Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8:30–16

Zájezdy do Bosny a Hercegoviny - srovnání a doporučení

Autor: Katarína Gecelovská, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 28. 6. 2023

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Katarína Gecelovská
e-mail: gecelovska@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005


Využitím leteckého spojení z Prahy a Vídně vznikly neotřelé zájezdy do Bosny a Hercegoviny. Tato přímořská země nacházející se na Balkánském poloostrově má cestovatelům rozhodně co nabídnout. Období léta, které zde nemá dlouhého trvání, se může pyšnit příjemnými teplotami okolo 25 stupňů, nečekejte tedy spalující vedra. I to je jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli tuto krásnou zemi zařadit na seznam cestovatelských cílů, a byli bychom rádi, kdybyste naše nadšení sdíleli s námi. 

Bosna a Hercegovina + TAJEMNÉ PYRAMIDY SLUNCE A MĚSÍCE + DUBROVNÍK (LETECKY Z VÍDNĚ)

Pohodový poznávací zájezd, na kterém poznáte Bosnu a Hercegovinu tak trochu jinak. Vyzkoušíme si koupání v průzračné vodě u vodopádů Kravica a zdejší přírodu budeme obdivovat i z loďky na řece Trebižat. Povíme si zajímavosti o dervišském klášteře Tekija Blagaj, který se nachází vedle pramene řeky Buna v regionu, kde jde příroda ruku v ruce s historickým a kulturním dědictvím Bosny a Hercegoviny.

Ve městě Mostar prošmejdíme centrum a nevynecháme zdejší tradiční tržiště. Do příběhů o historii země se zaposloucháme ve městě Počitelj, z jehož opevněných hradeb si užijeme nádherný výhled na celé okolí. Nesmí chybět ani ochutnávka místních vín či podzemní labyrint Ravne. Krom toho si také odskočíme do chorvatského Dubrovníku, kde se projdeme malebným historickým centrem a ochutnáme  místní výbornou kuchyni. Se zemí jezer, hor a vodopádů se rozloučíme návštěvou magických bosenských pyramid, kde si na vlastní kůži vyzkoušíme, jakou tajemnou silou na nás budou působit.

Bosna a Hercegovina + SARAJEVO + KOUPÁNÍ U VODOPÁDŮ KRAVICA (LETECKY Z PRAHY)

Kratší verze zájezdu na Balkán, která nám nabídne autentickou Bosnu a Hercegovinu. V Mostaru nás čeká nezapomenutelný gastronomický zážitek a samozřejmě nevynecháme ani ochutnávku zdejších vín. Prozkoumáme historické centrum tohoto malebného města a zajdeme si na místní tržnici, kde si přijdou na své zejména milovníci všemožných suvenýrů.

Z minaretu nedaleko mešity Koski Mehmed Pasha se podíváme na celé město z ptačí perspektivy a mrkneme také na klášter, který patří řádu dervišů. Výbornou kávu si dopřejeme ve městě Počitelj, kde nás okouzlí také zdejší architektura. Vyrazíme si do nedalekého národního parku, kde nás čeká nádherná příroda a budeme se také moci osvěžit v azurové vodě vodopádů Kravica. Nezapomenutelným zážitkem na tomto zájezdu je bezesporu jízda vlakem do Sarajeva. Jedna z nejkrásnějších železničních tratí světa nabízí dechberoucí výhledy a panoramata. Při procházce městem Sarajevo pak kromě historických památek a známé Aškenazské synagogy navštívíme i místní tržiště a celý zájezd pak zakončíme výjezdem na vrchol Trebevič, odkud je překrásný výhled na celé město.

Zobrazit všechny zájezdy do Bosny a HercegovinyKatarína Gecelovská

Katarína GecelovskáSpecialista Radynacestu.cz

Poznat pravou tvář země může jen pravý cestovatel.Údolí magických pyramid
Pramen řeky Buna
Mostar, historické město v Bosně a Hercegovině
Olympijský park Sarajevo
Kravica vodopády
Katalog 2024