Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejlepší ze Skotska + OSTROV SKYE

Program 1Knižní průvodce zdarma
10 dní15. 5. – 24. 5. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze Skotska + OSTROV SKYE

Neobyčejný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Skotska. Zavítáte do Edinburghu, navštívíte Williamem Wallacem proslavený Stirling, projedete se krajinou hrabství Perthshire i po tajemném jezeře Loch Ness. Parním vlakem vyrazíte do Mallaig a za poklady ostrova Skye, stihnete Glasgow i Londýn. Putujte s námi historií a poznejte Skotsko!

Na co se můžete těšit

 • Majestátní Edinburský hrad nad městem
 • Návštěvu tradiční palírny skotské whisky
 • Plavbu po tajuplném jezeře Loch Ness
 • Divokou přírodu jedinečného ostrova Skye

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Prahy.


1.DEN

Odjezd z ČR v odpoledních až večerních hodinách po trase Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a dále do Nizozemska. 

2.DEN

V ranních hodinách příjezd do Amsterdamu, dle časových možností krátká zastávka v hlavním městě Nizozemska. V odpoledních hodinách přesun do přístaviště, nástup na trajekt směr Newcastle ve Velké Británii.

Na trajektu bude zajištěn nocleh v kajutách. Mimo to jsou zde možnosti občerstvení (restaurace, kavárny atp.), nákupů a zábavy.  

3.DEN

V ranních hodinách příjezd do Newcastlu.

Po vylodění se vydáme z Anglie až do Skotska, přímo na jeho hranici do města Jedburgh, ve kterém během bojů mezi Skotskem a Anglií sídlila silná vojenská posádka. Projdeme se starým městem a navštívíme jeho hlavní pamětihodnost, zbytky opatství Jedburgh Abbey a také dům královny Marie Stuartovny, bezesporu nejznámější skotské královny, ztvárněné v mnoha románech a filmech. V jejím domě v Jedburghu uvidíme předměty spojené s královniným životem a také kopii její posmrtné masky.

Poté pojedeme do hlavního a nejnavštěvovanějšího města Skotska, Edinburghu, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídku Edinburghu začneme v jeho dominantě, místním hradu, jehož silueta vévodí Edinburghu již více než osm set let. Zájemci zde budou mít možnost obdivovat mimo jiné skotské korunovační klenoty a legendární korunovační kámen. Po prohlídce se vydáme na procházku historickým centrem hlavní a nejstarší edinburskou ulicí, tzv. Královskou mílí, podél které se rozkládají muzea, církevní budovy a také skotský parlament. Ulice vede až k paláci Holyroodshouse, kde své krušné životní chvíle strávila Marie Stuartovna a dnes zde sídlí skotská královská rodina.

Po odpočinku v některém z typických skotských barů či večeři v některé z restaurací večerní odjezd na ubytování.

4.DEN

Dnes toho stihneme opravdu hodně. Vydáme se pár kilometrů jižně od Edinburghu, kde leží nejkrásnější a nejzáhadnější kostel v celém Skotsku, Rosslynská kaple, známá také z románu Šifra mistra Leonarda. Zvenku budeme moci obdivovat hrozivě vypadající chrliče a uvnitř žasnout nad stovkami vytesaných obrazů.

Naší další zastávkou bude hrad Stirling, jedno z historicky nejzajímavějších míst ve Skotsku a místo s velkým strategickým významem, o nějž se vedly legendární boje. Uvnitř hradu je mimo jiné k vidění Velká síň, kde skotští panovníci kdysi se svými návštěvníky hodovali. Z hradu se nám naskytne úchvatný výhled, při kterém uvidíme i impozantní kamenný památník skotského hrdiny Williama Wallace.

Po prohlídce hradu budeme projíždět krajinou hrabství Perthshire plnou hustých lesů, půvabných jezer a majestátních horských hřebenů. Dorazíme až k paláci Scone, ve kterém byl korunován vůbec první skotský král a v jehož zahradách se procházejí vznešení pávi.

Po prohlídce paláce a zahrad si uděláme krátkou zastávku v Perthu, přístavním městě na západním břehu řeky Tay.

Navečer návrat na ubytování.

5.DEN

Naše návštěva Skotska by nebyla úplná, kdybychom nenavštívili jednu z vyhlášených palíren typické a vyhlášené skotské whisky. Ráno se proto vypravíme do kraje Ross-Shire do vesnice Muir of Ord, ve které se nachází jedna z nejznámějších tradičních skotských palíren z roku 1838, Glen Ord.

Po prohlídce procesu výroby whisky a povinné ochutnávce bude dnešní den patřit honbě za populární příšerou z jezera Loch Ness. Dorazíme do malebné vísky Drumnadrochit přímo u jezera Loch Ness, jehož tmavé vody s hloubkou téměř 300 m mají neopakovatelnou atmosféru. Povinností každého, kdo do těchto končin zavítá, je samozřejmě také plavba po jezeře, při které se nám třeba podaří spatřit lochneskou příšeru Nessie. Ještě předtím, než se nalodíme, navštívíme také vynikající výstavu, která nám přiblíží osudy lochneské příšery včetně podrobných záznamů a zpráv očitých svědků a fotografií.

