Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Norska – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 14. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605


Norsko nabízíme našim cestovatelům ve třech variantách. Jako letecký eurovíkend, tedy čtyři dny v Oslu s výletem do oblasti Nordmarka, nebo jako zájezd kombinovaný, tedy letadlem tam a na místě autobusem. S prvním z nich se během týdne podíváme na západ Norska. Druhý nás pak zavede na západ Švédska s návštěvou Osla. 

Oslo – 4denní varianta

To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA 

Díky své jedinečné architektuře, bohatým kulturním atrakcím, skvělému jídlu, různorodým nákupním zážitkům, ohromujícím přírodním scenériím, které krásně kombinují městský život se snadným přístupem k přírodě, je norská metropole Oslo dalším místem, kam pro vás vypravujeme zájezdy.

Díky tomuto se projdete proslulým parkem s díly Gustava Vigelanda. Odkryjete místo, kde se každoročně koná prestižní ceremoniál při příležitosti udělování Nobelovy ceny míru. Projdete se po Aker Brygge – hale loděnic přebudované na moderní nákupní a kulturní centrum. Objevíte moderní budovu Operahuset. Vydáte se do sportoviště zimních olympijských her Holmenkollen, kde spatříte 371 metrů vysoký skokanský můstek a krásný výhled na celé město.

Fakultativně budete mít možnost se vydat na příjemný pěší výlet do přírody do zalesněné oblasti Nordmarka. Zájemci budou mít možnost navštívit nejkrásnější norská muzea jako například muzeum Fram, jehož hlavním exponátem je polární loď Fram, muzeum Kon-Tiki, které představuje zachovalý vor Kon-Tiki a také dlouhý člun z papyru, Muzeum vikingských lodí nebo Národopisné muzeum – Norsk Folkemuseum, jehož hlavní atrakcí je muzeum pod širým nebem (skanzen).

Kombinované zájezdy

Kombinovanými zájezdy jsme pojmenovali 6 a 7denní autobusové zájezdy, přičemž cestu do cílové země absolvujete s průvodcem letecky z Prahy. Kombinujeme tedy dopravu tak, aby z cestování odpadla zdlouhavá cesta do destinace autobusem. Zájezdy jsou pro toto řešení oblíbené a lákají nadšence pro přírodní krásy a zajímavosti. Cestují s námi klienti od mladistvých až po ty nejstarší. 

To nejlepší ze západního Švédska + KODAŇ + OSLO

Během tohoto zájezdu se ocitnete na území tří skandinávských zemí, Dánska, Švédska a Norska. Nejvíce poznatků i pocitů si však odvezete ze Švédska, jehož západní pobřeží plné ostrůvků a útesů projedete od jihu na sever.

Ocitnete se v malebných rybářských vesničkách a větších přístavech a zhlédnete i tzv. švédský Stonehenge či skalní rytiny z doby bronzové v Tanumshede. O zaslouženém věhlasu Švédska pro přírodní scenérie a vynikající čerstvé plody moře se přesvědčíte právě na této cestě z dánské Kodaně přes západ Švédska až do norského Osla.

To nejlepší ze západního Norska + OSLO

Jestli je Norsko vašim cestovatelským snem, tento zájezd vám nabídne jeho nejkrásnější scenérie a přenese do pravé atmosféry severu. Střechy domů porostlé trávou, hokejová hala Gjovik v jeskyni, vesmírně nasvícené odpočívadlo uprostřed 25km Laerdalského tunelu, všudypřítomní troli a jejich Trolí cesta klikatící se v 11 serpentinách... Tlak v uších díky více než kilometrovému převýšení ucítíte nejednou během tohoto zájezdu.

Reliéf Norska je příkrý, členitý a nádherný. Navíc jestli je Oslo nazýváno muzejní metropolí, tak rozhodně nebudete zklamáni ani druhým největším norským městem, Bergenem. Zde se totiž unikátní středověké dřevěné domy chráněné UNESCO nenavštěvují jako v muzeu, ale dokonce se běžně užívají, nejčastěji jako obchůdky s tradičním zbožím.Petra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Hrázděný kostel původně postavený ve městě Gol, ale nyní umístěný v Norském muzeu kulturní historie v Bygdøy v Oslu
Příjemný pohled na vodopády Tvindefossen v Norsku
Jezero Djupvatnet, jedna z nejkrásnějších vzpomínek na norské putování od cestovatelky Petry Jelínkové
Boyabreen ledovec se nachází v národním parku Jostedalsbreen v Norsku
Město Bergenbje považováno za jedno z nejkrásnějších měst Norska
Úchvatný výhled na bájnou Cestu trollů

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022