Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Korsiky + AZUROVÉ POBŘEŽÍ + SLAVNOSTI JASMÍNU

10 dní25. 7. – 3. 8. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Bungalov, hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Korsiky + AZUROVÉ POBŘEŽÍ + SLAVNOSTI JASMÍNU

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Francouzské riviéry a Korsiky. Zavítáte do festivalového Cannes, zhlédnete slavné kasino v Monte Carlu i perlu Azurového pobřeží – Nice. Objevíte kouzelné zátoky a projdete se nejkrásnějšími místy Korsiky. Odhalte s námi poklady „Ostrova krásy“ i Azurového pobřeží a zažijte Jasmínové slavnosti!

Na co se můžete těšit

 • Dechberoucí skalní město Bonifacio
 • Dramatické skalní útvary Calanche
 • Nejkrásnější francouzskou vesnici Gourdon
 • Slavnosti jasmínu ve městě parfémů Grasse

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna.


1.DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu v odpoledních až večerních hodinách po trase Ostrava, Olomouc, Brno, Mikulov a dále do Itálie. 

2.DEN

Ráno dorazíme do italského přístavu, kde budeme nastupovat na trajekt a vyrazíme směrem na Korsiku, kam se doplavíme v poledních hodinách. 

Dnešní den začneme prohlídkou hlavního a největšího města Korsiky, Bastii. Středomořskou atmosféru nasajeme nejprve na hlavním náměstí place St-Nicolas, kde navštívíme krásný secesní obchod Maison Mattei, ve kterém si mohou zájemci koupit typické korsické likéry. Poté se přesuneme do Starého města s prastarými obchody a několika zajímavými kostely. Odpolední prohlídku zakončíme večeří ve starém přístavu, kde tepe srdce města. 

3.DEN

Ráno se vypravíme do města Bonifacio, které je jednou z největších korsických atrakcí. Město ležící na poloostrově z bílého vápence a pohled na bělostné skalní útesy je nezapomenutelný. Naši prohlídku začneme plavbou kolem útesů, během které si vychutnáme nejen vyhlídky na město a skály, ale doplujeme také k místním mořským jeskyním, hrajícím všemi barvami.

Po plavbě se vydáme na prohlídku starého města a poté se projdeme až na nejjižnější cíp Korsiky Pertusato, odkud je to co by kamenem dohodil ke krásným plážím, např. na Plage de Pianterella, perlově bělostnou zátoku s poklidnou vodou.

4.DEN

Ráno se vydáme ke skalním útvarům Calanche, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Oranžové a růžové útesy spadající do moře jsou údajně dílem samotného Satana a objevíme v nich zvířecí i lidské postavy.

Po krátké procházce projedeme soutěskou Spelunca, jedinečným přírodním žulovým útvarem táhnoucím se v délce dva kilometry, a dorazíme až do města Porto, které bývá nazýváno perlou Korsiky.

Po zastávce ve městě bude závěr dne patřit největšímu městu Korsiky, Ajacciu. Zde se vydáme po stopách nejznámějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte, uvidíme jeho rodný dům i četné památníky.

5.DEN

Dopoledne se přesuneme k románskému kostelu San Michele de Murato, který je majestátně postavený na skále tyčící se nad horskou krajinou. Po zastávce u kostela se pokocháni krásným výhledem vypravíme do města Corte, které je prý ztělesněním korsické duše. Projdeme si město a zájemci budou moci navštívit místní citadelu a Korsické muzeum

Odpoledne možnost koupání na plážích v Bastii, případně individuální program ve městě.

6.DEN

Ranním trajektem se přesuneme do hlavního města Azurového pobřeží, Nice. Projdeme se v místním přístavu, Andělské zátoky a vypravíme se na pahorek Chateau, odkud se nám nabídne nádherný výhled na Anglickou promenádu a za jasného dne i na Přímořské Alpy. Poté se vydáme na tradiční květinový trh na Cours de Saleya a poté do malebných uliček Starého města, kde budeme moci ochutnat místní speciality. Naši prohlídku hlavního města Azurového pobřeží zakončíme na centrálním náměstí Masséna, kde budeme mít možnosti k nákupům suvenýrů či regionálních produktů. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

Ubytování: Charm Hotel du Patti

7.DEN

Ráno se vydáme do jedné z nejkrásnějších francouzských vesnic, Gourdon, ležící na vysoké skále nad propastí. Podíváme se na vyhlídkové terasy, které nabízí krásné pohledy do okolních roklí a zájemci budou moci navštívit také středověký hrad ze 13. století.

