Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8:30–16

MARTIN ŠIMEK: Cestování nabízí příležitost vystoupit ze smyčky, v níž se v každodenním životě pohybujeme

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 12. 1. 2022 | Přečteno: 928x
Téma: V médiích, Psychika

Rádi byste ve svém životě udělali změny k lepšímu a nevíte, kde začít? „Cestování nabízí příležitost vystoupit ze smyčky, v níž se ve svém každodenním životě pohybujeme. Na cestách nahlédneme na sebe a svůj způsob života z jiného úhlu pohledu,“ říká Martin Šimek, majitel naší cestovní kanceláře Radynacestu.cz v rozhovoru pro lednové vydání časopisu Moje psychologie. O síle cestování se ale rozpovídal i ve FOODu a tipy našich expertů, jak si cestováním osladit svou existenci, najdete také v aktuálním čísle Lidé a Země nebo Dieta.

Na přelomu prosince a ledna vyšel FOOd s rozhovorem a o síle cestování byla řeč i v Moji psychologiiNa přelomu prosince a ledna vyšel FOOd s rozhovorem a o síle cestování byla řeč i v Moji psychologii

Leckdo to má tak, že se pro něj letištní hala stává místem, kde odkládá všední život. Jenže může to platit i v téhle zvláštní době? V lednovém FOODu, jehož cestovatelským tématem je zimní Londýn, najdete návod, jak se správně naladit. „Čekání na zážitky má větší váhu než na hmotné zboží. Koupíte-li si nové auto, těšíte se, až si jej postavíte do garáže nebo až se v něm projedete? Stejné je to s cestováním,“ říká Martin Šimek.  

Je ale pravda, že okolnosti cestování aktuálně moc nepřejí. „Každý krok vyžaduje pečlivější naplánování. Tady se ukazuje důležitost spolehlivého partnera, tedy cestovky, která se o vás postará. Jednoduše tak starosti nemusíte odložit na letišti, ale dokonce už dávno předtím,“ uklidňuje Martin Šimek potenciální cestovatele v článku. 

V lednu nás je hodně vidět. Příjemné čtení!V lednu nás je hodně vidět. Příjemné čtení!

Našemu cestovatelskému srdci je nejblíž spolupráce s měsíčníkem Lidé a Země. V lednovém čísle se dočtete, že nadcházející období je ideálním časem vyrazit na Kubu. Tip, kam zavítat, abyste nasáli pravou esenci ostrova, sepsala naše expertka Vlaďka Svitáková. 

„Jedno z nejstarších koloniálních měst na Kubě tepe každý den v roce davem turistů. Okouzleni atmosférou zrekonstruovaných galerií, muzeí a obchůdků se většina z nich jen projde, udělá několik fotografií, aby za pár desítek minut opět nasedli do klimatizovaných autobusů a odjeli směrem na sever ostrova, na bělostné pláže Varadera. Málokdo ale ví, že Trinidad, či spíše jeho okolí, nabízí nepřeberné množství outdoorových aktivit,“ říká Vlaďka. Jakých? Právě to se dočtete v Lidé a Země. 

Nechte se pozvat do znovuotevřené Kanady nebo na čarokrásnou KubuNechte se pozvat do znovuotevřené Kanady nebo na čarokrásnou Kubu

Chuť cestovat roste a země, které pandemii ustály, pomalu začínají otevírat své brány. Po čase tak mohou turisté vycestovat třeba do Kanady. O zajímavých místech, která v zemi javorového sirupu čekají, promluvila v časopisu Dieta průvodkyně Hanka Suchánková.

Ani ona ale nesází jen na zavedené turistické trháky. „Dobře uděláte, vydáte-li se k vodopádům Chutes Montmorency. Ty jsou dokonce o třicet metrů vyšší než Niagarské a ústí do řeky Svatého Vavřince,“ prozrazuje například na stránkách lifestylového magazínu. 

Příjemné čtení!

Dokážete velké věci - poznávejte svět, poznávejte sebe!
Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.


Všechny články     Zobrazit zájezdy


Katalog 2024