Korsika: bílá perla Středomoří

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15312x

Ostrov ve tvaru zaťaté pěsti je místem, kde se narodil Napoleon Bonaparte

Vyberte si z našich 39 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Právě zde, v městě Ajaccio, se narodila jedna z nejvýraznějších postav (nejen) francouzské historie? Ano, není to nikdo jiný než Napoleon Bonaparte.

O Korsice se často říká, že je jednou z nejkrásnějších částí Evropy. Možná právě proto získala označení „ostrov krásy“ nebo „perla Středomoří“. Lákavá přízviska si ovšem plně zaslouží.

Korsika je typická svými horami a skalami, někdo ji proto říká i „hora v moři“. Objevíte zde mnoho přírodních krás, které potěší nejen milovníky přírody.

Korsika je také plná starobylých měst, ve kterých si budete připadat jako v pohádce. Například městečko Bonifacio, které je postavené na bílých útesech se svými schody v křídové skále, je opravdu okouzlující.

Korsika – to jsou ale i nezapomenutelné pláže. Moře je zde příjemně teplé a budete překvapeni, kolik mořských krás zde uvidíte.

Než se sem vydáte, připravte se na to, že místní obyvatelé mluví hlavně korsicky. Domluvíte se ale i francouzsky, popřípadě italsky nebo anglicky. Například s němčinou to bude v těchto končinách horší.

Jestliže vám vadí horké až tropické počasí, pak sem určitě nejezděte od června do září. To se na Korsice teploty pohybují minimálně okolo 30 °C.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/korsika/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024