Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Výpravy za poznáním

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výpravy po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výpravy s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Na kafe s průvodcem

Soukromé setkání nad danou destinací v pražské kanceláři.

Chuťovky z cest

Ochutnávka a povídání nad gurmánskými specialitami z celého světa.

Cestovatelský kvíz

Oblíbená týmová soutěž o ceny v příjemném prostředí vinárny.

Právě pro vás chystáme


19. 10.Brno
ZdarmaObsazeno
Výprava

Brnem po stopách židovských osobností

Vydejte se s průvodkyní Věrkou Starou na procházku po malebném Brně a zastavte se na místech, která úzce souvisí s židovskými dějinami. A kde jinde bychom měli začít než u Židovské brány, ze které dnes zůstal bohužel už jen fragment. Odtud se vydáme k domu prvorepublikového herce Hugo Haase. Poté budeme pokračovat k vilám, které nechali postavit židovští podnikatelé za první republiky – vile Löw-Beer a slavné vile Tugendhat, která se stala předlohou knihy, muzikálu ale i filmu Skleněný pokoj, jenž měl premiéru v letošním roce na jaře. Na cestě městem nevynecháme ani Stolpersteine – Kameny zmizelých – a dozvíte se i to, proč nenavštívíme židovský hřbitov... Objevte Brno jako nikdy předtím!

20. 10. v 16:00Plzeň
ZdarmaObsazeno
Beseda

Beseda o Paříži s průvodcem

Sladká Francie... Opravdu je taková? Průvodkyně Hanka Volenová na zemi galského kohouta miluje vše – od její historie přes gastronomii až po místní obyvatele. Na své první plzeňské besedě vám řekne, proč byste do Paříže měli letět právě s ní a z jakých důvodů si město romantiků zamilujete stejně jako ona. Dozvíte se, co všechno tady můžete zažít, kam se vypravit a kde se najíst jako Francouz – v klidu a s přáteli, a to nejen ve velkoměstě, jakým Paříž je, ale i v malebném Versailles, kam každý správný cestovatel musí zamířit. Praktické rady dostanete i k cestování po městě. Hanka vám ale mileráda zodpoví každý dotaz. Vydejte se s námi na cestu po Paříži!

21. 10. v 20:00Brno
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Lisabonu s průvodcem

V Lisabonu se narodil, zná tam každý kout, uličku i místa, která zůstávají běžným turistům utajená. S kým jiným byste chtěli objevit portugalskou metropoli nebo se jen podělit o zážitky ze společných cest? Přijďte mezi nás… Průvodce António Pedro Nobre vám o Lisabonu prozradí vše, co vás zajímá, přidá informace o tom, proč je bezpečnější jít do restaurace s místními než sám, kam se "zašít" před návaly turistů a proč ubytování přes AirBnb tady není zrovna dobrá volba. Nahlédněte do zákulisí našich zájezdů a nasbírejte praktické rady na cestu na besedě s průvodcem v brněnské kavárničce Kafara.

 

23. 10. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o Turecku s průvodcem

Průvodce Vladimír Soukup vás 23. 10. přivítá v pražské kanceláři Radynacestu, aby vám povyprávěl své zkušenosti, zážitky a tipy z cest do Turecka, kterých v rámci zájezdů i mimo ně podnikl už desítky. Poví vám, proč je dobré objevovat zemi na pomezí Evropy a Asie s průvodcem, co rozhodně stojí za vidění a proč je třeba Istanbul poznávat i přes tureckou kuchyni. Dozvíte se, jaké speciální zážitky si můžete z Turecka odvézt a jaké nákupy se vyplatí. Podniknete zkrátka sondu do života místních a budete cestovat mazaně, jako skuteční cestovatelé!

31. 10. v 18:00Ostrava
ZdarmaObsazeno
Beseda

Beseda o Edinburghu s průvodcem

Skotsko je její srdeční záležitostí. Proč ale ráda jezdí zrovna do země, kterou po většinu roku halí mlha a i ti nejmladší stále věří legendám? Nejen o tom se průvodkyně CK Radynacestu.cz Lenka Vojtková rozpovídá na besedě v ostravském Knihcentru. Projedete s ní nutné základy pro každého cestovatele, který se do metropole chystá. Připomenete si nejvyhlášenější atrakce města, ale i místa, která na první pohled nejsou ničím vzácná. Objevíte kouzlo galerií i tradiční gastronomie a povíte si něco o pravé skotské whisky... Uděláte zkrátka první správný krok na cestě za poznáním Edinburghu.