Po prohlídce vesnice Gourdon se zastavíme v tradiční výrobně cukrovinek Confiserie Florian. Místní specialitou je konfitované ovoce, zejména mandarinky klementinky a také bonbony vyrobené z okvětních plátků růží nebo fialek. Během prohlídky se seznámíme s tradiční výrobou těchto pochoutek a v obchůdku si budeme moci nakoupit tradiční výrobky za výrobní ceny.

Náš dnešní den zakončíme v Grasse, proslulém městě parfémů, ve kterém v tomto období probíhá Slavnost jasmínu, a tak bude město ještě voňavější než kdy jindy. Projdeme se Starým městem, kudy se procházel i Jean-Baptiste Grenouille, šílený parfumér z románu a filmu Parfém, příběh vraha. Povinnou zastávkou každého, kdo do Grasse zavítá, je také místní výrobna parfémů Fragonard, kde se dozvíme zajímavosti o tradiční výrobě parfémů v tomto městě. Den zakončíme slavnostním ohňostrojem v Grasse.

8.DEN

Naší dnešní první zastávkou bude jedno z nejdůležitějších měst Azurového pobřeží, Cannes, ve kterém každý rok probíhá slavný filmový festival. Prohlédneme si Festivalový palác a otisky rukou filmových hvězd a budeme pokračovat podél moře po promenádě Croisette lemované palmami, luxusními hotely a exkluzivními obchody až do Starého města na vrcholku Suquet s hradní věží. Poté se vydáme na plavbu na ostrov Svaté Margarety, kde byl v místní pevnosti zavřený tajemný Muž se železnou maskou.

Po dopoledni stráveném ve festivalovém městě se autobusem vydáme o pár kilometrů dál do města Antibes, které se řadí k nejkrásnějším městům na Azurovém pobřeží. Při naší procházce uvidíme hrad Château Grimaldi, ve kterém kdysi sídlila monacká knížata a jehož prostory později využíval Pablo Picasso jako svůj ateliér. Dnes je na hradě umístěno Picassovo muzeum. Uvidíme také místní katedrálu a tržiště s typickými provensálskými pochoutkami.

Na tento večer je v Grasse v rámci Slavnosti jasmínu na tento večer připraven fascinující osvětlený průvod květinových vozů.

9.DEN

Dnes ráno navštívíme úchvatnou vesničku Eze s křivolakými uličkami, malebnými kavárnami a tradičními obchůdky, na jejímž vrcholu se nachází exotická zahrada s dechberoucím výhledem do okolí, odkud je za jasných dnů možno dohlédnout až na Korsiku.

Naší další zastávkou bude jeden z nejmenších států světa, Monako. Při procházce uvidíme Staré město s Knížecím palácem a katedrálou, ve které jsou pohřbeni členové knížecí rodiny, včetně Grace Kellyové. Naší pozornosti neunikne ani světoznámé Oceánografické muzeum. Ve volném čase budou moci zájemci muzeum či Knížecí palác navštívit.Poté nás bude čekat procházka podél monackého přístavu s oslnivými jachtami až do čtvrti Monte Carlo se známým kasinem. Komu procházka nebude po chuti, může strávit odpoledne na monackých plážích.

Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR

10.DEN

Příjezd do ČR v odpoledních až večerních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 4x ubytování na Korsice
 • 3x ubytování v oblasti Grasse
 • 7x snídaně
 • trajekt Itálie - Korsika a Korsika - Francie
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 400 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

350 Kč

UNIVERSAL + STORNO

750 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Plavba Bonifacio - 17,50 EUR
 • Napoleonův rodný dům - 8,50 EUR
 • Citadela v Corte - 5,30 EUR
 • Korsické muzeum - 5,30 EUR
 • Plavba Cannes - 13,50 EUR
 • Exotická zahrada + výhled Eze - 5 EUR
 • Knížecí palác Monako - 8 EUR
 • Oceánografické muzeum Monako - 14 EUR

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.