Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší ze Slovinska v okolí Bledu

autobusem z Ostravy

7 dní20. 9. – 26. 9. 2014

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 46 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze Slovinska v okolí Bledu

Poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z okolí slovinského jezera Bled. Projedete se tradičním plavidlem pletna, vyšlápnete si na vyhlídku Osojnica a projdete se soutěskou Vintgar. Osvěžíte se u vodopádů Peričnik i Savica, obchutnáte místní sýry a zavítáte do slovinské metropole Lublaň. Vydejte se s námi na cestu do ráje a poznejte nedotčenou krásu slovinské přírody!

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce.


1.DEN

Odjezd ve večerních hodinách z Ostravy (kolem 22:00 h). Další nástupní místa jsou možná po trase.

2.DEN

V  ranních hodinách přijedeme k  jezeru Bled, kde si nás převezme místní průvodkyně. S  tradičním plavidlem pletna, které na jezeře funguje již po staletí, se přeplavíme na ostrov. Na ostrově je možnost občerstvení v kavárně, kde se podává tradiční slovinská potica. Následuje prohlídka ostrova s  kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Odjezd na ubytování.

Odpoledne se projdeme kolem jezera a vyšlápneme si na vyhlídku Osojnica, kde se dovtípíme, proč je Bled opěvován výrazem "imago paradise" (podoba ráje).

3.DEN

Autobusem odjedeme k perle regionu soutěsce Vintgar. Soutěsku si pěšky projdeme. Poté přejedeme do obce Mojstrana, která se nachází na začátku nejdelšího ledovcového údolí v Julských Alpách údolí Vrata. Zde navštívíme muzeum slovinského alpinismu Slovenski planinski muzej.

Přesuneme se k vodopádu Peričnik. Následuje průjezd nádherným údolím Vrata k chatě Aljažev Dom (možnost občerstvení), která stojí pod severní stěnou nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m.). Odjezd do Bledu.

4.DEN

Z  Bledu pojedeme přes Dolní bohinjské údolí k vodopádu Savica. Z parkoviště pěšky k vodopádu a zpět do kempu Zlatorog, kde nasedneme na turistickou loď Zlatorog. Ta nás převeze středem nádherného Bohinjského jezera do vsi Ribčev Laz. Zde navštívíme unikátní kostel sv. Jana Křtitele, prohlédneme si sochu "Štirje srčni moži" postavenou na počest prvního výstupu na nejvyšší horu Slovinska Triglav.

Pěšky se vydáme na fakultativní oběd do vsi Stara Fužina (Domača gostilna Mihovc). Návštěva místní sýrárny, seznámení se s  tradiční obživou místních obyvatel - pastevectvím a výrobou mléčných produků.

Odjezd do Bledu přes Horní bohinjské údolí.

5.DEN

Tento den zasvětíme ne příliš známému, o to zajímavějšímu a krásnějšímu okolí Bledu. V městečku Kropa se od nepaměti vyráběly hřebíky a vyvážely se na zahraniční trhy. Prohlédneme si původní kovárnu Vigenjc Vice a seznámíme se s celým výrobním procesem, který zahrnoval sběr železné rudy v okolí a její zpracování do konečného výrobku - hřebíku.

Následuje odjezd do obce Brezje a návštěva slovinské národní svatyně Bazilika Marije Pomagaj. Dále prohlídka jedinečného středověkého náměstí ve městě Radovljica, kde strávíme příjemné chvíle v perníkářské dílně Lectarjeva gostilna a muzeu včelařství. Právě místní včelařství dosahuje světového významu.

Ve vsi Begunje na Gorenjskem si prohlédneme zříceninu hradu Kamen a průjezdem vesničkami v podhůří masivu Karavanke přijedeme zpátky do Bledu.

6.DEN

Odjezd z Bledu autobusem do hlavního města Lublaně. Pěší prohlídka centra města. Poté odjezd do krasové oblasti Slovinska. Prohlídka unikátní jeskyně Postojna a návštěva hradu Predjamski Grad.

Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

7.DEN

Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková
e-mail: julinkova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • autobusovou dopravu
 • 5x ubytování v hotelu
 • 5x snídani
 • služby průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • konkrétní sedadlo v autobuse 200,- Kč/osoba
 • cestovní pojištění
 • fakultativní vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • pěkný 3* hotel u jezera

Jak je to s jídlem?

 • snídaně

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

245 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

420 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.