Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Turecka – srovnání a doporučení

Autor: Barbora Koníčková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 22. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Barbora Koníčková
e-mail: konickova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 030


Minimálně čtyři a maximálně sedm dní. Přesně tolik času vám nabídnou naše zájezdy do Istanbulu a jeho okolí. Který zvolíte? 

4denní varianta do Istanbulu

To nejlepší z Istanbulu

Zájezd je především směsicí nejvýznamnějších pamětihodností byzantsko-orientální metropole. Objevíte krásy byzantského kostela Boží moudrosti, projedete se lodí po Bosporu a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Jedná se o zájezd pro cestovatele s omezeným časovým rozvrhem.

Chcete-li tedy za co nejkratší čas poznat co nejvíc, pak je toto volba pro vás. Navíc lze fakultativně přiobjednat vyhlášené orientální taneční představení s nádhernými ukázkami tureckého folklóru, kultury a břišních tanců.

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY

V průběhu prodlouženého víkendu rozkryjete největší krásy Istanbulu a navštívíte i ostrov Büyükada. Projedete se lodí po Bosporu k Zlatému rohu, odhalíte osmý div světa a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity.

Prožijte pravé kouzlo orientu v Istanbulu a ochutnáte turecký život na Princových ostrovech. Poznání istanbulských krás je na tomto zájezdu rozšířeno o výlet na ostrov Büyükada, který je v ceně zájezdu. Navíc si můžete připlatit plavbu lodí po Bosporu.

To nejlepší z Istanbulu + KVĚTINOVÉ ZAHRADY

Čtyřdenní poznání nejkrásnějších istanbulských zákoutí je rozšířené o jarní zážitek v podobě návštěvy květinových zahrad, které jsou nejen součásti paláce Topkapi, ale každoročně rozkvetlé květiny zdobí také městské parky, zahrady a náměstíčka po celém Istanbulu. Obdivovat budete moci především rozkvetlé koberce tulipánů. Zkrátka milovníci květin si na tomto zájezdu přijdou na své.

To nejlepší z Istanbulu nejen pro 55+

Během zájezdu si užijete plnohodnotný program a prozkoumáte zákoutí Istanbulu, ovšem v pohodovějším tempu. Žádný stres a žádné honění. Budete mít dost času se na cokoliv zeptat průvodce, posedět u turecké kávy… Zároveň ale nepřijdete o nic z klasického programu po Istanbulu. 

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ

Každý by měl alespoň jednou za život prožít relaxační návštěvu v pověstných tureckých lázních. Necháte se hýčkat a rozmazlovat každý kousek těla. Načerpáte novou energii, a jelikož se jedná o zájezd v předvánočním období, kdy nás dohání stres, lázně jsou i skvělým balzámem pro duši. Plní sil pak vyrazíte na nákup ve slavné nákupní čtvrti Kadikoy a samozřejmě i za poznáním nejzajímavějších míst Istanbulu. 

To nejlepší z Istanbulu + SILVESTR

Pokládáte-li si každoročně otázku, „Kde oslavíme Silvestra?“, tento zájezd je možnou odpovědí. V Istanbulu se slaví velkolepě a samozřejmě nechybí ani mohutný ohňostroj. Už po příletu budete v ulicích města nasávat jedinečnou silvestrovskou atmosféru a uvidíte nadšené místní obyvatele, jak se oddávají novoročním radovánkám. Poznáte tak město na Bosporu jinak než v kterémkoliv období v roce. 

5denní varianta do Istanbulu

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY + BURSA

Fakultativně budete mít možnost navštívit moderní prosperující město s velkým množstvím historických památek z doby Osmanů a dřívější doby, které si můžete užít, aniž byste se museli potýkat s množstvím turistů, kteří často stěžují život návštěvníkům v Istanbulu.

Město se nachází na západním konci Hedvábné stezky, Bursa je známá pro svůj trh s hedvábím a nádhernými hedvábnými výrobky. Přidejte k tomu Zelenou mešitu, původ tureckého stínového divadla, původní iskender kebab a spoustu parků a zelených ploch. Sami uvidíte na vlastní oči, proč je toto město jedno z nejoblíbenějších míst v Turecku.

6denní varianta do Istanbulu

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY + MOŘE

Patříte-li mezi cestovatele, kteří mají zájem o prodloužený eurovíkend, a mají dva dny navíc, které chtějí trávit odpočinkem u moře, pak je tento zájezd ideální právě pro vás. Na ostrově Büyükada budete mít možnost návštěvy privátní pláže (výlet je fakultativní, tedy za příplatek), kde se vykoupete, můžete relaxovat a nasát atmosféru přímořského života. 

7denní varianta do Istanbulu

To nejlepší z Istanbulu a Ankary + ÚDOLÍ KAPPADOKIE + TURECKÉ LÁZNĚ

Náročnější cestovatelé, kteří mají zájem o hlubší poznání tureckých krás, mají možnost procestovat kromě Istanbulu i další skrytá místa Turecka v rámci tohoto sedmidenního zájezdu. Vaše putování započne příletem do přímořského města Antalye. Posléze po cestě do Kappadokie navštívíte město Konya, které je především známé jako město vířících dervišů a také pro svou seldžuckou architekturu. Strávíte den v magické Kappadokii, kde se ubytujete v hotelu, který je vytesán do skály.

Nezapomenutelným zážitkem bude i fakultativní let horkovzdušným balonem nad Kappadokii v ranních hodinách během východu slunce. Nemine vás ani návštěva hlavního města Ankary, kde prozkoumáte monumentální Atatürkovo mauzoleum. A konečně přichází na řadu kulturní centrum Turecka Istanbul, který mimo jiné proplujete na lodi po Bosporu. Odpočinek vás pak čeká v pravých tureckých lázních.

Zobrazit všechny zájezdy do TureckaBarbora Koníčková

Barbora KoníčkováSpecialista Radynacestu.czBaziliková cisterna neboli turecky Yerebatan Sarnıcı je jednou z nejpodivuhodnějších památek v tureckém Istanbulu a paní Beáta ji měla možnost s námi prozkoumat....
Krásný noční pohled na Modrou mešitu
Večeře s výhledem na Modrou mešitu v Istanbulu
Vstup do Modré mešity povolen pouze ve střídmém oblečení a s pokrývkou hlavy u dám...
Pamukkale: turecký „bavlněný hrad“ neustále vytvářející minerální prameny...
Nejlepší kšefty lze udělat v uličkách v okolí Velkého bazaru...
Vítání jara a květinové koberce můžete vidět napříč Istanbulem během jarních měsíců
Ochutnávka osvěžujícího tureckého piva Efes
Nejstarší památka v celé oblasti, která má tři a půl tisíce let - Theodosiův obelisk
Výhled do údolí s barevnými vzdušnými balony nad údolím Kappadokie v Turecku

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022