Počasí na Floridě: v zimě na dovolenou za letním počasím

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 19943x
TémataUSA

Počasí na Floridě je příjemné po celý rok.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Florida leží v subtropickém pásmu a díky svému příjemnému počasí je často nazývána „The Sunshine State“ (stát slunečního svitu). V jižní části poloostrova je tropické klima a díky tomu má Florida ve své historii zapsáno i několik tropických bouří.

Zima

Vánoce můžete slavit i na FloriděVánoce můžete slavit i na Floridě

Pro dovolenou je na Floridě nejideálnější zimní období. Hlavní sezóna začíná už na podzim. Zimy jsou na Floridě krátké a teplé. V zimě se na Miami Beach pohybuje teplota kolem příjemných 25 °C. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy mohou noční teploty klesnout až na 10 °C. To však nebývá déle než tři dny.

Léto

Západ slunce v parku EvergladesZápad slunce v parku Everglades

Léto je zde horké a vlhké a trvá od konce května do poloviny října. Průměrné letní teploty jsou 26,9 °C, na jihu dosahují až 28,2 °C.

V letních měsících – od června do listopadu – se nejčastěji objevují hurikány. Letní měsíce přinášejí také tropické bouřky, které často způsobují požáry. Přes souostroví Florida Keys se na konci měsíce srpna v roce 2008 přehnala tropická bouře Fay. Lidé jsou na Floridě neustále informováni o aktuální situaci.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Koupání a opalování

Cocoa BeachCocoa Beach

Na pobřeží Mexického zálivu naleznete ty nejlepší pláže (Clearwater, St. Pete, Sarasota, Fort Myers, nebo Naples). Teplota vody zde v létě dosahuje 28 °C. Pobřeží Atlantického oceánu má v průměru o 2–3 °C nižší teplotu vody.

Pozor si dejte na ostré slunce, které opaluje i při zatažené obloze. Na území Floridy spadne 130–165 cm srážek ročně, a to převážně v letním období dešťů. Vlhkost vzduchu je zde téměř stoprocentní.

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-na-floride/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024