Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Ostravy

Londýn po anglicku

Program 1Knižní průvodce zdarma
4 dny10. 9. – 13. 9. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy

Ubytování

3* hotel v Londýně

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 21 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jedinečný eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého prožijete atmosféru metropole na Temži skutečně po anglicku. Navštívíte tradiční londýnské trhy, projedete se lodí po Temži, poznáte světoznámý britský zvyk čaj o páté. Budete relaxovat v největší botanické zahradě a nakonec ochutnáte britskou kuchyni. Zažijte energii i řád Londýna jako pravý Londýňan!

Na co se můžete těšit

 • Největší a nejkrásnější botanickou zahradu
 • Anglické národní jídlo fish and chips
 • Ochutnávku pravého anglického čaje o páté
 • Tradiční londýnské trhy a hospůdky

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Ostravy v odpoledních hodinách, po příletu do Londýna přesun zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme. 

2.DEN

Ráno se přesuneme metrem nebo příměstským vlakem do čtvrti Brick Lane, kde se nachází největší londýnský trh. Na tomto trhu se prolínají anglické tradice s obyčeji přistěhovalců a vzniká tak exotická atmosféra, kterou zpestřují místní prodavači svým umem obchodníka na zábavní umění. Najdeme zde různorodé zboží, od korýšů až po sportovní tenisky.

Po návštěvě Brick Lane se vydáme do moderní čtvrti Docklands. Svezeme se místním Docklands Light Railway, což je malý prosklený automatický vláček bez řidiče, a zamíříme mezi mrakodrapy, kde se budeme cítit, že putujeme v čase do budoucnosti. Vystoupíme na Canary Wharf a projdeme se kolem starých doků. Čeká nás odlišné prostředí řeky Temže a moderního náměstí. Závěr naší projížďky završíme v Greenwich.

V Greenwichi budete mít  možnost navštívit Národní námořní muzeum (National Maritine Museumnebo pro předem objednané zájemce Královskou observatoř (The Royal Obsarvatory), kde se dodnes měří světový čas. Předem objednaní zájemci mohou také zhlédnout i jeden z posledních čajových kliprů na světě – loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří.

Pro ty zájemce, kteří budou chtít pouze odpočívat, je greenwichský park ideálním místem k relaxaci s možností zakoupit si kávu a malé občerstvení z pojízdných vozíků.

Poté se vydáme (pro předem objednané zájemce) kabinovou lanovkou Emirates Airlane z Greenwiche k veletržnímu středisku ExCel, kde se během olympijských her v Londýně soutěžilo např. v šermu, stolním tenise, judu či vzpírání. Z lanovky uvidíme nádherný pohled na celé město.

Večer návrat na hotel společně nebo individuálně. 

3.DEN

Po snídani se přesuneme (pro předem objednané zájemce) příměstským vlakem nebo metrem k zahradám Londýna – Kew Gardens. Tyto zahrady tvoří nejkrásnější londýnský park a zároveň největší a nejlepší botanickou zahradu na světě. Najdeme zde krásné skleníky s tropickými stromy a rostlinami. Rostou tady libanonské cedry, v jezírkách lekníny. Můžeme se projít velkou japonskou zahradou či jen tak pozorovat volně se procházející pávi a jiná zvířata. Je to nejlepší místo k odpočinku a relaxaci pro Londýňany. K obědu se můžeme vydat do přilehlého Richmondu (místo, kde se nachází zbytky Tudorovského paláce), kde najdeme spoustu hospůdek a kaváren, ve kterých se scházejí místní starousedlíci.

Po obědě se pak vydáme do centra Londýna, kde si užijeme krásnou procházku kolem řeky Temže. Budeme mít možnost navštívit vyhlídku – Památník velkého požáru (The Monument to the Great Fire), ze kterého uvidíme celý Londýn jako na dlani. Na závratnou vyhlídku vede 311 schodů a celý sloup dosahuje výšky 62 metrů (vstupné na místě).

Poté se vydáme od Tower of London lodí na vyhlídkovou plavbu po řece Temži (pro předem objednané zájemce). Na lodi nás čeká tradiční britský zvyk: čaj o páté spolu s občerstvením v podobě různých sandwichů, clotted creamu, mini dezertů a dalších cukrovinek.

Po plavbě se vydáme do nejkrásnější čtvrti z přelomu 18. – 19. století – Hampstead. Tato čtvrť je známá svou architekturou a je dodnes domovem místních umělců a spisovatelů. Najdeme zde spoustu tradičních hospod a restaurací, kde se scházejí místní obyvatelé na večeři. Můžeme si zde také pochutnat na tradičním britském pokrmu Fish and Chips a vyzkoušet místní značky piv a ciderů.

Večer návrat na hotel společně nebo individuálně.

4.DEN

Poslední den můžeme navštívit obchodní centra v okolí hotelu nebo si udělat krátký výlet do blízkého okolí hotelu (např. Camden Town, Hyde Park).

V dopoledních hodinách se objednaným transferem přesuneme od hotelu na letiště. Přílet do Ostravy v odpoledních hodinách. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Tereza Chudá – e-mail: uk@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Ostrava – Londýn – Ostrava se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Londýn (hotel) – letiště
 • 3x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídaně formou bufetu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: cca 55 GBP / celý pobyt
 • doporučené kapesné: 150 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 3* se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 2 000 CZK / 96 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pro své pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Lze cestovat i „nalehko“, pouze s kabinovým zavazadlem. Pozor ovšem na rozměrové limity.
 • Tyto ceny jsou garantovány do 30-ti dnů před termínem zájezdu. Poté jsou nastaveny dle aktuálních cen leteckých společností, o konkrétní informace kontaktujte CK. 
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

240 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Cutty Sark - čajový klipr: dospělý 440 Kč, dítě 230 Kč, student 380 Kč, senior 380 Kč
 • Greenwich - královská observatoř: dospělý 520 Kč, dítě 260 Kč, student 350 Kč
 • Kabinová lanovka Emirates Air-line: dospělý 160 Kč, dítě 90 Kč
 • Kew Gardens: dospělý 590 Kč, dítě 190 Kč, student 520 Kč, senior 520 Kč
 • Okružní plavba s ochutnávkou odpoledního čaje o páté (Afternoon Tea Cruise): dospělý 1 200 Kč, dítě 830 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.