Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Provence + KATALÁNSKO + ANDORRA

Program 1Knižní průvodce zdarma
11 dní15. 10. – 25. 10. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Provence + KATALÁNSKO + ANDORRA

Nezapomenutelný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Provence a Katalánska. A stihnete i Andorru. Zavítáte do Marseille, ochutnáte pravou bujabézu a projdete se po slavném Avignonském mostě. Zhlédnete chrám Sagrada Familia, Montserrat či Dálího Gironu. Poznejte s námi levandulemi vonící Provence, Gaudího Barcelonu i půvab Pyrenejí!

Na co se můžete těšit

 • Levandulí provoněnou Provence
 • úchvatný pohled na marseillský přístav
 • Barcelonu protkanou Gaudího originalitou
 • Pyrenejemi obehnanou kouzelnou Andorru

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

V odpoledních až večerních hodinách odjezd z ČR autobusem Radynacestu.

2.DEN

Naší první zastávkou ve Francii bude oblast v okolí řeky Ardèche, ve které se skrývá několik zajímavých jeskyní. My navštívíme tu největší z nich, jeskyni Aven d´Orgnac, která se řadí mezi nejvýznamnější v Evropě. Při naší prohlídce budeme moci sledovat působivě nasvětlené impozantní jeskynní útvary, které nám doslova vezmou dech.

Poté už se přesuneme až na francouzské pobřeží, do města Marseille, které je centrem obchodu více než dva a půl tisíce let a řadí se k nejvýznamnějším městům Francie. Naši prohlídku začneme u baziliky Notre-Dame-de-la-Garde postavené vysoko na skále nad městem, z níž se nám naskytne úchvatný výhled na celý marseillský přístav. Následovat bude procházka po přístavu, který je tím pravým centrem města. Projdeme si také nejstarší část města Marseille, čtvrť Le Panier s miniaturními uličkami a domky pocházejícími ze všech období.

Večerní ubytování.

3.DEN

Dnešní den začneme plavbou z marseillského přístavu na ostrov If, na kterém se rozkládá proslulá pevnost, kterou si Alexandr Dumas zvolil pro Edmonda Dantese ve svém románu Hrabě Monte Christo.

Odpoledne se vydáme po provensálských stopách Vincenta van Gogha – navštívíme psychiatrickou léčebnu v Saint-Paul-de-Mausole, ve které si holandský mistr uřízl ucho a kde namaloval desítky svých nejznámějších obrazů.

Budeme pokračovat do města Arles, kde Vincent van Gogh pobýval. Projdeme se centrem města s množstvím významných antických a středověkých památek, mezi které se řadí především dobře zachované římské arény nebo antické divadlo.

Večerní návrat do Marseille korunujeme společnou večeří s ochutnávkou té pravé bujabézy – proslulé rybí polévky, která pochází právě z města Marseille.

Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.

4.DEN

Ráno se vydáme do pohádkově vyhlížející opevněné vesnice Les Baux de Provence s hradem z 11. století na skále, která vděčí za své jméno zde těženému bauxitu. Po krátké procházce malebným městem se vydáme do bývalého bauxitového lomu, který dnes nabízí působivé multimediální představení s obrazy významných malířů promítaných přímo na stěny lomu. Toto představení se řadí k těm největším turistickým atrakcím v Provence a vezme vám dech.

Poté se přesuneme k opatství Abbaye de Sénanque, jehož fotka nesmí chybět v žádné publikaci o Provence. Místní mniši tu totiž již po staletí pěstují levanduli a vyrábějí z ní tradiční produkty. Nás bude čekat prohlídka opatství a také případné nákupy levandulových produktů v místním obchůdku.

Poté se přesuneme do městečka Gordes ležícího na vysoké skále, které se řadí k nejkrásnějším městečkům ve Francii a natáčela se zde spousta filmů – například populární Dobrý ročník. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

5.DEN

Ráno se zastavíme u slavného mostu Pont du Gard, považovaném za zázrak římského stavitelství a zapsaném na seznamu Světového dědictví UNESCO. Po krátké zastávce bude dnešní den patřit papežskému městu Avignon, kde na nás dýchne historie tak, jako nikde jinde v Provence. Společně uvidíme hlavní atrakce města – začneme u proslulého Avignonského mostu a poté se centrem města projdeme až k jeho hlavní dominantě, Papežskému paláci, který zájemci budou moci navštívit a uvidí v něm mimo jiné také stopy po českém králi Karlu IV.

