Výlet lodí po Bosporu: nadělte si nezapomenutelný zážitek

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 9876x

Úžina Bosporu láká turisty k výletním projížďkám lodí.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do IstanbuluZobrazit zájezdy

Bosporus je jednoznačně úžina, na kterou jsou istanbulští obyvatelé hrdí. Byla centrem historických událostí při dobývání města, byla a je strategickým obchodním místem, kde se nachází několik přístavů, do kterých jsou dováženy zboží a produkty z celého světa, je dopravní křižovatkou města mezi evropskou a asijskou částí Istanbulu.

Přes Bosporus se několikrát denně nechají převézt trajektem stovky lidí. Je zde možnost si projet úžinu i výletní lodí a tato plavba je velice atraktivním zážitkem vyhledávaným snad všemi turisty.

Projížďka lodí je skvělý zážitekProjížďka lodí je skvělý zážitek

Třicet kilometrů dlouhý průliv odděluje Evropu od Asie a spojuje Černé a Marmarské moře. Bospor je místy široký až 4,5 km a jeho hloubka může dosahovat od 50 do několika stovek metrů. Dnes je úžina nejen důležitou dopravní tepnou, ale také místem rekreace pro spousty občanů metropole a tisíce turistů, kteří se kochají jeho břehy z lodi. Někoho zaujmou tzv. yali, tedy pobřežní sídla tyčící se nad břehy úžiny, jiného zase ropné tankery, parníky a nákladní lodě míjející jeho výletní loď. Samozřejmě největší podívaná je na části města na obou stranách, tedy evropském a asijském pobřeží.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vylet-lodi-po-bosporu/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024