San Marino: malinký stát na vrcholku hory

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 33915x

San Marino je malinký horský stát, vzdálený asi 25 km od letoviska Rimini.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

San Marino je malinký horský stát v severní Itáliivzdálený asi 25 km jihozápadně od města Rimini. Pokud jste v Itálii autem, z Rimini do San Marina se dostanete přibližně za půl hodiny a rozhodně jeho návštěva stojí za to.

Ačkoliv okolní oblasti nejsou moc dobře obslouženy veřejnou dopravou, do San Marina jezdí z Rimini pravidelné autobusové linky. V takovém případě cesta trvá necelou hodinu. Nezapomenutelná je přibližně dvouminutová cesta lanovkou z parkoviště do historického centra, nacházejícího se ve výšce více než 700 m. n. m.

Tři pevnosti

San Marino totiž leží na hoře Monte Titano a je obklopeno třemi pevnostmi, které určitě stojí za návštěvu. První z nich je Rocca Guaita, druhá se jmenuje Rocca Cesta a třetí Il Montale. Všechny tři hory jsou zobrazeny na státní vlajce i na státním znaku San Marina a ze všech je krásný výhled do okolí. Ve věži Rocca Cesta je navíc umístěno muzeum antických zbraní.

Nenechte si ujít

Určitě si nenechte ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libertà před radnicí Palazzo Pubblico, která probíhá každou hodinu (v letních měsících) od 8:30 do 18:30. San Marino nenabízí jen nádherné památky, velký výběr muzeí, množství kostelů, ale i příjemné procházky v parcích.

Již na okraji San Marina narazíte na malé obchůdky, které vám nabídnout nejen suvenýry, známky, šperky, oblečení, ale především různé alkoholické nápoje (likéry, limoncello ­– typický italský nápoj, vína apod.) za opravdu velmi výhodné ceny. A protože sem jezdí mnoho českých turistů, s mnohými obchodníky nebude problém domluvit se mateřštinou.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 10. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/san-marino/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024