Florida: slunečný stát pro příznivce golfu i sportovního rybolovu

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9910x

Florida je jedním ze států USA.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na ostrovy Florida Keys se můžete dopravit po „nadmořské silnici“ (Overseas Highway), která je dlouhá 200 km? Hlavní ostrovy od Key Largo až po Key West lze automobilem přejet za necelé 4 hodiny.

Poloostrov Florida, který patří státu Florida a má jako svůj symbol pelikána, je velmi navštěvovanou turistickou destinací. Mrakodrapy, slunce a pláže, to je jen málo z toho, co můžete na Floridě vidět.

Florida má krásné dlouhé písečné pláže a slunce na ně svítí celý rok. Proto se Floridě říká „slunečný stát. Od města Miami po pláž Palm Beach se táhne 60 km dlouhá plážová zóna (South Beach – jižní pláž).

Z těch nejznámějších pláží Florida zahrnuje například Miami Beach, Hollywood Beach, Fort Lauderdale, Pompano Beach a Palm Beach. Pláž Bal Harbour v Miami je známá svým ohromným bohatstvím mušlí.

Ostrovy

Letecký pohled na souostroví Florida KeysLetecký pohled na souostroví Florida Keys

Floridě patří také úzký pás tropických ostrovů Florida Keys, který se nalézá jihozápadně od Miami. Největším z ostrovů tohoto souostroví je Key Largo a dalšími jsou Isla Morada, Marathon Key, Big Pine Key a Key West. Posledně jmenovaný ostrov leží pouhých 150 km od Kuby.

Na ostrovy se můžete dopravit po „nadmořské silnici“ (Overseas Highway), která je dlouhá 200 km. Hlavní ostrovy od Key Largo až po Key West lze automobilem přejet za necelé 4 hodiny.

Nejvyhledávanější destinace

Disney World v OrlanduDisney World v Orlandu

Mezi nejvyhledávanější destinace patří především Miami, Miami Beach, Palm Beach, Orlando nebo nejjižněji položené Key West. Dále stojí za povšimnutí nejstarší město Spojených států St. Augustine (založené v roce 1565), Disney World, národní park Everglades nebo kosmodrom USA v NASA Kennedy Space Center.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Sport a atrakce

Užijte si golfuUžijte si golfu

Florida má velmi příznivé podmínky pro golf, a proto je cílem golfistů z celého světa. Je zde velké množství hřišť ve velmi příjemném prostředí. Oblast Greater Miami Area nabízí pokročilým hráčům hřiště Grandon Park Golf Course a Bayshore Golf Course.

Florida je vyhledávána také potápěči. V letovisku Key West, které je světově vyhlášeným střediskem pro šnorchlování a potápění s dýchacím přístrojem, naleznete spoustou korálových útesů. U surfařů je pláží číslo jedna Haulover Beach.

Z dalších sportovních aktivit je na Floridě oblíben windsurfing (nejlepší podmínky jsou v Miami Beach) nebo rybolov na širém moři. Jedním z nejlepších míst pro rybolov je oblast kolem ostrova Isla Morada. Velkou turistickou atrakcí jsou na Floridě „airboats“ v národním parku Everglades. Jde o lodě (vznášedla) poháněné vrtulí, jejichž maximální rychlost dosahuje 70km/hod. Dále tam můžete vidět aligátory, Disney World nebo vesmírné středisko NATO na mysu Canaveral.

Na Floridu se dá vyjet kdykoliv. Teploty se pohybují v lednu okolo dvaceti čtyř stupňů, v létě je to skoro třicet stupňů. Pozor na září, to se na Floridě objevují hurikány.

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/florida/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024