5. – 6. 11.14:00 – 18:00pobočka Praha
ZdarmaVolná místa
Setkání

Na kafe s průvodcem – Lisabon

Rádi byste s námi do Lisabonu, ale chcete se setkat soukromě přímo s průvodcem? Zeptat se na cokoliv, co vás o zájezdu zajímá? Světlana Brandão prožila polovinu svého života v Portugalsku. Získejte od ní tipy, co ochutnat z portugalské kuchyně, ve které se opravdu vyzná. Nechte si poradit, které suvenýry jsou originál a kde je nakoupit. Jak se nejlépe dopravit do živé čtvrti Bairro Alto nebo proč si nenechat ujít večer s poslechem fado. Přijďte k nám na pobočku v Praze na kafe a popovídejte si se Světlanou o lisabonských zajímavostech, o kterých se běžně nepíše.

9. 11.Karlovy Vary
ZdarmaVolná místa
Výprava

Po Karlových Varech za léčivými prameny i filmy

Karlovy Vary jsou známé jako lázeňské město i město, kde se koná světoznámý filmový festival. Putování s průvodcem Jirkou Tomanem ale zahájíme před návštěvnickým centrem Becherovky, která bývá označována jako třináctý z karlovarských pramenů. Ulicí T. G. Masaryka dojdeme k řece Teplá a budeme ochutnávat pramen za pramenem... Zastavíme se u vilek a hotelů, povíme si příběh Vřídla – největšího pramene minerální vody v Karlových Varech, který dosahuje teploty až 73 °C, a prohlídku zakončíme u budovy Grandhotelu Pupp, jednoho z místních symbolů. Víte například, ve kterých filmech si už stihl zahrát? To a mnoho dalšího se dozvíte na listopadové výpravě.

14. 11. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda o New Yorku s průvodcem

Průvodkyně Barbora Teplanová je v New Yorku jako doma. S každou další cestou „velkému jablku“ propadá víc a víc a tou vášní nakazí i vás. Jaké je město, které možná dosud znáte jen z filmů? Co dělá New York New Yorkem? A co se tady dá poznat za pouhý týden? To všechno má Bára v rukávu a vysype to na vás už 14. listopadu na besedě o New Yorku v pražské kanceláři Radynacestu. Navrch přidá praktické rady, jak se připravit na dlouhý zaoceánský let, projít bez zpocených rukou a třesu imigrační kontrolou a jaký dojem ve vás New York pravděpodobně na první dobrou zanechá.

18. 11. v 18:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda s průvodcem - Advent u sousedů

Těšíte se na vánoční trhy a nevíte, které z těch slavných, v našem okolí, si vybrat? Stavte se na besedu průvodce Vladimíra Šmehlíka v Ostravě a rádi vám poradíme. Například ve Vídni je vánočních trhů více než dvacet, kromě těch nejslavnějších u vídeňské radnice vám představíme i ty, kam chodí především místní. Po proudu Dunaje navštívíme i malebné trhy s vůní kyselice, lokšů a husích specialit v centru Bratislavy. Třetici dunajských Vánoc uzavírá pompézní Budapešť s trhy u katedrály svatého Štěpána. Nejblíž z Ostravy to máme k sousedům do Polska. Téměř za rohem leží starodávný Krakov a jeho trhy na zdejším Rynku. Vánoce ve městě na řece Visle jsou provoněné polévkami a grilovanými sýry z Beskyd. Naši cestu zakončíme v hlavním městě Slezska Vratislavi. Co nabízí? Největší, nejzajímavější, nejchutnější, prostě jedny z nejkrásnějších trhů v celé Evropě. Více už ale na besedě. Na viděnou!

20. 11. v 18:00Ostrava
ZdarmaVolná místa
Kvíz

Cestovatelský kvíz - adventní speciál

Proč v Itálii nosí dárky ježibaba místo Ježíška, kde věší na strom místo ozdob pavouky a kam se jet podívat na největší adventní trh na světě? Pokud znáte odpovědi na tyto svátečně laděné otázky a nikdy neodmítnete dobrou společnost, pak si troufnete i na Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte si zasoutěžit s přáteli a provětrat před Vánoci mozkové buňky. Téma je víc než jasné – Advent ve světě! Padesát otázek, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka a skvělé ceny! Na viděnou v Ostrawině.

