Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 411 183
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 411 183

KVÍZ: Jak dobře znáte Itálii?

Autor: Gabriela Špurková, Radynacestu.cz | Vydáno: 31. 7. 2020

Horká krev, malá, ale silná káva a ty nejlepší těstoviny. Ano, jsme v Itálii! Víte ale o této nádherné zemi a jejích obyvatelích víc než jen to, že jsou veselé povahy a vyznají se v gastronomii? Prověřte své znalosti v jednoduchém kvízu. Zabare vám to sotva pár minut. Tak do toho!

Pro Apulii jsou typické domečky trulli Pro Apulii jsou typické domečky trulli

Pojďte, otestovat jak dobře znáte Itálii:


1. Ve kterém italském městě najdete největší koncentraci roztomilých obydlí trulli? Napovíme, nachází se v regionu Apulie a je jich tam přes patnáct set.


2. Na které přísadě stojí lombardská kuchyně?


3. Která památka Říma je vyražena na lícní straně olympijských medailí až do roku 2000? Dodnes ji také najdete na rubové straně pěticentové euromince.


4. Jaké barvy zdobí uniformy Švýcarské gardy, armády Vatikánu? Gardisté se dodnes ohánějí kopím z 15. století.


5. Které italské město je považováno za kolébku pizzy?


6. Na celé Sardinii jsou desítky skalních útvarů, které se velice autenticky podobají různým živočichům, rostlinám, kouzelným bytostem a věcem. Které z uvedených zvířat tam můžete najít?


7. Které české město má jako vzpomínku na milánské obležení ve znaku erb s půlkou koně? Historická událost je spojena s českým knížetem Vladislavem II.


8. Jak se nazývá maska Benátského karnevalu, která se nedá přehlédnout, a to díky svému dlouhému zobáku, a patří k těm nejtradičnějším?


9. Jak se nazývá tradiční dostihový závod, který se koná přímo na hlavním náměstí v Sieně? Toskánci jej považují za jednu z největších událostí roku.


10. Víte, jaká byla v Itálii v roce 2017 průměrná roční spotřeba těstovin na osobu? Pro srovnání, v Česku to bylo 7 kg.


Deset otázek a deset možností získat bod. Kolik se jich podařilo nasbírat vám? Ať už to byl jeden nebo deset, zájezdem do Itálie si znalosti lehce oživíte a s našimi nadšenými průvodci si odvezete i spoustu nových - příběhů i míst, která vám zůstanou v paměti. Už zase můžeme! Odměňte se za dlouhé čekání skutečnou dovolenou.


Všechny články Následující článekZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!