Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Výpravy za poznáním

Besedy s průvodcem

Povídání na téma vybrané destinace s promítáním fotografií.

Výlety po Česku

Vycházka s průvodcem po zajímavých místech naší vlasti.

Výlety s dětmi

Procházka s průvodcem a programem speciálně pro děti.

Právě pro vás chystáme


12. 7. v 15:00Praha
300 KčObsazeno
Výlet pro děti

Tajuplný Vyšehrad s Janou Dyršmídovou

Průvodkyně Jana Dyršmídová je rodilá Pražačka, a tak zná každý kout i historku jako své boty. Během procházky vám bude vyprávět o Libušině slavné lázni, kde je ukryt nevyčíslitelný vyšehradský poklad, a o sázce s čertem. Dozvíte se také, proč Martin na bílém koni ve skutečnosti nikdy nejezdil a nakonec vám odvypráví pověst o duchovi, který dvakrát týdně vyjíždí z Vyšehradského hřbitova, aby... Na to už si počkejte a přijďte s námi strávit příjemné odpoledne na Vyšehrad. Ideální pro rodiny!

23. 7. v 16:15Svitávka
300 KčVolná místa
Výlet

Rodinná zápletka Löw-Beerovy vily s Janou Amadou

I venkov má své unikáty. O tom se můžete přesvědčit s průvodkyní Janou Amadou, která vás provede historií významné židovské podnikatelské rodiny Löw-Beerů. Městys Svitávka, kam povedou naše kroky, je totiž s rodinou úzce spjat. Krom jiného dala ve Svitávce vystavět dvě secesní vily, které jsou dnes kulturními památkami. Vazbu mají na brněnskou vilu Tugendhat, jež má jméno i ve světě. Co stavby spojuje a co rozděluje? To se dozvíte v rámci výletu s CK Radynacestu.cz. A pozor – interiérem větší z vil vás provede starosta Svitávky!

12. 8. v 17:30Brno
300 KčVolná místa
Výlet

Funkcionalismus v centru Brna aneb Kdo za to může? s Janou Amadou

V meziválečném období se Brno stalo jedním ze středoevropských center moderního architektonického stylu – funkcionalismu. Účelovost zvítězila nad formou a nechala vyniknout čistým geometrickým tvarům. Vydejte se s námi po stopách funkcionalistických staveb a udělejte si příjemný okruh centrem města s průvodkyní Janou Amadou, která má krom Paříže v malíčku i své rodné Brno. Těšíme se na vás!

12. 9. v 08:00Orlová, Karviná, Těšín
650 KčVolná místa
Výlet

Slezskem historickým autobusem za příběhem zmizelých měst

Na dohled od Ostravy navštívíme s průvodcem Vladimírem Šmehlíkem místa, na kterých ještě v polovině 20. století stála historická hornická města. Projdeme se torzem historické části Orlové, ze které se dochoval monumentální chrám Narození panny Marie, projdeme se ulicemi města, které se propadlo do hlubin černouhelných dolů. Nevynecháme ani legendární šikmý kostel v původním centru Karviné a skvost zdejšího kraje, empírový zámek Fryštát s rozlehlým zámeckým parkem. Výlet zakončíme prohlídkou hlavního města Těšínského knížectví, řekou rozdělený Těšín s malebným historickým centrem. A pozor! Z Ostravy do Karviné pojedeme stylově – historickým autobusem Škoda 706 RTO!

Záznamy z našich live stream přenosů si můžete pustit zde: YouTube Radynacestu.cz


Fotogalerie z našich setkání
Proč byste příště neměli chybět?
Zažili jste s námi...

Proběhlo
7. 6. v 11:00Pustevny
300 Kč
Výlet

Pustevny v proměnách času s Lenkou Drastichovou

Navštívíme tradiční beskydské poutní místo, kde kdysi – už podle názvu – stály poustevny, příbytky pro poustevníky, kteří tu žili. S průvodkyní Lenkou Drastichovou budeme obdivovat originální Jurkovičovu architekturu – stavby Maměnku a Libušín, který je dnes již krásně zrestaurovaný po zničujícím požáru před lety. Z nových staveb se pak necháme zlákat stezkou Valaška až nad koruny stromů. Projdeme se také po hřebeni k soše pohanského boha Radegasta, a kdo bude mít chuť a sílu, tak až na vrchol Radhoště k sousoší Cyrila a Metoděje, odkud je nádherný výhled na okolní vrchy. Po návratu na Pustevny okoštujeme tradiční místní speciality – sýry, frgály, klobásky a další dobroty... Prožijte den na horách s průvodcem!

Proběhlo
11. 3. v 18:00Praha
Zdarma
Beseda

Beseda o Polsku s průvodcem

I když je Polsko naším severním sousedem, řada lidí zná hlavně příhraniční oblasti, případně Krakov a Wroclaw, ale zbytek země teprve začíná objevovat. Během besedy s průvodcem Jirkou Tomanem si přiblížíme i vzdálenější oblasti a představíme si polskou kulturu a zvyky. Dozvíte se, kde se momentálně dokončuje nejvyšší mrakodrap v Evropské unii, kteří Češi jsou v Polsku oblíbení a jak vypadá typická polská svatba. Zjistíte ale i to, kde ochutnat perníkové pivo a kde najdete největší cihlovou stavbu na světě (navíc s českou stopou). Na viděnou v pražské kanceláři CK Radynacestu.cz.

Proběhlo
11. 3. v 17:00Ostrava
Zdarma
Beseda

Beseda o Holandsku s průvodcem

Nechte se vtáhnout do vyprávění průvodkyně Martiny Kolníkové, která vás pozve na cestu Holandskem. Beseda bude věnována nejkrásnějším městům Nizozemska a místům, která stojí za návštěvu. Naťukneme sýrovou dražbu v Alkmaaru a vyhlídkovou věž v Rotterdamu, amsterdamské coffee shopy i místo, kde je pohřben J. A. Komenský, Naarden. Probereme, jaké gastro dobroty dala nizozemská kuchyně světu a připomeneme si nejzajímavější data v kalendáři i akce, které vás čekají. Přijďte besedovat o Holandsku a najděte svou inspiraci na cesty!

Proběhlo
26. 2. v 18:00Ostrava
Zdarma
Kvíz

Cestovatelský kvíz

Dokázali byste vyjmenovat tři kapely, které mají zvíře v názvu? Vybavíte si alespoň jednu slavnou sochu zvířete v evropských velkoměstech? A jak se jmenuje člověk, který se bojí pavouků? Pokud znáte odpovědi na tyto záludné otázky, kterým byla inspirací světová fauna, pak si troufnete i na cestovatelský Kvíz Radynacestu.cz! Přijměte naše pozvání, přijďte se pobavit s přáteli a provětrat mozkové buňky. Padesát otázek, kupa zábavy, jedna sympatická moderátorka - to je Cestovatelský kvíz Radynacestu.cz. A hrát budeme i tentokrát o skvělé ceny! Na viděnou v Ostrawině.

Napište nám. Ozveme se.

Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.