Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

PODCAST: Barbora Fuková – Gorila neví, že pravidlo říká sedm metrů

Autor: Kateřina Königová, Radynacestu.cz | Vydáno: 22. 4. 2026 | Přečteno: 183x
Téma: New York, Istanbul, Podcasty, Kambodža, Uganda

Představte si, že stojíte v ugandském pralese a gorila vám přijde na půl metru. „Ona přišla, ne já,“ říká s úsměvem naše průvodkyně Barbora Fuková, která pro nás provází hned na několika kontinentech. Uganda, Kambodža, New York, Istanbul nebo třeba zapomenutý Laos – Barča je cestovatelka, která se nedá zařadit do jedné škatulky, a v novém díle podcastu NAVIGÁTOR to pořádně ukáže. Dozvíte se, proč je Uganda překvapivě zelená a proč tam stojí za to jet i za něčím jiným než za gorilami – třeba za raftingem na Nilu nebo birdwatchingem v mokřadech Viktoriina jezera. 

Barča prozradí, co se skrývá za fasádou Angkor Watu a proč laoská kávová farma patří mezi zážitky, na které se nezapomíná. A pak je tu předvánoční New York – město, kde se Pátá Avenue mění na pěší zónu, kluziště jsou plná a vánoční stromečky svítí doslova na každém rohu. „Kdo má rád Vánoce a světýlka, pro toho je předvánoční New York jednoznačná volba,“ říká Barča. A Istanbul? To je podle ní město s genius loci, ke kterému se lidé vracejí znovu a znovu – a ona ví proč.

Tak si nalaďte celý podcast s Barčou na Spotify nebo YouTube. A pokud vás některá z jejích destinací zaujala, prohlédněte si poznávací zájezdy, které Barča provází.

Kateřina Königová

Kateřina KönigováExpert Radynacestu.cz


Všechny články     Zobrazit zájezdy



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2026