Kitulgalu, malé městečko na západě země. Někdo jej zná z oscarového snímku Most přes řeku Kwai, ale už málokdo ví, že je základnou pro pravá raftingová dobrodružství. Skočte s námi do raftu a užijte si nezapomenutelnou jízdu!

Mám zájem

...
...
...
...

Ajurvédská masáž

Dopřejte svému tělu i duši blahodárné účinky ajurvédské medicíny. Zakuste opravdovou sílu Srí Lanky, která je ukryta v ajurvédské masáži. Unikátní forma přírodní léčby vás nabije novou životní energií a ukáže vám cestu ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu.

Mám zájem

...
...
...
...

Projížďka historií na kole

Máte rádi projížďky na kole? Zažijte něco nového a projeďte se slavným královským městem Polonnaruwa. Právě z cyklistického sedátka budete mít nejlepší výhled na obrovskou stúpu nebo hned tři královské paláce, tedy jejich pozůstatky. Který z panovníků se vešel do vkusu právě vám?

Mám zájem

...
...
...
...

Trek na Adamovu horu

Jste připraveni na pořádnou výzvu? V tom případě s námi vykročte na vrchol nejposvátnější hory všech náboženství na Srí Lance, Adamovy hory. K jejímu pokoření musíte zdolat neuvěřitelných 5500 schodů! Ale odměna stojí za to - nádherný výhled do okolí při východu slunce.

Mám zájem

...
...
...
...

Little Adam´s peak a ziplinová dráha

Kdo si netroufá na pravou Adamovu horu, může s námi vyrazit na Little Adam´s peak. Čeká vás nenáročná vycházka na vrchol, kde se vám naskytne jedinečný výhled na soutěsku Ella s vodopádem Rawana. Pro odvážlivce se nabízí rychlá cesta zpátky po 500m dlouhé ziplinové dráze!

Mám zájem

...
...
...
...

Jóga na pláži

Patříte mezi milovníky jógy? Výborně, skvělá forma meditace, kterou můžete provozovat i u vás doma... Ale co zkusit něco nového a relaxovat přímo na exotické pláži třeba při západu slunce? Zacvičte si v neopakovatelné atmosféře dunícího oceánu, nasajte jeho vůni a dopřejte si zážitek, který vás pohladí na těle i na duši.

Mám zájem

...
...
...
...

Hortonské pláně

Vyrazte s námi do národního parku Hortonské pláně, kde vás okruh o devíti kilometrech dovede až na samotný Konec světa. Při pohledu z 800m hlubokého srázu se vám bude tajit dech. Na každém kroku vás budou doprovázet ptáci a jiná exotická zvířata. A zastávku si uděláme u jedinečných Bakerových vodopádů...

Mám zájem

...
...
...
...

Čajové plantáže a továrny na čaj

Největším lákadlem ostrova jsou čajové plantáže. Není divu. Cejlonský čaj patří k nejlepším čajům na světě. Zavítáte proto do jedné z mnoha čajových výroben a seznámíte se s procesem sběru i samotné výroby čaje.

Mám zájem

...
...
...
...

Želvy v zátoce Hikkaduwa


Hikkaduwa je rušné městečko na jihozápadním pobřeží ostrova, které bylo dříve rybářskou vesnicí. Dnes se pyšní bohatým podmořským světem s korálovými útesy. Můžete tady šnorchlovat, potápět se nebo si pronajmout loď s průhledným dnem. Na pobřeží lze spatřit vzácné karety obrovské, které v zátoce volně žijí.

Mám zájem

...
...
...
...

Proslulí rybáři na kůlu


Zajímavý způsob rybaření? Ten srílanský určitě! Řemeslo se spolu s kůly zapíchnutými v moři dodnes dědí z otce na syna. Vizuálně poutavé rybaření se tu provozuje už desítky let, v poslední době se ale stalo také velkým lákadlem pro turisty a hlavním důvodem, proč jižní pobřeží ostrova navštívit. 

Mám zájem

...
...
...
...

Sygiriya - Lví skála

Skalní chrám Sigiriya, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, leží v samém srdci tzv. kulturního trojúhelníku ostrova. Užijete si pořádný výšlap na 200 m vysokou skálu a budete se kochat nádherným výhledem do krajiny. Místní o skále s oblibou mluví jako o „pevnosti v oblacích“, či dokonce o „paláci neřesti“.

Mám zájem

...
...
...
...

