San Marino: Malinký stát na vrcholku hory

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18223x

San Marino je malinký horský stát, vzdálený asi 25 km od letoviska Rimini.

Vyberte si z našich 71 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

San Marino je malinký horský stát v severní Itáliivzdálený asi 25 km jihozápadně od města Rimini. Pokud jste v Itálii autem, z Rimini do San Marina se dostanete přibližně za půl hodiny a rozhodně jeho návštěva stojí za to.

Ačkoliv okolní oblasti nejsou moc dobře obslouženy veřejnou dopravou, do San Marina jezdí z Rimini pravidelné autobusové linky. V takovém případě cesta trvá necelou hodinu. Nezapomenutelná je přibližně dvouminutová cesta lanovkou z parkoviště do historického centra, nacházejícího se ve výšce více než 700 m. n. m.

Tři pevnosti

San Marino totiž leží na hoře Monte Titano a je obklopeno třemi pevnostmi, které určitě stojí za návštěvu. První z nich je Rocca Guaita, druhá se jmenuje Rocca Cesta a třetí Il Montale. Všechny tři hory jsou zobrazeny na státní vlajce i na státním znaku San Marina a ze všech je krásný výhled do okolí. Ve věži Rocca Cesta je navíc umístěno muzeum antických zbraní.

Průvodce nám všichni chválí. Tam, kam jezdí, se vyznají lépe než místní. Ukážou vám místa o kterých se běžně nepíše.

Nenechte si ujít

Určitě si nenechte ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libertà před radnicí Palazzo Pubblico, která probíhá každou hodinu (v letních měsících) od 8:30 do 18:30. San Marino nenabízí jen nádherné památky, velký výběr muzeí, množství kostelů, ale i příjemné procházky v parcích.

Již na okraji San Marina narazíte na malé obchůdky, které vám nabídnout nejen suvenýry, známky, šperky, oblečení, ale především různé alkoholické nápoje (likéry, limoncello ­– typický italský nápoj, vína apod.) za opravdu velmi výhodné ceny. A protože sem jezdí mnoho českých turistů, s mnohými obchodníky nebude problém domluvit se mateřštinou.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 71 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/san-marino/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!