Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Ostravy – Krakova

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA

8 dní13. 9. – 20. 9. 2016

Jediný termín v letošním roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy, Krakova

Ubytování

Hotel 3*

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte zajímavosti Gran Canarie a užijete si pár lehkých treků. Projdete se úzkými uličkami v Las Palmas, ochutnáte rum z Arucasu, necháte se unášet půvabem města Terror, sklouznete se na dunách v Maspolomas a protáhete tělo příjemnou turistikou. Vyrazte s námi za pravými zážitky a objevte krásy Gran Canarie!

Na co se můžete těšit

 • Výstup na čedičový monolit Roque Nublo
 • Město Terror s malebnými domy
 • Písečné duny v Maspalomas
 • Jeskynní komplex původních obyvatel

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Transfer z Ostravy na letiště do Krakova – transfer je v ceně zájezdu. Odlet z Krakova na Gran Canarii, po příletu následuje transfer z letiště do letoviska Las Palmas, příjezd do hotelu a ubytování.

2.DEN

Dopoledne nás čeká seznámení s městem Las Palmas, poté se vypravíme do města Arucas se známou palírnou rumu a nakonec navštívíme město vody Firgas.

Po snídani se vydáme prozkoumat starou část města Las Palmas, která je typická svými úzkými uličkami a koloniálními paláci ze 17. a 18. století. Uvidíme Kolumbův dům Casa de Colón, projdeme se parkem Doramas s četnými vodotrysky a poté nás čeká ukázka folklorních tanců (zdarma). Nakonec se přemístíme na náměstí Parque de Santa Catalina a zhlédneme přístav, odkud vyplouvají zaoceánské turistické lodě. 

Odpoledne budeme autobusem pokračovat do města Arucas. Toto staré město je památkově chráněnou zónou. Dominantu města tvoří velkolepá katedrála svatého Jana Křtitele a náměstí Parque Municipal se záplavou exotických květů. Město Arucas je ale hlavně proslavené výrobou rumu, který budeme mít možnost ochutnat při návštěvě zdejší palírny, která je největším evropským producentem rumu.

Na konec dnešního dne se zastavíme ve městě Firgas. Městu se přezdívá město vody, neboť ta je zde všudypřítomná. Nachází se zde vodní kanály, nádherná kaskáda lemovaná kachlovými lavicemi a vodní mlýn ze 16. století.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3.DEN

Dnes se vypravíme k symbolu ostrova – monolitu Roque Nublo, navštívíme vesnici vytesanou ve skále a nakonec zavítáme do města Teror, které patří k nejkrásnějším na ostrově.

Ráno absolvujeme výstup na čedičový monolit zvaný Roque Nublo – oblačná hora, ze které se nám naskytnou úchvatné výhledy na celý ostrov a zejména na kráter Tejeda a okolní soutěsky. Výstup trvá cca 45 minut. V dálce budeme moci obdivovat ostrov Tenerife a jeho vrchol El Teide. Poté se přesuneme do Artenary, kde převážná část obyvatel žije v jeskynních obydlích. Navštívíme místní Museum Casas Cuevas a kapli Virgem de la Cuevita, která je celá vytesaná do skály. Zde na zájemce čeká oběd v restauraci ve skále s úžasnou vyhlídkou na údolí Mesón Mirador La Cilla.

Odpoledne se vypravíme do nejmalebnější vesnice ostrova ležící vysoko v horách – do vesnice Tejeda, která je proslulá pěstováním mandlí a typickou kanárskou architekturou. Nevynecháme ani návštěvu vyhlášené cukrárny Dulceríu Nublo Tejedu, která rozváží své mandlové cukrovinky po celém ostrově. Na závěr navštívíme jedno z nejkrásnějších měst na Gran Canarii, město Teror, které je proslulé svým historickým centrem s malebnými domy s dřevěnými balkóny a bazilikou Nuestra Seňora del Pino.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

4.DEN

Dnes navštívíme údolí Barranco de Guyedeque, poté zhlédneme městečko Puerto de Mogán přezdívané Benátky Gran Canarie a na závěr se projdeme po dunách v Maspalomas.

Ráno se vypravíme do údolí Barranco de Guyedeque s bujnou vegetací a se strmými svahy, které jsou protkány obytnými jeskyněmi. Toto údolí je považováno za jedno z nejkrásnějších na celém ostrově. K procházce si můžete zvolit sedmikilometrovou stezku k sopečné kaldeře Los Marteles nebo kratší procházku úzkým údolím s obydlími ve skalách. Zájemci budou mít možnost dát si oběd ve vyhlášené restauraci Tagoror.

Odpoledne se přesuneme do malebného městečka Puerto de Mogán, který se chlubí přezdívkou Benátky Gran Canarie. Jedná se o prázdninové letovisko, jehož domy jsou vystavěny v benátsko-andaluském stylu. Nízké bílé domky s předzahrádkami, spousta restaurací, jachetní a rybářský přístav. To vše činí z tohoto překrásného místa cíl, který si oblíbíte. 

Na závěr dne se vydáme do rozlehlého přímořského letoviska Maspalomas, které má ovšem jednu velikou zvláštnost. Duny v Maspalomas jsou jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů na ostrově. Uděláme si zde procházku po 418 hektarech saharského písku. Celá oblast je přírodní rezervací ohraničená po levé straně nejznámější a nejrozlehlejší pláží Playa del Inglés a po pravé straně majákem Faro de Maspalomas.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

5.DEN

Tento den je určen k poznání největšího sopečného kráteru na ostrově, obytných jeskyní a nakonec nás čeká nádherná procházka v Barranco de los Cernicalos. 

Nejprve se vypravíme k největšímu sopečnému kráteru ostrova Caldera Bandama o průměru téměř 1 kilometr a hloubce asi 200 metrů, odkud uvidíme na hory, úrodná údolí a rozsáhlé části pobřeží. Budeme mít možnost sejít až na samotné dno kráteru. Cesta tam i zpět trvá cca 2 hodiny.

Poté se přemístíme k Cuatro Puertas, k hoře čtyř bran ležící poblíž města Telde. Toto místo bylo kultovním místem původních obyvatel Kanárských ostrovů a nachází se zde labyrint jeskyní, které původní obyvatelé vytvořili.

Nakonec nás čeká netradiční procházka v Barranco de los Cernicalos s měnící se vegetací, při které nás bude provázet všudypřítomná voda. Těšit se můžeme na ještěrky, ptáky, vážky a barevné květiny. Nádhera této přírody je ještě umocněna několika vodopády

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

6.DEN

Tentokrát zavítáme k jeskynnímu komplexu původních obyvatel, navštívíme vesničku s ruční výrobou nožů, městečko rozkládající se na sopečném kuželu a na závěr navštívíme přístav s rybími restauracemi. 

Nejprve se vydáme ke komplexu jeskyní Cenobio de Valerón, který je tvořen asi 300 jeskyněmi vyhloubenými do měkké vulkanické horniny, ve kterých bývaly údajně drženy dosud neprovdané dívky, aby si před vstupem do manželství uchovaly panenství. 

Poté se přemístíme do vesničky Santa Maria de Guia, kde se dochovaly velkolepé měšťanské domy a která je proslulá ruční výrobou nožů a speciálním květinovým sýrem (queso de flor), který budete mít možnost zakoupit, či ochutnat v obchodě La Quesera.

Na oběd se vydáme do městečka Galdár, které se rozkládá na sopečném kuželu a pyšní se jedním z nejkrásnějších náměstí Plaza de Santiago s poutním kostelem. V tomto městečku roste i nejstarší dračinec na ostrově a nachází se zde muzeum a archeologický park Cueva Pintada, ve kterém budete mít možnost nahlédnout do života původních obyvatel. 

Na závěr se ještě zastavíme v malebném přístavu Agaete a Puerto da la Nieves, odkud několikrát denně vyplouvá rychloloď Fred Olsen na ostrov Tenerife a kde se nachází promenáda s velmi dobrými rybími restauracemi.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách.

7.DEN

Volný den k relaxaci, možnost koupání a odpočinku na pláži Playa de las Canteras.

Pláž Playa de las Canteras je 3km dlouhá pláž se zlatým pískem a modrou vlajkou čistoty, lemovaná promenádou s restauracemi. Čisté moře, příjemné písčité pláže doplněné veškerou myslitelnou infrastrukturou jsou ideální k odpočinku. Pokud by někoho přece jen odpočívání na pláži nebavilo má možnost procházet se starým městem, nebo navštívit Palmitos park s delfíny, papoušky a akváriem či Jardin Canario, nádhernou botanickou zahradu.

8.DEN

V brzkých ranních hodinách transfer z hotelu na letiště, následuje odlet do Krakova a návrat zpět do Ostravy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Mgr. Karolína Petrová – přímá linka: 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • transfer z Ostravy na letiště do Krakova a zpět
 • letenka Krakov – Gran Canaria – Krakov se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Las Palmas (hotel) – letiště
 • 7x ubytování v 3* hotelu
 • 7x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • výlety: každý den v rámci programu je zajištěn autobus na jednotlivé výlety
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Jak je to s jídlem?

 • Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a ochutnáte tak tradiční kuchyni.
 • Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující zdarma 2 příruční zavazadla: 

 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru)
 • malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo


Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 95 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP:
 Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“. Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

632 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.