17. 12. v 18:00Praha
ZdarmaVolná místa
Beseda

Beseda s průvodcem - Advent v Itálii

Jak se slaví Vánoce v Itálii? A s kým? Průvodkyně Barbora Šupíková vás zasvětí do nejmenších detailů italského adventu a prozradí, co se tady peče, hojně jí a jak si to můžete snadno připravit i doma. Krom sladkých symbolů Vánoc se dozvíte, jestli se dává přednost betlému nebo vánočnímu stromku a co na něj Ital pověsí. No a na závěr samozřejmě dostaneme i recept na to, jak advent v italských velkomestech užít co nejlépe, tedy na vánočních trzích, koncertech, výstavách a v neutuchající sváteční náladě... Zajímavé zvyky, tradice, písně, a hlavně příjemné popovídání s Barborou vás čeká živě v Praze!

1. 2.Ostrava
450 KčVolná místa
Ples

Cestovatelský ples Radynacestu – ve stylu britské elegance

Přijměte naše pozvání na historicky první Cestovatelský ples CK Radynacestu a potkejme se na tanečním parketu nebo u skleničky dobrého vína. Tématem události bude, jak se na cestovku, která zájezdy do Británie začínala, sluší, „Britská elegance“. Kdy a kde? V sobotu 1. 2. 2020 v Congress Hotelu Clarion v Ostravě. Začínáme v 19 hodin a těšit se můžete na břitký humor moderátora Jirky Sedláčka, hudební smršť mladé talentované kapely Marcus Antonius nebo drinky barmanského mága. Sál potemní při dechberoucí světelné show, odnést si můžete stylovou fotku z fotokoutku a speciální vystoupení jen pro tento ples si připravilo Národní divadlo moravskoslezské. Součástí večera bude i překvapivé taneční vystoupení a nabitá tombola. Vyhrát můžete poukaz na zájezd v hodnotě 40 000 korun! V ceně vstupenky je zahrnuta večeře + welcome drink.

Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
13. 10.Praha
Zdarma
Výprava

Pražské historické parky a zahrady

Prohlédněte si známé i neznámé plíce hlavního města s průvodkyní, která tráví velkou část roku mimo domov, ale kdykoli může, chodí se nadechnout tajuplné historie právě sem. Vladimíra Svitáková vás pozve do Valdštejnské zahrady, převypráví vám příběh Fürstenberské zahrady, která je součástí Pražského hradu, a zavede vás i na místo s úchvatným výhledem na malebnou Malou Stranu. Tou poslední zahradou je Vrbtovská zahrada a hned po ní společně zamíříte na Letnou, kde zakončíte výpravu diskuzí u vychlazeného piva či nealka s výhledem na čarokrásnou Prahu.

Proběhlo
2. 10.Praha
Zdarma
Chuťovky z cest

Chuťovky z Ruska – vodka

Ruská vodka je pojem. Sehrála svou roli v průběhu celých ruských dějin a její vliv zdaleka neskončil. Průvodkyně Martina Kolníková, která má Rusko v malíčku, vám osvětlí původ vodky, proces výroby i spotřeby. Povíme si něco o pijácké etiketě, ale i o tom, jaké pochutiny se k vodce nejlépe hodí. Představíme si hlavní ruské svátky, s nimiž je konzumace vodky úzce spojena, a v neposlední řadě budeme ochutnávat. Co? Především pět druhů pravé ruské vodky, která se s tou naší nedá srovnávat. Ale aby to nebylo celé jen o alkoholu, řekneme si něco i o tom, co Rusové pijí, když zrovna abstinují. Ochutnejte s námi svět!

Proběhlo
25. 9. v 18:00Praha
Zdarma
Beseda

Beseda o Lotyšsku s průvodcem

Začalo to obyčejným školním projektem a postupně se z toho stala posedlost. To říká o svých počátcích vztahu s Lotyšskem průvodce Vít Malkus, který vás na besedě v příjemném prostředí pražské kanceláře CK Radynacestu pozve na cestu do Pobaltí. Cílem bude především Riga a národní parky Gauja či Kemeri, k nimž nabídne pestrou paletu fotografií ze svého putování. Povídat si budete i o kouzlu míšení kulturních vlivů – německá Hanza, severský nádech i stopy východu, které dělají z Lotyšska nezapomenutelné místo. Řeč bude samozřejmě i o místní hudbě, tancích, jídle, pivě, a hlavně o lidech. Přidáte se?

Proběhlo
25. 9. v 18:00Ostrava
Zdarma
Kvíz

Cestovatelský kvíz

Kde je Oceánie? Jaké zvíře potkáte jen na Galapágách a kdo jsou Čukčuové? Pokud znáte odpovědi na tyto záludné otázky, pak si troufnete i na Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte se pobavit s přáteli a provětrat mozkové buňky. Padesát otázek na téma světadíly, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka a skvělé ceny!

Napište nám. Ozveme se.

Tak trochu jiný katalog zájezdů 2019,
tipů a reportáží z cest. Zdarma!