V pozdních odpoledních hodinách přejedeme do města Chateauneuf du Pape s ruinami hradu, který sloužil jako letní sídlo avignonských papežů. Proslulost města však spočívá ve víně pocházejícím z místních vinic. Navštívíme zde Muzeum vína, ve kterém budeme moci proslulé víno ochutnat a v místním obchůdku případně také zakoupit. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

6.DEN

Ráno se přesuneme do oblasti Camargue, která je známá svou nespoutaností, kovboji, bílými koni, býky a plameňáky. Naší první zastávkou bude ojedinělý ornitologický park, ve kterém budeme moci růžové opeřence pozorovat. Poté se přesuneme do městečka Saintes Maries de la Mer, ve kterém se konají populární býčí zápasy a kde je v místním kostele ukryta tzv. černá madona. Po ochutnání některé z místních specialit (jak jinak než z býků) se vydáme dále na cestu.

S Francií se rozloučíme proslulým městem Carcassonne – unikátním středověkým městem se zachovalou mohutnou pevností, které patří k nejzachovalejším středověkým městům v Evropě.

Ve večerních hodinách přejezd na ubytování do Španělska.

Ubytování je v hotelu: Holiday Inn Express Sant Cugat 3*

7.DEN

Dnešní den věnujeme hlavnímu městu Katálanska, Barceloně. Naši prohlídku začneme na barcelonské hlavní tepně Las Ramblas, kde je vždy živo. Ulice je lemována spoustou zajímavých historických budov včetně největšího evropského trhu La Boquería, kde nakoupíte vždy nejčerstvější potraviny. Dojdeme až k Plaça Catalunya, největšímu Barcelonskému náměstí.

Po obědě navštívíme nejvýznamnější Gaudího chrám, který je dodnes nedostavěný, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Nese název Sagrada Familia. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli užít a prohlédnout. Gaudí zanechal v Barceloně výraznou stopu, proto by byl hřích nevidět jeho další neuvěřitelné stavby na vlastní oči. Jedná se o Casa Milà či Casa Batlló

Večer si užijeme individuální program a poznáme pravou chuť typických tapas nebo výtečné sangrii.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

8.DEN

Dnes navštívíme v Barceloně skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny, s vlastním náměstím a systémem kanalizací. Je odtud krásný výhled na město a moře. Nachází se zde nejznámější Gaudího symbol – salamandra.

Odpoledne nás čeká přejezd do Montserratu s benediktýnským klášterem, který se nachází asi 30 km od Barcelony a je zasazen do skalního masivu Národního parku Muntanya de Montserrat. Byla zde nalezena „černá Madona“ a Montserrat se stal vyhledávaným poutním místem. Místo láká ale také spoustu turistů a horolezců nejen díky úžasným výhledům z výšky přes 1 200 m, ale třeba také vínem, které je produktem benediktýnských mnichů, kteří zde stále pobývají. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

9.DEN

Dopoledne se přesuneme do města Figueres, rodiště Salvádora Dalího, kde navštívíme jeho muzeum, které bylo postaveno podle umělcova vlastního návrhu. Na oběd se přesuneme do města Girona, které bývá označováno za zmenšeninu Barcelony. Bude nás čekat podvečerní procházka po starém městě s barvitými starými domy kolem řeky a jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí v Evropě.

Nakonec navštívíme oblíbené městečko na pobřeží Cadaqués – rybářský přístav s osobitou atmosférou, který si oblíbili také četní umělci. Zde si budeme v některé z místních restaurací moci odpočinout po náročném dni. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

10.DEN

Ráno navštívíme jeden z evropských ministátů – Andorru, která leží mezi Španělskem a Francií. Prohlédneme si její hlavní město Andorra La Vella obklopené Pyrenejemi s půvabnou gotickou čtvrtí, úzkými uličkami i parlamentem z 16. století. Po prohlídce bude dostatek času na oběd a případné nákupy, protože Andorra bývá označována za nákupní ráj.

Zbytek dne strávíme odpočinkem v horských termálních lázních Caldea, které jsou největší svého druhu v Evropě a v těchto místech se koupali již staří Římané. V nabídce jsou tobogány, sauny, jacuzzi a různé druhy koupelí v minerální vodě s obsahem síry vyvěrající ze skály. 

Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

11.DEN

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 8x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 8x snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

385 Kč

UNIVERSAL + STORNO

810 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!