Exotická zvířata ve volné přírodě


Láká vás pravé jeep safari? V tom případě jste na správném místě. Na Srí Lance najdete hned několik národních parků, kde můžete pozorovat slony indické, medvědy pyskaté, krokodýly, divoké kance a mnoho dalších zvířat. Největší koncentrací leopardů na světě se ale může chlubit jen jeden – národní park Yala.

Mám zájem

...
...
...
...

Nejposvátnější místo buddhistů: chrám Buddhova zubu


Chrám, který vám vyrazí dech, se nachází ve městě Kandy, severně od jezera, a uchovává nejdůležitější relikvii buddhistů – Buddhův zub. Nemusíte být věřící, přesto na vás místo dýchne náboženskou atmosférou, které na síle dodává i množství procházejících mnichů. Ti sem přijíždějí z celého světa, aby Buddhu uctili.

Mám zájem

...
...
...
...

Srílanská gastronomie

Ochutnejte místní speciality servírované na banánovém listu! Hlavní surovinou na Srí Lance je rýže, národním jídlem pak „rice and curry“. To místní ovšem není ostře žluté, ale ostře ostré! Připravuje se z masa, ryb a nejrůznější zeleniny. Buďte jako srílančané a dejte si rýžové nudle „string hopper“ nebo chlebovou placku „roti“. 

Mám zájem

...
...
...
...

Bláznivá jízda tuk tukem

Rozhodně nezapomenutelný zážitek! Není typičtějšího dopravního prostředku v asijských zemích, než je právě tuk-tuk. Kdo nezažil jízdu touto tříkolkou, rozhodně má co dohánět. A protože tuk-tuky slouží především jako taxíky, je to krom zážitku i velmi levná a rychlá forma dopravy po celém ostrově.

Mám zájem

...
...
...
...

Ella: Devítiobloukový viadukt

 Most devíti nebes, jak jej místní nazývají, je slavný kamenný železniční most s devíti oblouky, který se ční uprostřed džungle. Patří k nejvíce fotografovaným místům na Srí Lance. Není se čemu divit, pod mostem totiž rostou banánovníky a krajina kolem se pyšní čajovými plantážemi. Přidejte se a pořiďte si svou top fotku na Instagram.

Mám zájem

...
...
...
...

Jízda vlakem čajovými plantážemi

Zažijte nefalšovaný srílanský zážitek! Vydejte se z Nuwary Elliye do Kandy, po nejvyhledávanější vlakové trase na světě. Během jízdy se budete kochat výhledem na rozlehlé čajové plantáže a pokud dostanete hlad, můžete využít nabídky prodejců různého občerstvení, kteří prochází vagony non-stop sem a tam.

Mám zájem

...
...
...
...

Výlet do Galle

Objevte starou holandskou pevnost a maják ve městě Galle. Toto krásné historické městečko se nachází na jihozápadním pobřeží části ostrova, okouzlí vás masivní hradby, protestantské kostely a honosné koloniální domy. Vychutnejte si pravou atmosféru koloniální holandské architektury.

Mám zájem

...
...
...
...

Pozorování velryb v oblasti Mirissa


Zažijte nezapomenutelný půldenní výlet lodí s pozorováním velryb a delfínů na širém moři Indického oceánu. Rozhodně zážitek na celý život... Spatříte na vlastní oči největší savce planety – plejtváky obrovské a vyfotíte si delfíny skákavé nebo dokonce kosatky! 

Mám zájem

  • motivovaný a stmelený tým
  • odpočatí zaměstnanci plní nových nápadů
  • vytržení ze stereotypu

Program šitý na míru

Nezáleží na tom, jakou destinaci zvolíte. Díky zkušeným průvodcům a kolegům vám vyrobíme program na míru a vyhovíme i náročným požadavkům. Ať už budete chtít se svými zaměstnanci jen relaxovat, lépe se poznat, nebo část pobytu strávíte aktivně meetingy či navazováním nových obchodních vztahů v destinaci, přizpůsobíme se. Vše musí 100% klapat.

Jsme také schopni zajistit pouze přepravu po celé Evropě našimi luxusními vozy. Zjistěte více o pronájmu autobusů s řidičem.

Chci vědět víc
Kam vyrazíte vy?

Napište mi a naplánujeme vaši cestu společně

Jmenuji se Markéta Přenosilová a jsem vaší manažerkou pro firemní zájezdy.
Kontaktujte mě na tel. +420 775 417 546 nebo na emailu prenosilova@radynacestu.cz.
Ráda vám poradím.

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024