Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Curychu, Bernu, Luzernu a švýcarské přírody

4 dny16. 10. – 19. 10. 2014

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Curychu, Bernu, Luzernu a švýcarské přírody

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Švýcarska. Navštívíte nejbohatší město Evropy - Curych, Luzern s Kaplovým mostem i švýcarské hlavní město Bern. Po železnici se vydáte do středověkého městečka Steim am Rheim, zhlédnete Rýnský vodopád, dáte si čokoládu Lindt a můžete si zařádit na sáňkách na hoře Uetliberg. Ochutnejte s námi Švýcarsko!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa. Uložení zavazadel na hotelu.

Prohlídku města začneme u hlavního nádraží, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie. Luxusní třída vybudovaná po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k Curyšskému jezeru.

Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárny a bary. Navštívíme některé významné curyšské kostely – Grossmünster, kde Huldrych Zwingli zformuloval v 16. století hlavní myšlenky reformace, Fraumünster se známými barevnými okny od Marca Chagalla nebo Kostel sv. Petra, na jehož věži jsou hodiny s největším ciferníkem v Evropě.

Po obědě v některé z malebných restaurací nás čeká procházka k impozantní budově Technické vysoké školy, na které vyučoval mimo jiné Albert Einstein a z jejíž terasy se nám naskytne strhující výhled na město.

Odpoledne se vydáme na okružní plavbu po curyšském jezeře až do malebného městečka Rapperswill, nad nímž se tyčí hrad ze 13. století a kde je možné navštívit Polské muzeum, malou zoologickou zahradu nebo jen tak bloumat kouzelnými uličkami či se zastavit v jedné z místních kaváren.

Návrat do Curychu ve večerních hodinách, příjezd na hotel, ubytování.

2.DEN

Dnes opustíme tzv. "malé velkoměsto" Curych a vydáme se na celodenní výlet. Naší první zastávkou bude město Luzern, které na nás dýchne atmosférou středověkého Švýcarska. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z  počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

Po prohlídce následuje přejezd do švýcarského hlavního města, Bernu. Prohlídku města začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží, který se má co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

Následuje prohlídka města, při které uvidíme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z hlavních znaků "medvědího města". Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Ve večerních hodinách návrat do Curychu.

3.DEN

Ráno se projedeme po švýcarské železnici a dopravíme se až do půvabného středověkého městečka na horním toku Rýna Stein am Rhein. Projdeme se po centru města a budeme obdivovat jeho malované domky, které jsou už po několik století doslova obrazovou galerií pod širým nebem. Toto město je považováno za architektonickou perlu Švýcarska a má nejzachovalejší komplex středověkých měšťanských domů.

Po prohlídce města se vydáme k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1100 m3 za sekundu! Možnost projížďky lodí ke skále přímo uprostřed vodopádu.

V podvečerních hodinách návrat vlakem do Curychu, návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN

Švýcarsko je nejen zemí malebných měst, ale také hor a kopců. Tento den nás čeká půldenní výlet na horu Uetliberg, ze které se nám naskytne fascinující výhled na jezero a souhru vrcholů. V zimě je zde jedinečná možnost sáňkování po turistických trasách! Nechtěli byste fotku, jak "mimochodem" řádíte ve Švýcarsku na sáňkách?

Projdeme si tzv. Cestu planet, která vznikla za přispění jedné curyšské banky a která ukazuje konstelaci planet a vzdálenost od Slunce v daném okamžiku. Ve výšce 873 km nad mořem najdeme zbytky hradiště bavorského vévody Uatila a odměníme se obědem v jedné z místních restaurací. Nazpět se dostaneme nejpříkřejší pozemní lanovkou v Evropě, které se říká SZU.

Návrat do Curychu, návštěva čokoládovny Lindt&Sprüngli, ve které je možné nakoupit švýcarské čokolády za výhodné ceny, popř. některého z četných curyšských muzeí (Muzeum hodin, pyšnící se jednou z největších soukromých sbírek hodin na světě, Švýcarské zemské muzeum, které nás provede švýcarskou historií, Dům umění s  bohatou sbírkou plastik a uměleckých děl od středověku až po současnost, Muzeum designu aj.).

V podvečerních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Curych - Praha se všemi poplatky
 • 8kg kabinové zavazadlo a 23kg odbavované zavazadlo
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídaně
 • celodenní autobusový výlet do Luzernu a Bernu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlet lodí do městečka Rapperswill 25 CHF
 • fakultativní celodenní výlet Stein am Rhein 55 CHF
 • jízdné v Curychu 27 CHF
 • vstupné na místě (př. Muzeum hodin 8 CHF, Švýcarské zemské muzeum 10 CHF, Muzeum umění 20 CHF...)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel v Curychu se snadnou dostupností do centra města
 • ubytování je zajištěno v pokojích s vlastním soc. zařízením na pokoji

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je kontinentální
 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.