Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Bukurešti a okolí + PO STOPÁCH HRABĚTE DRÁKULY

5 dní27. 9. – 1. 10. 2017

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 3*

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Za historií i mystikou do Rumunska. Během prodlouženého víkendu se s naším průvodcem vydáte do Bukurešti, zhlédnete středověké hrady a poznáte zdejší lidovou kulturu. Uvidíte Palác parlamentu, vystavěný prezidentem Nicolae Ceausescu, Snagov s nádherným jezerem, krásné město Brašov i Drákulou proslulou Transylvánii. Objevujte jako cestovatel a prožijte Rumunsko, jak ho neznáte.

Na co se můžete těšit

 • Ohromný palác parlamentu v Bukurešti
 • Návštěva Drákulova kraje Transylvánie
 • Nádherný zámek Peleš
 • Úchvatný rumunský skanzen

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Revoluční náměstí v Bukurešti

Prohlídka centra Bukurešti.

V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Bukurešti, transfer z letiště na ubytování.

Po ubytování společně vyrazíme na prohlídku centra rumunské metropole. Naše kroky povedou nejprve na rozlehlé Revoluční náměstí obklopené impozantními budovami. Neunikne nám Královský palác, velkolepá klasicistní budova koncertní síně Atheneum nebo bývalé sídlo Ústředního výboru komunistické strany, z jehož balkonu kdysi Ceausescu pronesl svůj poslední projev.

Po rušné hlavní městské tepně Calea Victoriei zamíříme kolem Národního historického muzea a kostela Stavropoleos až k nábřeží řeky a večer si budeme moci užít volna v bukurešťských ulicích.

V pozdních večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2.DEN
Palác parlamentu v Bukurešti

Prohlídka Paláce parlamentu, který nechal vystavět Nicolae Ceausescu v Bukurešti, a poté návštěva vesničky Snagov s nádherným jezerem.

Ráno nás čeká prohlídka nejvýraznějšího symbolu Bukurešti, ohromného Paláce parlamentu, který si v megalomanském opojení nechal v osmdesátých letech postavit rumunský prezident Nicolae Ceausescu. Jedná se o třetí největší budovu na světě s 12 poschodími a více než tisícem místností. Společně s místním průvodcem navštívíme nejhonosnější sály a salonky a dozvíme se zajímavé informace z dob komunistického Rumunska.

Po prohlídce parlamentu se místním autobusem vydáme severně od Bukurešti do vesničky Snagov, pyšnící se nádherným jezerem, okolo kterého si v minulosti nechávali stavět svoje vily komunističtí pohlaváři, Ceausesca nevyjímaje. Uprostřed jezera stojí ostrov a na něm klášter z počátku 16. století, k němuž se vypravíme na motorovém člunu. V klášterním kostele je údajně pochován sám Vlad III. Napichovač alias Drákula, i když existence Drákulovy hrobky nebyla nikdy oficiálně potvrzena. Podle nejčastěji citovaných teorií byl Vlad III. Napichovač zavražděn v okolních lesích a posléze pohřben právě v místní kostelní hrobce.

Po prohlídce kostela a odpočinku na ostrově se vydáme člunem opět na pevninu, následně autobusem zpět do Bukurešti.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Náměstí v Brašově

Celodenní výlet do Transylvánie, kde navštívíme Drákulův domov a jedno z nejkrásnějších měst v Rumunsku, město Brašov.

V ranních hodinách opustíme hlavní město a objednaným autobusem se vydáme do oblasti Transylvánie, hornatého kraje plného středověkých pevností a hradů, který proslul coby Drákulův domov. Autobus nás nejprve vyloží u zámku Peleš, který byl vystavěn v 19. století pro krále Carola I. a dnes se řadí k nejoblíbenějším rumunským památkám. Po prohlídce zámku (případně odpočinku stráveném ve zdejším anglickém parku) se autobusem přesuneme k nedaleké hrozivě vyhlížející siluetě hradu Bran, který bývá nejčastěji uváděn coby sídlo hraběte Drákuly. Interiér tohoto hradu chráněného příkrými zdmi si budeme moci rovněž prohlédnout a zbyde nám ještě dostatek času na občerstvení a nákup suvenýrů.

V odpoledních hodinách se přesuneme do města Brašov, jednoho z největších saských měst v Transylvánii. Během procházky centrem města uvidíme impozantní Černý kostel ze 14. století, hlavní náměstí Piata Sfatului s radnicí a Kupeckým palácem nebo impozantní zbytky středověkého městského opevnění.

Navečer nás čeká individuální volno v Brašově a návrat autobusem na hotel v Bukurešti v pozdních večerních hodinách.

4.DEN
Muzeu tradiční lidové civilizace ASTRA

Celodenní volno v Bukurešti nebo fakultativní výlet do oblasti Valašska s prohlídkou historického města Targoviste a skanzenu tradiční lidové civilizace se zastávkou ve městě Sibiu.

V ranních hodinách se autobusem vydáme do oblasti Valašska (Muntenie) a naší první zastávkou bude historické město Targoviste, které dříve plnilo úlohu hlavního města celé země. Během procházky středem města uvidíme Královský dvůr, nádherný kostel z růžových cihel Biserica Domneasca nebo tzv. Věž zapadajícího slunce, v níž se dnes nachází zajímavé muzeum o životě Vlada III. Napichovače alias Drákuly. Ve volném čase budou zájemci moci muzeum navštívit nebo si vychutnat procházky městem či posezení v některé z místních restaurací.

Poté nás bude čekat delší přejezd autobusem a náš cíl bude stát za to – dorazíme totiž k úchvatnému rumunskému skanzenu, tzv. Muzeu tradiční lidové civilizace ASTRA, který je jedním z největších svého druhu v celé Evropě. Pod širým nebem tu v krásné krajině stojí desítky budov z každého rumunského regionu. Zde budeme mít dostatek času na prohlídku celého komplexu, během níž si budeme moci představit, jak se v minulosti žilo na rumunských vesnicích nebo jakým způsobem byla provozována tradiční řemesla.

Navečer se ještě přesuneme na krátkou zastávku do nedalekého města Sibiu, původního sídla vlády celé Transylvánie, založeného již ve 12. století. Zde nás bude čekat procházka centrem města a v pozdních večerních hodinách návrat zpět na hotel v Bukurešti.

5.DEN

V závislosti na čase odletu individuální volno v Bukurešti, které je možné využít k procházkám či návštěvě muzeí. V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČROzvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Bukurešť – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště v Bukurešti
 • 4x ubytování v Bukurešti v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 4x snídaně
 • pobytová taxa
 • autobusový výlet do vesničky Snagov
 • celodenní výlet do Transylvánie (Peleš, Bran, Brašov)
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlet do oblasti Valašska (Targoviste, ASTRA, Sibiu)
 • vstupné na místě
 • odbavované zavazadlo
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • Na pokojích s vlastním vlastním sociálním příslušenstvím.

Jak je to s jídlem?

 • Během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 500 CZK / 55 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Výlet do oblasti Valašska: dospělý 2 640 Kč, dítě 2 400 Kč, student 2 400 Kč, senior 2 400 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.