Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 411 183
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 411 183

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Vysokých Tater + SPECIÁLNÍ NOČNÍ JÍZDA LANOVKOU

Vladimír Šmehlík, průvodce

Je nejvyšší čas poznat místa, která máte za humny.

4 dny2. 10. – 5. 10. 2020

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 1. 9.

Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel ve Vysokých Tatrách

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 45 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

12–16 °C

Prohlídka Belianské jeskyně a Tatranské likérky v ceně

To nejlepší z Vysokých Tater + SPECIÁLNÍ NOČNÍ JÍZDA LANOVKOU

Tatry z první ruky – skrytá horská zákoutí, tajemství Belianské jeskyně, noční výjezd na Skalnaté pleso. Připraveni? Objevíte poklady lidové architektury ve Vlkolínci. Projdete se k vodopádům Studeného potoka i Tatranskou Lomnicí. Ochutnáte tradiční kuchyni, proslulý likér i Smokoveckou kyselku. A zrelaxujete v Aquacity Poprad. Nechte se vtáhnout atmosférou Tater – zažijte Slovensko jako nikdy předtím!

Na co se můžete těšit

 • Exkluzivní noční výlet na Skalnaté pleso
 • Návštěva krasové Belianské jeskyně
 • Zážitková prohlídka likérky Tatra Distillery
 • Ohromující vodopády Studeného potoka

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna nebo Prahy.


1.DEN
Lidová architektura památkové rezervace Vlkolínec (UNESCO)

Pátek 2. října: Cestou si dáme oběd na Salaši Krajinka a navštívíme památkovou rezervaci Vlkolínec. Po ubytování v Tatranských Matliarech se projdeme Tatranskou Lomnicí. V závislosti na čase si prohlédneme muzeum TANAPu a můžeme vyzkoušet jízdu na bobové dráze.

Po cestě se zastavíme na oběd nedaleko města Ružomberok na Salaši Krajinka, která kromě tradiční kuchyně nabízí i produkty vlastní výroby.

Po chutném obědě se vydáme na příjemnou procházku do blízké památkové rezervace Vlkolínec. Nejenže byl Vlkolínec vyhlášen památkovou rezervaci lidové architektury na Slovensku, ale v roce 1993 byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako unikátní krajinně-sídelní-architektonický komplex. Poté budeme pokračovat v cestě do Tater.

V odpoledních hodinách přijedeme do městečka Tatranské Matliare, kde budeme ubytováni po celou dobu našeho pobytu v Tatrách. Malá tatranská osada byla kdysi významným místem pro léčbu tuberkulózy. Léčil se zde i známý spisovatel Franz Kafka, který zde má svůj památník.

Po krátkém odpočinku vyrazíme poznávat podtatranské prostředí do Tatranské Lomnice. Jedno ze tří největších tatranských turistických center nabízí široké možnosti pro sport a rekreaci a je také východiskem pro pěší túry, ale i samotným cílem tisíců turistů.

Projdeme se kolem historické stanice lanovky, kterou navrhl známý architekt Dušan Jurkovič. Pokračovat budeme Lomnickým parkem a užijeme si příjemnou procházku tatranským centrem, kde budeme míjet známé hotely a vilky, které jsou ukázkou tradiční tatranské architektury.

Pokud nám čas dovolí, navštívíme také Muzeum TANAPu, kde během krátké návštěvy stihneme poznat historii i přírodu Vysokých Tater. Pak bude následovat individuální program.

Tatranská Lomnica nabízí možnosti nejen k menším nákupům, ale i k ochutnávce tradiční kuchyně. V případě dobrých povětrnostních podmínek bude možné užít si člunkování na přírodním jezírku, případní odvážlivci mohou zkusit jízdu na bobové dráze. Ve večerních hodinách se společně autobusem nebo individuálně přesuneme na hotel.

Na hotelu je k dispozici bazén, stolní tenis nebo tělocvična a za poplatek i rekreační služby jako masáž či sauna. Ti, kteří nebudou mít zájem o aktivní odpočinek, mohou zakotvit v hotelovém baru nebo jen relaxovat.

2.DEN
Noční dobrodružství pod hvězdami při jízdě lanovkou na Skalnaté pleso

Sobota 3. října: Druhý den bude plný zážitků. Prozkoumáme jedinou přístupnou jeskyni ve Vysokých Tatrách a odhalíme tajemství výroby proslulého tatranského likéru. Na závěr si užijeme jedinečnou noční jízdu lanovkou na Skalnaté pleso.

Po snídani autobusem vyrazíme do Belianské jeskyně, která je jedinou zpřístupněnou jeskyní ve Vysokých Tatrách. Prohlídková trasa, na které můžeme obdivovat krásnou jeskynní výzdobu, nás povede kolem jezírka až do Hudební síně, která je známá pro své kouzelné akustické podmínky. Prohlídkový okruh má délku 1370 metrů a pobyt v jeskyni trvá přibližně 70 minut.

Další zážitek tohoto dne se bude odehrávat na zemském povrchu. Přesuneme se do Tatranské likérky, TATRA DISTILLERY ve městě Kežmarok, kde se vyrábí známý a oblíbený bylinný mok Tatranský čaj nebo-li TATRATEA.

