Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Turecka – srovnání a doporučení

Autor: Barbora Koníčková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 22. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Barbora Koníčková
e-mail: konickova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 030


Metropole Istanbul ležící na pomezí dvou kontinentů byla vždy důležitou obchodní křižovatkou a vstupní bránou Orientu. Toto město nabízí skutečně mnoho autentických zážitků, na své si přijdou milovníci historie, nákupů, skvělé gastronomie anebo všichni, kteří preferují relaxaci a odpočinek v tradičních tureckých lázních. Každý ze zájezdů nabízí dostatek času a vyvážený program mezi poznáním a osobními prožitky. Je jen na vás, který si vyberete.

Zájezdy do Istanbulu

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY

V průběhu tohoto zájezdu rozkryjete největší krásy Istanbulu a navštívíte i ostrov Büyükada. Projedete se lodí po Bosporu k Zlatému rohu, odhalíte osmý div světa a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity.

Prožijete pravé kouzlo orientu v Istanbulu a ochutnáte turecký život na Princových ostrovech. Poznání istanbulských krás je na tomto zájezdu rozšířeno o fakultativní výlet na ostrov Büyükada. Navíc si můžete připlatit plavbu lodí po Bosporu. 

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ

Každý by měl alespoň jednou za život prožít relaxační návštěvu v pověstných tureckých lázních. Necháte se hýčkat a rozmazlovat každý kousek těla. Načerpáte novou energii, a jelikož se jedná o zájezd v předvánočním období, kdy nás dohání stres, lázně jsou i skvělým balzámem pro duši. Plní sil pak vyrazíte na nákup ve slavné nákupní čtvrti Kadikoy a samozřejmě i za poznáním nejzajímavějších míst Istanbulu. 

To nejlepší z Istanbulu + SILVESTR

Pokládáte-li si každoročně otázku, „Kde oslavíme Silvestra?“, tento zájezd je možnou odpovědí. V Istanbulu se slaví velkolepě a samozřejmě nechybí ani mohutný ohňostroj. Už po příletu budete v ulicích města nasávat jedinečnou silvestrovskou atmosféru a uvidíte nadšené místní obyvatele, jak se oddávají novoročním radovánkám. Poznáte tak město na Bosporu jinak než v kterémkoliv období v roce.

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY + BURSA

Fakultativně budete mít možnost navštívit moderní prosperující město s velkým množstvím historických památek z doby Osmanů a dřívější doby, které si můžete užít, aniž byste se museli potýkat s množstvím turistů, kteří často stěžují život návštěvníkům v Istanbulu.

Město se nachází na západním konci Hedvábné stezky, Bursa je známá pro svůj trh s hedvábím a nádhernými hedvábnými výrobky. Přidejte k tomu Zelenou mešitu, původ tureckého stínového divadla, původní iskender kebab a spoustu parků a zelených ploch. Sami uvidíte na vlastní oči, proč je toto město jedno z nejoblíbenějších míst v Turecku.

To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY + MOŘE

Kromě poznání Istanbulu je tento zájezd prodloužen tak, abyste měli možnost strávit čas odpočinkem u moře. Pokud byste rádi zkombinovali poznání v pohodovém tempu s relaxací a koupáním u moře, pak je tento zájezd ideální. Fakultativně (tedy za příplatek) se můžete vydat na největší z Princových ostrovů, ostrov Büyükada, na kterém budete mít možnost návštěvy privátní pláže, kde se vykoupete a můžete relaxovat a nasát atmosféru přímořského života. Kromě toho vás čeká také jedinečná gastronomie a možnost nákupů.

Zájezdy mimo Istanbul

To nejlepší ze středního Turecka + HROBKA KRÁLE MIDASE + TERMÁLNÍ LÁZNĚ 

Jedinečný poznávací zájezd do Turecka, na kterém uvidíte místa se skutečně zajímavou historií. Zavítáte do Frýgského údolí, kde vás čekají úchvatné vápencové útvary a hrobka krále Midase. Tato lokalita je pro svou nedozírnou historickou hodnotu zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Čeká vás návštěva historického města Kütahya a zdejší unikátní muzeum kachliček, možnost ochutnávky místních specialit a také nákupů suvenýrů. Nahlédnete do nejznámějších mešit a objevíte pozůstatky frygické civilizace. Tento zájezd nabízí vyvážený poměr mezi poznáním a relaxací, ubytování je koncipováno tak, abyste si mohli užít termální lázně, bazény a wellness. 

To nejlepší z Kappadokie + ANTALYA + MOŘE

Pokud patříte mezi náročnější cestovatele a máte zájem o hlubší poznání tureckých krás, máte možnost poznat kouzelnou Kappadokii. Vaše putování započne příletem do přímořského města Antalya, které se stane pro většinu pobytu výchozím bodem pro další výlety. Navštívíte město Konya, známé jako město vířících dervišů a také pro svou seldžuckou architekturu. Strávíte čas v magické Kappadokii, kde poznáte několik nezapomenutelných míst a budete moct ochutnat zdejší výborná jídla. Objevíte podzemní uličky skalního města Saratli Kirkgoz a vůbec nejzachovalejší římské divadlo v Aspendosu. 

Nemine vás ani důkladnější poznání města Antalya, kde si užijete příjemnou procházku centrem zakončenou plavbou k vodopádům. V průběhu zájezdu bude dostatek času na relaxaci na pláži, je pouze na vás, které výlety budete chtít absolvovat.

Zobrazit všechny zájezdy do TureckaBarbora Koníčková

Barbora KoníčkováSpecialista Radynacestu.czBaziliková cisterna neboli turecky Yerebatan Sarnıcı je jednou z nejpodivuhodnějších památek v tureckém Istanbulu a paní Beáta ji měla možnost s námi prozkoumat....
Krásný noční pohled na Modrou mešitu
Večeře s výhledem na Modrou mešitu v Istanbulu
Vstup do Modré mešity povolen pouze ve střídmém oblečení a s pokrývkou hlavy u dám...
Nejlepší kšefty lze udělat v uličkách v okolí Velkého bazaru...
Ochutnávka osvěžujícího tureckého piva Efes
Nejstarší památka v celé oblasti, která má tři a půl tisíce let - Theodosiův obelisk
Výhled do údolí s barevnými vzdušnými balony nad údolím Kappadokie v Turecku
Katalog 2023