Dovolená na Bali byla jedním z mých neslpněných snů a průvodkyně Vlaďka Svitáková zase zárukou skvělého dobrodružství. A nemýlila jsem se. Vybrala jsem si zájezd To nejlepší z Bali + VULKÁN BROMO NA JÁVĚ + LEMBONGSKÉ OSTROVY. Celá cesta byla plná kontrastů – od duchovních chrámů po divokou přírodu – a Bali i Jáva ve mně zanechaly hluboký dojem.
Autorka fotoreportáže Veronika uprostřed v černém, vpravo před hledáčkem foťáku průvodkyně Vlaďka
Moje dobrodružství po Bali začalo na náměstí Puputan v Denpasaru, kde jsem vnímala klidný kontrast mezi ruchem města a historickým významem tohoto místa.
Pokračovala jsem do paláce Klungkung, který mě okouzlil krásnými stropy pokrytými tradičními malbami.
V Tampaksiringu jsem navštívila posvátný vodní chrám Tirta Empul, kde poutníci přicházejí k očistné koupeli.
Očistná koupel na posvátném místě
V opičím lese Monkey Forest v Ubudu jsem se setkala s hravými, ale drzými makaky.
V samotném srdci Ubudu jsme obdivovali královský palác, ukázku balijské architektury.
Další zastávkou byl jezerní chrám Pura Ulun Danu, zasvěcený jezerním bohům, zahalený v ranní mlze, která mu dodávala mystickou atmosféru.
Vodopád Munduk nabídl osvěžení a nádherný pohled na divokou přírodu.
Rýžová pole mě nadchla svou zelení a harmonií s krajinou.
Pak jsme se letecky přesunuli na Jávu, kde mě ohromil chrámový komplex Prambanan – dechberoucí ukázka hinduistické architektury.
V Yogyakartě jsme navštívili Kraton, královský palác, který je stále sídlem vládnoucího sultána Yogyakarty a jeho rodiny.
Blízko paláce jsem také navštívila bývalé královské lázně Taman Sari – tajemné a krásné místo plné historie.
Největší duchovní zážitek mi přinesl Borobudur, buddhistický klenot Indonésie, který na své cestě nesmíte vynechat. Pro mě opravdu mystické místo.
Další den jsme se vydali za zážitky v brzkých ranních hodinách do národního parku Bromo na východ slunce…
… a také na výstup na kráter stále činného vulkánu.
Na závěr cesty jsme se vydali na ostrovy Lembongan, na nichž jsem si odpočinula u tyrkysového moře, kde se dá užít spousta plážových aktivit.
Ráda se sem jednou vrátím. A kdo jste ještě na Bali a Jávě nebyli, zkuste to jako já právě s Radynacestu.cz. Vždyť já jezdím převážně jen a jen s nimi!
Zájezd do Indonésie můžu směle doporučit.









