Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Ivana Fabiánová

„Splynout a prožít…“

Během studií jsem se zamilovala do francouzštiny. Psal se rok 1989, opona spadla a svět byl na dosah. Kam myslíte, že jsem hned vyrazila? Správně, do Paříže! A Paříž let devadesátých mi učarovala natolik, že jsem se do ní začala vracet i jako průvodce. Zamilovala jsem si její historii, památky, gastronomii i vína, šansony, parfémy a módu. Ale také pohodu a schopnost vychutnat si radosti života.

Během následujících let jsem objevovala další oblasti Francie, autem, pěšky, na lyžích i na kole, s klienty i bez klientů. Postupně jsem navštěvovala další evropské země, Ameriku, Asii, krásnou zkušeností byla cesta do „Nejdedáli“, tedy na oba ostrovy Nového Zélandu a životní cestou putování po Latinské Americe. Každá nová cesta a především lidé, které jsem potkávala, mě učili, že k poznání a pochopení navštívené země, jejich obyvatel a kultury, je třeba určité vnitřní pokory. A tak jsem se učila zvolnit, pochopit mentalitu a způsoby – prostě snažit se nejen splynout, ale i prožít.

Je přeci prima zastavit se a jen tak pozorovat život, sednout si do kavárny, popovídat si s obyčejnými lidmi a nepozorovat zemi a její předem určená místa jen přes sterilní sklo turistického autokaru :-). Co myslíte? Budeme některá místa prožívat spolu?

Napište nám. Ozveme se.

68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK