Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejkrásnější z Korsiky

10 dní13. 9. – 22. 9. 2014

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejkrásnější z Korsiky

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte nejkrásnější místa Korsiky, památky a pláže, ochutnáte dobrá vína a podniknete hrst výletů na nejhornatějším ostrově ve Středomoří. Objevíte kouzelné zátoky, průzračné moře, dramatické žulové útesy, borovicové lesy i kaskádovité vodopády. Vydejte se s námi za historií, koupáním a přírodou a poznejte "Ostrov krásy".

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Dopolední odjezd z Ostravy, cesta autobusem přes Rakousko do Itálie. Noční přejezd do přístavního města Livorno.

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce

2.DEN

V Livornu se nalodíme na trajekt a bude nás čekat cca 4 hodinová plavba přes Tyrhénské moře na Korsiku. Po příjezdu na ostrov přejedeme na jeho severní pobřeží, kde si nejprve prohlédneme jeden z nejhezčích románských kostelíků na ostrově v Muratu. Během dne se vykoupeme v moři na krásných, čisťoučkých písečných plážích.

Odpoledne zajedeme navštívit město Calvi, které je známé svými jazzovými festivaly. Jeho obyvatelé jsou skálopevně přesvědčeni, že právě v jejich městě se v 15. století narodil mořeplavec Kryštof Kolumbus. Podíváme se též na hradby zdejší monumentální Citadely.

V podvečer ještě podnikneme krátkou procházku po parádních žulových útesech s majákem v I’lle-Rousse.

3.DEN

Během dopoledne budeme přejíždět autobusem nad neuvěřitelně členitým a rozeklaným severozápadním pobřežím ostrova. Projedeme kolem slavné přírodní rezervace Scandola (přírodní památka UNESCO) až do malebného přístavu Porto. Zde se budete moci vykoupat na krásné, oblázkovo-písečné pláži, dále navštívit historickou obrannou věž na útesech nad městem a popř. i malé mořské Akvárium.

Se zájemci navíc podnikneme odpolední výlet do neuvěřitelně rozeklaného a barevného skalního města Calanches v kopcích nad Portským zálivem. Večer strávíme opět u moře v Portu.

4.DEN

Ze západního pobřeží Korsiky budeme přejíždět do hornatého vnitrozemí ostrova. Po cestě se zastavíme na nejvyšším vyhlídkovém korsickém silničním sedle Col de Vergio (1.476 m) a uvidíme také soutěsku Scala di Santa Regina nad nejdelší řekou Golo.

Odpoledne si vyšlápneme na půldenní pěší výlet mezi žulovými skalami spojený s koupáním v hluboké soutěsce Tavignano. Zájemci se tu budou moci vykoupat v průzračných tůních pod visutým mostem.

V podvečer pak nasajeme pravou korsickou atmosféru ve starobylém univerzitním městě Corte v samotném srdci Korsiky, projdeme se jeho uličkami a podíváme se i na pevnost zvanou Orlí hnízdo.

5.DEN

Dopoledne budeme přejíždět hornatým vnitrozemím v oblasti tzv. korsických Alp, projedeme i přes horské sedlo Col de Vizzavona a sjedeme k moři opět na západním pobřeží. Zde navštívíme hlavní město ostrova Ajaccio, ve kterém se narodil slavný, ale i nenáviděný vojevůdce Napoleon Bonaparte. Uvidíme zde několik jeho památníků, zájemci budou moci navštívit Napoleonův rodný dům i katedrálu Misericordia, ve které byl tento Korsičan pokřtěn.

Projdeme se kolem moderního i starého rybářského přístavu, uvidíme středověkou pevnost, ve které dodnes sídlí jednotky francouzské cizinecké legie, ale i pěknou městskou tržnici. Vykoupeme se na pěkných plážích na dohled od hlavního města.

V podvečer vyrazíme na krátkou procházku na poloostrově a mysu Parata se středověkou obrannou věží nad rozbouřenými útesy a výhledy na I’lles Sanguinaires – Krvavé ostrovy.

6.DEN

Dopoledne navštívíme jeden z nejvýznamnějších archeologických areálů na Korsice ve Filitose. Kromě muzea s mnoha exponáty si tu budeme moci prohlédnout prehistorické menhiry a tajuplné stavby z kyklopského zdiva, zvané torri.

Během odpoledne se přesuneme kolem zálivu Valinco do spletitých kamenných uliček města Sartène. Toto město je snad nejkorsičtější ze všech korsických měst a bývá též nazýváno "baštou banditismu a krevní msty".

Navečer uděláme ještě krátkou zastávku u středověkého klenutého mostu Spin a Cavallu v údolí řeky Rizzanese.

7.DEN

Hned po ránu přejedeme do oblasti tzv. korsických Dolomit. Navštívíme horské sedlo Bavella s poutní sochou Panny Marie Sněžné. Mezi fotogenickými, pokroucenými borovicemi podnikneme nenáročný turistický výšlap k obřímu skalnímu oknu Trou de la Bombe.

Odpoledne se ještě vydáme na krátkou vycházku poblíž horského přehradního jezera l’Ospedale k nejvyššímu a nejkrásnějšímu korsickému vodopádu Piscia di Gallo (52 metrů). Navečer nás bude čekat sjezd z hor na jihozápadní pobřeží.

8.DEN

Velkou část tohoto dne strávíme v jednom z nejkrásnějších měst celé Korsiky, v nejjižnějším Bonifaciu. Město je postaveno na fantastických, sněhobílých, vápencových útesech, které jsou místy až 80 metrů vysoké. Kromě historického jádra, mohutných hradeb pevnosti a města samotného se podíváme i na námořnický hřbitov.

Také útesy si budeme moci osahat doslova ze všech stran. Se zájemci podnikneme parádní, zhruba hodinový fakultativní výlet lodí kolem útesů i celého města. Uvidíme útesy s poetickými jmény jako Kormidlo Korsiky a Zrnko písku a za dobrého počasí vplujeme i do Dračí jeskyně.

V podvečer přejedeme na východní pobřeží ostrova.

9.DEN

Ráno přejedeme do druhého největšího města – přístavní Bastie. Zde podnikneme krátkou prohlídku města a bude také možnost naposledy nakoupit korsické kulinářské speciality. Pak už se nalodíme na trajekt, přeplujeme zpět do Itálie a bude následovat večerní až noční přejezd přes Itálii a Rakousko k domovu.

10.DEN

Přes Rakousko návrat do ČR, příjezd do Ostravy v odpoledních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Mgr. Eva Adámková – přímá linka: 596 111 703

Co už máte v ceně?

 • dopravu pohodlným plně vybaveným autobusem v rámci programu zájezdu
 • trajekt Livorno-Bastia-Livorno
 • korsickou vstupní taxu
 • 7x ubytování v hotelu
 • 7x snídani
 • českého průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 Eur/os)
 • vstupy do památek (cca 40 Eur/os)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

350 Kč

UNIVERSAL + STORNO

750 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK