Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

FOTOREPORTÁŽ: Stockholm očima Valentiny aneb Parníkem k Drottningholmu

Autor: Valentina Fischová, Radynacestu.cz | Vydáno: 30. 9. 2019

Valentina Fischová je naše nová specialistka na severské země a Turecko. Nováčky ihned zasvěcujeme, a tak jsme ji poslali vyzkoušet na vlastní kůži zájezd do Stockholmu. S průvodkyní Magdalénou Jurczygovou tak zažila atmosféru našich cest za zážitky, otestovala nejednu gurmánskou specialitu i několik způsobů dopravy od letadla přes MHD až po plavbu parníkem. Vše poctivě dokumentovala a my vám tak můžeme nabídnout její fotoreportáž ze zájezdu To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA

Brána do Gamla StanuBrána do Gamla Stanu

Hned po příletu jsme se vydali se skupinou do té nejkouzelnější části města Stockholmu, do Gamla Stanu. Gamla Stan lze přeložit jako „staré město“ a je jednou z nejkrásnějších oblastí švédského hlavního města. Gamla Stan je oblíbený mezi návštěvníky pro svojí hojnost a rozmanitost, je plný historických památek, atrakcí, restaurací, kaváren, barů a obchodů s řemeslnou tematikou.

Královský palác Kungliga SlottetKrálovský palác Kungliga Slottet

Královský palác ve Stockholmu je oficiálním sídlem Jeho Veličenstva krále Karla XIV. a je otevřený celoročně. Největší podívanou je střídání stráží, včetně vojenské pochodové kapely a přehlídky, která se obvykle koná každý den od 23. dubna do 31. srpna v rozmezí od 11:45 do 12:45 hodin.

Nejstarší náměstí StortorgetNejstarší náměstí Stortorget

Na hlavním náměstí ve starém městě Stortorget si můžete vychutnat odlehčenou atmosféru, posedět u kávičky a obdivovat překrásnou architekturu barevných typických skandinávských domků.

Stockholmská radnice StadshusetStockholmská radnice Stadshuset

Jedním z největších zážitků byla prohlídka stockholmské radnice. Při návštěvě radnice jsme si vyslechli třeba i to, proč Modrý sál vlastně vůbec není modrý. Radnice je také místem, kde se každoročně koná slavnostní večeře po ceremoniálu udělování Nobelových cen.

Nábřeží u radnice StadshusetNábřeží u radnice Stadshuset

Po návštěvě radnice jsme měli příležitost si užít ten nejúžasnější panoramatický výhled na celé město, a to přímo průchodem z nádvoří radnice, který vede na nábřeží.

Stůl plný dobrot ve SkanzenuStůl plný dobrot ve Skanzenu

Během naší návštěvy nejstaršího skanzenu na světě jsme ochutnali ty nejlahodnější autentické dobroty z čerstvých surovin vypěstované přímo ve skanzenu. Mňam.

Plavba po jezeře MälarenPlavba po jezeře Mälaren

Nejlepší způsob, jak si užít jezero Mälaren a výhled na celé město, je nechat se unášet na průzračných vlnách parníkem vzhůru k soukromému sídlu švédských panovníků – k paláci Drottningholm.

Palác DrottningholmPalác Drottningholm

Po krátké scénické plavbě ze Stockholmu jsme dorazili na velkolepé místo, kde se nachází palác Drottningholm, kterému se ne nadarmo přezdívá „malé Versailles“. Jeho otevřené zahrady na ostrově Lovön jsou naprosto ohromující.

Švédské kuličkyŠvédské kuličky

Jak jinak se odměnit po celém dni odhalování nejtajuplnějších zákoutí drottningholmských zahrad než místní proslulou pochoutkou, a to švédskými masovými kuličkami s brusinkami. Doporučujeme!

Relaxace s místními obyvateliRelaxace s místními obyvateli

Poslední den jsme zakončili příjemnou relaxací a odpočinkem s místními obyvateli na sluncem zalitém pobřeží jezera Mälaren. 

Potkáme se ve Stockholmu příště i s vámi? Bohatou nabídku zájezdů do Stockholmu najdete na webu. 


předchozí článek
NOVINKA: To nejlepší ze zimní Moskvy ane...
následující článek
AKTUÁLNĚ: Galavečer Národního divadla mo...NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..