V likérce absolvujeme exkurzi, během níž kromě ukázky výroby tatranského tekutého pokladu budeme mít možnost také jeho ochutnávky. Základem tradičního slovenského nápoje je kvalitní černý čaj a směs bylinek. Dnes je tento bylinný likér známý v 16 zemích světa.

Vrcholem dne bude exkluzivní večerní jízda visutou lanovkou na Skalnaté pleso do výšky 1 786 metrů. Program vytvořený původně u příležitosti 75. výročí lanovky bude mimořádně zorganizován pro náš zájezd.

Čeká nás výjimečná noční projížďka s krásnými pohledy na hvězdnou oblohu a osvětlené město Poprad. Uvidíme také výstavu dokumentárních fotografií z dob výstavby lanovky a také prací architekta Dušana Jurkoviče, prohlédneme si prostory staré strojovny lanovky s průvodcem, nebo si připomeneme historii lanové dráhy při promítání úryvku z dokumentárního filmu Příběh jedné lanovky. Požitek umocní výhled na okolní masivní štíty a panorama jižní strany z vyhlídkové věže nad galerií Encián.

Po intenzivním zážitku bude následovat společný návrat na hotel, případně individuální program v Tatranské Lomnici.

3.DEN
Dopřejte si bazénový ráj aquaparku Aquacity v Popradu

Neděle 4. října: Dnes se vydáme ke kouzelným vodopádům Studeného potoka, uvidíme nejstarší horskou chatu a projdeme se Starým Smokovcem s jeho originální architekturou. V podvečer si dopřejeme relax ve wellness a aquaparku v Popradu.

Po snídani odjedeme do Starého Smokovce. Tentokrát se do výšek vyvezeme pozemní lanovkou na Hrebienok, který je východiskem pro mnohé turistické cíle.

Podzimní horskou krajinou se projdeme od Bilíkovy k Rainerova chatě, mezi nimiž určitě nemineme krásné vodopády Studeného potoka. Nejnavštěvovanější tatranské vodopády jsou úžasným představením divoké tatranské vody, které okouzlí v každém ročním období. Menší občerstvení si můžeme dát na samotném Hrebienku, ale i na Bilíkově chatě a Rainerově chatě. A možná uvidíme i lišku!

Dobrodružnější povahy si mohou půjčit koloběžku a do Starého Smokovce se svézt po sáňkařské dráze, která mimo zimní sezónu slouží i letním adrenalinovým sportům. Další možností je sejít z Hrebienka pěšky případně se opět svézt lanovkou.

Po návratu do Starého Smokovce podnikneme procházku tímto tatranským centrem. Cesta nás povede od stanice lanovky kolem kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie, k Vile Flóra, která je součástí Tatranské galerie. Zajdeme ochutnat pramen Smokovecká kyselka a bude prostor i na individuální využití času, ať už další procházkou nebo příjemným posezením v jedné z tatranských restaurací.

V rámci volného programu je možné navštívit Vilu Alice, která je nejen kulturní národní památkou, ale navíc ukrývá menší expozici Muzea Tatranské kinematografie a fotografie. Zvědavé a hravé povahy se mohou vydat do Tricklandie, centra optických iluzí.

Podvečer se přesuneme do podtatranského města Poprad, do wellness a aquaparku Aquacity, kde si dopřejeme příjemný a zasloužený odpočinek. V ekologickém aquaparku s termální vodou si můžeme zvolit jeden z mnoha balíků, které obsahují 13 bazénů, tobogány a wellness a spa centrum.

 Ve večerních hodinách se autobusem společně odvezeme na ubytování.

4.DEN
Štrbské pleso v barvách magického podzimu

Pondělí 5. října: Společné tatranské objevování završíme výletem na Štrbské pleso. Užijeme si procházku kolem plesa a pokud nám to počasí dovolí, vyšlápneme si ještě k vodopádu Skok. Odpoledne se vydáme zpět na cestu do ČR.

Poslední den strávíme v tatranském městě Štrbské Pleso, které je mimo jiné oblíbeným lyžařským střediskem. Vydáme se směrem ke sjezdovkám a skokanským můstkům, které byly v roce 1970 dějištěm Mistrovství světa v lyžování.

V případě vhodných povětrnostních podmínek se můžeme vydat i nenáročnou kratší túru k vodopádu Skok.

Cestou zpět se projdeme kolem samotného Štrbského plesa a naposledy si užijeme podzimní atmosféru Vysokých Tater.

V případě dostatku času se projdeme ještě k Jezírkům lásky.

Po obědě se vydáme zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová – e-mail: kolibalova@radynacestu.czpřímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem během celého zájezdu
 • 3x ubytování v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • noční výlet lanovkou na Skalnaté pleso s programem
 • zpáteční jízdenka na pozemní lanovku na Hrebienok
 • vstupné do Belianské jeskyně a exkurze v likérce Tatra Distillery
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě: muzea a galerie
 • vstupné do aquaparku Aquacity Poprad
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve 3* hotelu v obci Tatranské Matliare ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně formou bufetu v ceně zájezdu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

240 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!