Přejezd do Fort William ležící přímo pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis, o níž se vypráví legendy. V této překrásné horské krajině se natáčely scény z  filmů Statečné srdce nebo Harry Potter. Krátká večerní procházka.

Ubytování v oblasti Fort William.

6.DEN

Ráno nás čeká nezapomenutelný zážitek v podobě cesty historickým parním vlakem z Fort William do Mallaig. Tato železniční trať je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Během cesty uvidíme jedny z nejúchvatnějších skotských přírodních scenérií – jezera, hory, planiny. Vrcholem cesty je přejezd přes viadukt Glenfinnan, který je známý z filmů o Harrym Potterovi. Po zážitku jako vytrženém z knih a filmů o mladém čaroději nás čeká obědová pauza v malebném přístavním městě Mallaig, kde můžete vyzkoušet ty nejlepší Fish and Chips v celé Británii a sledovat rušný provoz rybářských lodí.

Po odpočinku v přístavu se vydáme skotskou vysočinou údolím Glencoe, které je jednou z nejmalebnějších krajin Skotska. Prohlédneme si působivou řadu pitoreskních osmi zdymadel známých jako Neptunovo schodiště nad kanálem Caledonian, odkud se naskýtá úchvatný výhled na horu Ben Nevis.

Večerní návrat na ubytování.

7.DEN

Ráno se přes most Skye Bridge vypravíme na celodenní výlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů Skotska, Isle of Skye, kterému se také přezdívá "zamlžený ostrov". Tento ostrov ve Vnitřních Hebridách proslul vysokými horami, vodopády, pohádkovými příběhy a divokým pobřežím. Ostrov je zároveň jakousi výkladní skříní skotské krajiny, kde na relativně malé ploše najdete vše, co tato nádherná oblast nabízí.

Nejprve se zastavíme v místním největším městečku Portree, kde na nás zapůsobí jeho malebný přístav. Po procházce po pobřeží se vydáme po východním pobřeží ke skalním jehlám Old Man of Storr a dojdeme až k jejich úpatí (výstup cca 30 min, procházka) a ke skalním útesům Kilt Rock, které tvarem připomínají skotskou sukni kilt. Poté budeme pokračovat směrem do Sligachanu, odkud se nám naskytne fascinující výhled na Cullin Hills, nazývané Skotské Alpy.

Ze Sligachanu přejedeme k opuštěné zátoce Talisker, u které se nachází jedna z dalších významných skotských palíren whisky, tzv. Talisker Distillery, která vyrábí vysoce ceněnou sladovou whisky od roku 1830. Budeme tak mít možnost ochutnat další ze skotských skvostů.

Náš dnešní výlet skotskou ostrovní krajinou zakončíme v malé rybářské osadě Elgol, kde na nás dýchne atmosféra starých časů. Po zastávce v některé z místních hospůdek se vydáme zpět na ubytování.

8.DEN

Ráno se vydáme do města Glasgow, jednoho z nejdůležitějších měst ve Skotsku.

Během prohlídky uvidíme glasgowskou katedrálu z 15. století, Lidový palác nebo tzv. Město obchodníků s elegantními pískovcovými domy, které postavili v 19. století obchodníci s bavlnou a tabákem a ve kterých dnes najdete obchody, bary a restaurace. Glasgow je po Londýně považován ve Velké Británii za nejlepší místo k nákupům, proto si odpoledne můžete vychutnat volný program, který buď věnujete nákupům, nebo návštěvě některého z četných muzeí a významných galerií.

Ve večerních hodinách odjezd do Londýna, noční přejezd do Londýna. 

9.DEN

Dnešní den bude zasvěcen hlavnímu městu Velké Británie, Londýnu. Během procházky uvidíme ty nejznámější londýnské pamětihodnosti – začneme u známého London Eye, jednoho z největších ruských kol na světě, a budeme pokračovat směrem k britskému parlamentu, Westminsterskému opatství a Buckinghamskému paláci. Uvidíme také Trafalgarské náměstí a komerční centrum Londýna, Picadilly Circus.

Po obědě v Čínské čtvrti a volném čase na nákup suvenýrů se metrem přesuneme k pevnosti Tower of London a známému mostu Tower Bridge. Odtud se vypravíme lodí do čtvrti Greenwich se známou observatoří a nultým poledníkem.

Ve večerních hodinách odjezd z Londýna k tunelu do Folkestone, přejezd do Calais ve Francii, cesta přes Německo do ČR.

10.DEN

Příjezd do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • autobusová doprava
 • 2x ubytování v okolí Edinburghu
 • 3x ubytování v oblasti Fort William
 • 1x ubytování ve 4lůžkové kajutě (možnost 2lůžkové kajuty za příplatek)
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

350 Kč

UNIVERSAL + STORNO

900 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Tak trochu jiný katalog zájezdů 2019,
tipů a reportáží z cest. Zdarma!